Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 7

More
9 years 10 months ago - 9 years 10 months ago #5001 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforell vol. 7
Kuna igaühel on omad arusaamad ja teiste "õpetamine" oma äranägemiste järgi on minu silmis taunimistväärt, siis ilma tagamõtteta küsin vaid ühe küsimuse.
Mille poolest on 35cm kala (või ka mõõdukala, millele eos C&R tahetakse teha) rihmaks väsitamine ja siis selle piimhappest kubiseva loomakese tagasilaskmine etem, kui kala kiirelt kaldale tõmbamine (loomulikult mitte nii, et lõuad pea küljest eemalduvad) ja vabastamine?
Last edit: 9 years 10 months ago by ceemic.
More
9 years 10 months ago #5002 by STF
Replied by STF on topic Jõeforell vol. 7
Õpetada ei soovi, aga õppida küll. Jätkuks vaid õpetajaid! Viidatud videot oli küll üsna kole vaadata, poisikesena sai nii jõest solgikraavi otsast viidikaid ja särgi kakutud. Väikesest forellist püüan kiiresti ja kalale liiga tegemata vabaneda, kui võimalik, siis lasen tal ridvaga järgi andes endal lahti pääseda. Vabastatava kalaga fotosessioone ei korralda. Küsimus tekkis seoses piimhappega. Kuidas mõjutab kala täielikult võhmale ja stressi ajamine kalaliha kulinaarsetele omadustele! Ceemik (keemik?) ehk oskab seletada või õpetada.

More
9 years 10 months ago #5003 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforell vol. 7
Kulinaarsetest omadustest ma rääkinud ei ole. Ei oska seda nüüd küll hinnata, kas see peaks maitsest kuidagi tunda andma.
Minu küsimus puudutas just seda (üle)väsitatud ja stressis kala tagasilaskmist...
More
9 years 10 months ago #5004 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 7
kopipaste mu eelmisest jutust:

"Aga mulle meeldib hoopis teine aspekt. Ilmselt kala ja mingite aktivistide arvamuse kohaselt jõhker ja piinav, aga jäägu neile nende arvamused. See on mängu ilu."

See on ceemikule vastus. Ei olegi etem. Ja halvem. Erinevad filosoofiad lihtsalt. Nagu ka kahva kasutamine/mittekasutamine. Ma ju tunnistasin seda ka ise, et võibolla hoopis minul on vale arusaam asjadest.
More
9 years 10 months ago #5005 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforell vol. 7
Ei tee kala väsitamine küll forellile midagi.Rahuneb,võtad konksu ilusti ära ja lased lahti.Kui aga metsikult siplevalt väsitamata kalalt konksu eemaldad,siis pead paratamatult teda paigal hoidmiseks tugevamini pigistama,mis on juba praktikas nähtud äraujumisest keeldumise peapõhjus.
Milleks forellile minnakse.Kui söögi pärast siis jah on kindlam kahvaga võtta.Aga ilmselt on põhjus ikka kombinatsioonis kala ülekavaldamisest,tema osava väsitamisega endale saagiks tegemisest ja sellega seonduva mõnuainete tulvaga ajus.Kui protsessi kiirelt kahvaga lõpetad,siis ka mõnu vähem.Ja rahulolu ikka suurem kui vaatamata saagi kaotushirmule ta siiski taltsakas tegid ja nö omale saagiks saavutasid.Miskipärast ju jääb alati kripeldama kui ilus kala juba jalge ette tooduna,isegi puudutatuna ikkagi pääseb ja põgeneb.Võtab vanduma ka siis ,kui plaanisid cr-i.Aga kui said kalal konksu ise eemaldada saidja ta lahti lasid ,siis on hoopis rahulolu emotsioon.See tulebki ürgsest jahimehe instinktist,et ainult kättesaadud saak on väärtus,põgenenud saak aga nälg ja viletsus.
Kui aga mingit emotsiooni sellelt pinnal,kas põgeneb või saan kätte,ei ole,siis võiks ju tuimalt iga kala üritada kiirväntamisega kaldale heita.Mingi osa saab ju kindlasti kätte,varustuse piisava tugevusvaru olemasolul ka suuremaid.Ja kui pääsebki siis ju savi.
Kahva kasutamine aga võtab ühe osa väsitamisperioodist kiiresti ära ja kalal shansse vähem seega,ning vastavalt ka rõõm töövõidust väiksem.
Kui aga mingit emotsiooni väsitamisest ei saa,siis ma ei viitsikski kalale minna enam.Paneks tonkasid vaid :)
The following user(s) said Thank You: aapua, Meelis365, Metsniit
More
9 years 10 months ago #5006 by Metsniit
Replied by Metsniit on topic Jõeforell vol. 7
Nii läksin ise ka siis õhtul forellile, sest ilm oli igati lubav. Kohale jõudes siis oli huvitav vaadata jõe vee värvust, sest tavaliselt on ta ikka valge ja läbipaistev, aga seekord siiski vihmasadudest põhjustatud rabavee voolamine jõkke oli muutnud jõe läbipaistvalt pruuniks. Lisaks sellele siis tüüpiline taimestiku vohamine õõtsikutel. Kala võtuaktiivsus oli kesine, aga siiski suutsin meelitada poole 9 paiku õhtul esimese mõõdukala kotti L 39.5cm (ülemine pilt).Tuli kitsast kaelast.Too tegi veealust tantsu nii, et lust oli kohe temaga . Poolteist tundi hiljem tuli ka teine mõõdukala L 37cm, sellel lasin tagasi toimetusi tegema.
Hämardudes seadsin sammud tagasi auto poole. Teel rohu sees nägin selle aasta esimesi jaaniussikesi (keskmine pilt), kes mulle siis nö teesaatjaks. Kella üheks oli auto juures tagasi, kuna olin laisk, siis otsustasin magada lühikese öö kägardatuna auto tagaistmel.
Kolmveerand 5st tegin silmaluugid uuesti lahti, sõin kiiruga baguette ära, riided selga ja allavoolu vehkat, et siis uuesti ülesvoolu tagasi liikuda. Hommikune püük oli rohkem lantide tutvustamine lasteaiale, sest iga sobiv auk kuhu lant sai poetatud, tuli kohe vastus väikeste võtuga. Sellest häirida laskmata sain ma lõpuks kätte mõõdukala L 40 cm, mille siis võtsin ära.
Lant mida siis suuremad himustasid oli nr2 Mepps must neoonpunaste täppidega pöörlev(siinsest E-poest ostetu). Ühe kaladest andsin tuttavale ja teise jätsin endale.




Attachments:
Time to create page: 0.115 seconds
Powered by Kunena Forum