Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Lantide teema

More
12 years 8 months ago - 10 years 10 months ago #164 by Raido22
Lantide teema was created by Raido22
Räägime lantidest lähemalt.

Milliste lantidega kõige parema meelega püüate? Mis on kellegi põhi- või lemmiklandid läbi aegade ja kuda saaki on toonud?

Milliste lantide peale ei soovita raha raisata, jne?

Teema on ajendatud sellest, et landikarpi lahti tehes vaatab sealt vastu nutune seis. Olen praktiliselt pooled oma landid viimasel ajal suutnud ära kaotada. Nüüd siis kavatsen landikogu natuke jälle täiendada aga ei taha lihtsalt nüri katsetamise peale ka raha raisata.

Lisasin pildikese ka nendest üksikutest lantidest mis alles on. Kala olen saanud neist Rapala Clakin Cranki ja Savageari põõrlevaga. Teised edukad landid olen ära kaotanud.
Oskab äkki keegi soovitada, mis esmajoones juurde osta enne haugi/ahvenat/forelli püüdma minekut?

Ja äkki oskab keegi ka kõige all oleva landi tuvastada? Tirisin selle Ermistu järvest koos tamiili ja trossiga välja. Huvipärst tahaks teada mis landiga täpselt tegu võib olla.
Attachments:
Last edit: 10 years 10 months ago by hannes.
More
12 years 8 months ago - 12 years 7 months ago #165 by hannes
Replied by hannes on topic Vastus: Lantide teema
Hea teema (Y)

Haugilantide puhul on karbis teatud landid, ilma milleta kalale ei lähe. Nendeks on:

1. rohuvaba ehk Rapala Minnow Spoon (ilmselt kõige rohkem haugi toonud lant), sest mulle meeldib kõrkjatevahesid ja maltsaseid kohti pommitada.

2. Stormi Sub Wart - neid on kaks tükki: üks suurem papagoi värvides ning teine väiksem loomulikemates toonides. Minu meelest asendamatu relv madalas püüdmisel.

3. Meppsi ja Vibraxi pöörlevad. Nendest lemmikud on kuldne Mepps siniste täppidega (nr 3), mis on kõige rohkem kala toonud ja Vibraxilt punane mustade täppidega (nr 5)...samuti hea lant.

4. plekkidest Kuusamo Proffessorid, Räsanen ja Rein Truumetsa soovitusel üks Piraat (hetkel tootja ei meenu).

Siis on veel karp täis igasugu odavamaid vooblereid, väiksemaid jerke (Salmo Slider näiteks), kummilutusid (Sepaonu soovitusel oranži-mustaga sirpsabad), paar spinnerbaiti, vene plekke ja muud stuffi. Viimased käivad otsas natuke harvemini.

Forellilantidest on karbis põhiliselt nr 2 pöörlevad.

Nendest asendamatud on kanapasa ja vikrivärvides Meppsid. Samuti papagoivärvides Mepps. Tumedas vees fluorestseeruv valge. Viimastel kordadel sai lemmikuks üks hõbe-kuldne Poola vurr, millel polnud ei nägu ega tegu, kuid kala tõi kenasti. Kahjuks sai selle eelmine kord vetevana endale. Siis veel Vibraxi kuldne pöörlev - samuti kala toonud lant.

Forelli voobleritest on mul karbis põhiliselt Salmo omad - Hornetid, Bullhead, pisike Tiny (polegi seda viimast Eestis müügil näinud, pilt on allpool)



ja siis veel erinevad Poola vooblerid, paar Eesti landimeistrite (Edi ja Are) ja Rapala vooblerit (Countdown ja pisike Husky Jerk).

Vooblererid on nii ujuvaid kui uppuvaid - vastavalt vajadusele...

Kui mahti saan, katsun landikogust ülesriputamiseks ka väikese pildi teha.
Attachments:
Last edit: 12 years 7 months ago by hannes.

More
12 years 8 months ago #167 by oinz
Replied by oinz on topic Vastus: Lantide teema
Üritan kah pildi ära teha ja siis lähemalt lahti seletada mis mille ja kelle jaoks mõeldud on
More
12 years 8 months ago #174 by oinz
Replied by oinz on topic Vastus: Lantide teema
Pilt galeriisse ülesse lükatud
More
12 years 8 months ago #197 by rohuvabakolmik
Haugi lantidest kasutan põhiliselt meppsi pöörlevaid ja rapala husky jerk pole ka tihti alt vedanud...stormil on üks ahvenavärvides kummikas millel konksud juba ostes küljes, ka see on hästi püüdnud.
More
12 years 7 months ago - 12 years 7 months ago #302 by DJ JoYsTiK
Replied by DJ JoYsTiK on topic Vastus: Lantide teema
oskab keegi selle 2011 kuusamo aasta landi kohta miskit kosta?
Kliki mind!!!
Last edit: 12 years 7 months ago by DJ JoYsTiK.
Time to create page: 0.222 seconds
Powered by Kunena Forum