Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 7

More
9 years 10 months ago #4963 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforell vol. 7
Tänane ööpüük oleks peaaegu täielik fopaa olnud. 00:30-02:00ni sai metsa all kuusenajal und lastud, et suurem vihm ja pime mööda saata. Kontakte oli sisuliselt 0 (1 alakas haug ja 1 särg), aga siis 04:55 tuli ikka päästja kah: ceemic.pri.ee/kalastus/forell12_07.06.14.JPG
l46 L50 1440g

:fish:
More
9 years 10 months ago #4964 by STF
Replied by STF on topic Jõeforell vol. 7
Tulin eile õhtul linnast, pea kolmepäevasest akadeemilisest arutelust paks. Vihmapilved olid silmapiirile taandunud ja päike paistis, aga võtsin ikkagi spinningu. Tahtsin tuulutamist ja proovida linnast toodud uusi lante. Jõe ääres tegin paar soojendusviset eelmisest korrast otsa jäänud pöörlevaga. Kohe mu jalge ees oli paar langenud puutüve ja nende vahel väike kolmnurk vaba vett, allavoolu oli risu ette kogunenud urvapurust ja muust ollusest lebrakiht. Sinna ma naljaviluks landi poetasin, selline meetrine veidi ebaõnnestunud vise. Oh üllatust! Kala rabas, nagu lant lebrakihti puudutas. Selline ligi kilone forell. Sööstis siia-sinna ja tegi oma forellitempe, mina aga meenutasin Aapuat. Teate küll: kalale tuleb jätta võimalus, kahv on saatanast jne. Imetlesin, kuidas mu uus ritv esimese korraliku kalaga kaardub ja võbeleb, sõidutasin forelli siia-sinna, käsi kahva kobama ei tõusnud, ja mõni hetk hiljem võisin tühja landi veest välja tõsta... Huh, selline algus! Sidusin otsa uue Tasmanian Devil'i. Lant jättis hea mulje, aga 7 grammi oli selle madala nire jaoks pisut liig. Kaks pisikest forelli tundsid siiski huvi. Edasi proovisin nr 0 valge Meppsiga, kuna liblikaid oli liikumas ja kala käis pinnas. Ühepäevikuid küll polnud. Varsti läks pisilaste lugemine segi. Imelik, läinud aastal olid samas lõigus kenad kalad, nüüd aga vaid nende lapsed. Kõigile jäi võimalus. Ja õppetund, et ei maksa kõike suhu toppida. Sidusin otsa veidi suurema Blue Foxi (must-kuldne, roheliste täppidega) ja sellega meelitasin välja kaks kobedamat forelli, kellest üht tasus isegi mõõta, aga tagasi ta läks. Seis jäi umbes 12 või 13:0 kalade kasuks. Järgmine kord võtan esimese ilusa kala puhul kahva. Kalamehele peab ka võimalus jääma. Madalas vees tagasi ülesvoolu kahlates oli juba hämar ning ümberringi lendasid jõe kohal puude vahel putukaid jahtivad nahkhiired. No neid oli ikka palju, müstiline vaatepilt. Aga Karmi julgustan Vanamehe sõnadega: "Metsa taga ei ole teist metsa."
The following user(s) said Thank You: aapua

More
9 years 10 months ago #4965 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforell vol. 7
Võibolla tõesti haakimine nõrk või väga nüridad konksud. Kunagi ammu sidusin leechid poest ostetud tavalistele jigipeadele, siis oli ka üpris palju lahtipääsenuid, kuid nii kehva tabamisprotsenti pole kuulnudki. Praegu kasutan leechipea valmistamisel väga teravaid Tiemco 5263 konkse. Eile oli erakordse juhusena ka kaks välispidist haakumist, üks 800g kala tuli ka tappa kuna oli haakunud silmast ja ei usu, et invaliidielu forellilegi kerge on.
More
9 years 10 months ago - 9 years 10 months ago #4966 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 7
Mõni päev nad kuradid kõksivadki või on otsas miski paar sekundit ainult, ei tea mina milles asi....konksud hoian teravad. Samas mõni teine päev on nad kõik ilusti otsas. Välispidiseid haakumisi esineb minul üsna sageli.

Ceemicul korralik kala, nagu alati :) Õnneks minu kolli veel tabatud pole :D
Last edit: 9 years 10 months ago by sven862.
More
9 years 10 months ago #4967 by STF
Replied by STF on topic Jõeforell vol. 7
Jeekim, mis number Tiemco konkse Sa kasutad?
More
9 years 10 months ago #4968 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforell vol. 7
5263 on konksu seeria. Suurused 4 ja 6. Rohkem vist küll viimast.
The following user(s) said Thank You: STF
Time to create page: 0.213 seconds
Powered by Kunena Forum