Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 7

More
9 years 10 months ago #5007 by Zoom
Replied by Zoom on topic Jõeforell vol. 7
Mul oli kalapüügis eile tõeline 13 ja reede. 5 tundi Kesk-Eesti forkajõel vihmakäes ning paar korda isegi nabani kopraaugus. (Lühikese kummikuga.) Saagiks üks ca L15 - kelle päästmiseks kurja vaeva nägin. Lisaks jäi mõni cm puudu, et oleksin mätta otsas magavale rästikule peale astunud.

Aga üks ilus seik oli ka. Proovisin kaldal erinevaid lante, et milline parajalt vees paista oleks.
Kuna vesi oli tõsiselt sogane siis proovisin 3. viskena "tulekahju" toonides pöörlevat ning kui landi veest välja tõstsin siis hüppas ca L40+ kala landile järgi ja kukkus vette tagasi. Selline ilus vaade minu päeva trofeeks jäigi.
More
9 years 10 months ago #5008 by m2nnja
Replied by m2nnja on topic Jõeforell vol. 7
wolverineflyfishingjournal.com/content/c...ase-mortality-part-2 Eks kala laibaks väsitamine pole ikka kõige kasulikum. Õnneks meil vaba maa ja igal ühel õigus oma arvamusele. Nagu eespool kõneleti filosoofia erinevus ;)

More
9 years 10 months ago - 9 years 10 months ago #5009 by m2nnja
Last edit: 9 years 10 months ago by m2nnja.
The following user(s) said Thank You: Zoom
More
9 years 10 months ago #5010 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 7
Kui kala kahvaga siva välja tõsta, siis ta ju ka sipleb edasi. Kui veel konks peaks kahva takerduma...siis läheb veelgi kauem. Rabeleva kala suust ka konksu raskem eemaldada, võib taas kauem võtta - igatepidi on see kala vist lõpuks omadega suht läbi. Pole ise tglt kahva kunagi kasutanud, äkki tõesti ujuvad kahvaga kiiresti välja võetud kalad elujõulisemalt minema :o ? ceemic, pead eksperimendi tegema :)

Tahaks loota, et C&R kalad kõik elama jäävad, muidu ikka eriline raiskamine :/
More
9 years 10 months ago #5011 by m2nnja
Replied by m2nnja on topic Jõeforell vol. 7
Niiapalju veel, et viimane kilo+ kala tuli pinnaputukaga, mille konksu suurus oli nr 14 ;) Ja selle eemaldamine pole probleem:)

Aga üle ka ei tasu mõelda, eks see ongi hetkel nii, et meie ( inimesed) saame kalu väsitada. Miks mitte mõne miljoni aasta pärast püütakse veealuste elukate poolt meid ja siis väsitatakse , samal ajal kui me tahame ikka pinnale saada ja hapniku hingata :D :D ning arutatakse, kuidas kasulikum konksu eelmadada jne , pildistatakse ja postitatakse, et näe, see suht kõhna oma pikkuse kohta jne. :D
Igatahes homme olen jõe ääres.
More
9 years 10 months ago #5012 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforell vol. 7
Kes ütles, et kala kiire kaldaletoomine peab kahva kasutamist eeldama?
Ma olen küll viimased 2a kahva sisuliselt igal püügil kaasas kandnud, aga reaalseid olukordi, kus teda vaja on, on harva. Sel hooajal vast 3 kala kahvaga välja võtnud, ehk siis harvem, kui 1/10 juhtudest.
Huvitav, kust osadel küll see kahva-hirm tekkinud on? :)
Mul on väike kahv mugavalt seljakoti ja vesti vahel, niiet vahest unustan ära, et ta üldse kaasaski on.
Aga mis kala rapsimisse puutub, siis minu väga tagasihoidlik praktika näitab hoopis seda, et märjas kahvas sipleb kala oluliselt vähem, kui "kuival maal". Seeläbi ka kala landist lihtsam vabastada.

Jarko tegi ju Seinapalus C&Ri uuringuid. Kus need tulemused on?
Ma realistina küll mõtlen, et 100% kõik C&R kalad elama ei jää...
Time to create page: 0.108 seconds
Powered by Kunena Forum