Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 7

More
9 years 10 months ago #4969 by karlan
Replied by karlan on topic Jõeforell vol. 7
Ma kasutan maruto konkse, nr 5 suurus. Eks järgmine kord siis proovin kõva haakimisega, vaatame mis seis siis jääb püügi lõpuks.
More
9 years 10 months ago #4970 by karlan
Replied by karlan on topic Jõeforell vol. 7
Igaks juhuks tõmban kõik konksud veel teravaks järgmiseks korraks, võib olla ka tinapeade õrnal viilimisel kuidagi nürimaks saavad.

More
9 years 10 months ago - 9 years 10 months ago #4972 by Rainer
Replied by Rainer on topic Jõeforell vol. 7
Eile õhtul kella 20 paiku võtsin kalastuffi, toppisin autosse ja jõepoole ajama. Kohale jõudes oli ilm päris kena - päike oli juba madalamal, tuul hakkas vaiksemaks jääma ja temperatuur oli ka juba alla 20ne. Algul võtsin lennuka ja proovisin pinnaputukaga nii umbes poolteist tundi, aga kuna see tulemust ei andnud, sest esiteks ei ole ma lennukaga teab mis osav ja teiseks kuulsin ainult ühes kohas kala pinnas käimas. Ühepäevikuid oli, aga vähe ja ainult kõrgemal jõe kohal. Lootused olid lennuka peale kõrged, aga läks nagu alati...

Kui lennukaga lõpetasin oli kell juba palju paremasse asendisse liikunud ja päike päris ära kustunud - võtsin spinna! Proovisin erinevaid leeche, aga lõpuks usaldasin ikkagi sisetunnet ja panin hämarate olude tõttu otsa heledamapoolse halli leechi. Jõekohal oli mõnus udu ja enne igat viset oli selline tunne, et nüüd tuleb raudselt kala, sest ilmastikutingimused olid lihtsalt väga head. Aga läks hoopis nii, et oli ainult 1 kontakt, aga seeest minu isiklik rekord nii pikkuse, kui kaalu poolest. Kala tuli küllaltki kitsast, aga sügavast kohast ja küllaltki pika heite peale. Elamus omaette oli see, kuidas kala leechi haaras - tuli kuskil poolteist meetrit selg veest väljas ja kui võttis, siis käis veepeal korralik sulpsatus.
Kui kala otsas oli ja teda väsitama hakkasin, siis petutsin Daiwa Megaforce (Loe: täielik saast rull) rullis täielikult. Hoidsin ritva pinges, et kala saaks ujuda ja ennast väsitada, aga samal ajal otsustab minu rull tagurpidi käima hakata, kuigi nupp on selles asendis, et rull käiks ainult ühte pidi. Ja nii juhtus umbes paar korda, aga õnneks jäi kala ikka otsa, kuigi tamiil läks vahepeal täiesti lõdvaks. Päris nõme on kala niimoodi väsitada, et pead kätt koguaeg rulli vändal hoidma, et see tagurpidi käima ei hakkaks (see sama rull mul ennemgi niimoodi teinud, aga sellisel hetkel, kus adrekas on laes ja käed värisevad, on igasugune tehniline rike ülimalt häiriv).
Vaatamata sellele sai kala ikkagi kaldale ja mõõtes ning kaaludes selgus, et L50 ja 1295g isane.
Täna hommikul oli kala juba saial ja maitses hästi!
Kala võttis kell ~23:15


Nüüdseks seal jõel juba päris mitu raksu käinud ja otsustasin, et mõneks ajaks võiks need kalad rahule jätta ja mujale ka vaadata. :)

Muudatus: Võib-olla olin rulli osas liiga kriitiline, aga kui Daiwa rulli ostma hakkate, siis pigem vaadake Lexast ülespoole.
Attachments:
Last edit: 9 years 10 months ago by Rainer.
The following user(s) said Thank You: hannes, ceemic, timo, Ilves
More
9 years 10 months ago #4973 by hannes
Replied by hannes on topic Jõeforell vol. 7
Eilne käik sai toreda alguse. Peale 4 km matka püügi alguspunkti käis raksatus ja hoidsin nukra näoga käes kahte ridvapoolt. Esimene mõte oli, et püük on läbi ja peab auto juurde tagasi vantsima. Siis tuli meelde, et kotis on leikoplasti. Jebisin ridvapooled kuidagi kokku ja sain ca 30 cm lühema jäiga kaika. Aga noh, kuidagi sai püüki jätkata.

Kokku oli 4 kontakti forelliga ja 5 haugiga. Kotikala tuli ära viimase viskega - olin oma mõttes püügi ära lõpetanud ja tegin nö ametliku lõpetusviske auku, mida olin juba korduvalt pommitanud.
More
9 years 10 months ago #4975 by timo
Replied by timo on topic Jõeforell vol. 7
Eile sai käidud sõbraga koos paadiga allavoolu kala jahtimas. Kokku 8h ja 15,5 km jõge. Kuna forell on suunaga vastuvoolu, siis ei olnud ma eriti optimistlik teda paadist sedaviisi tabada, kuna tema näeb juba eemalt läheneja ära. Nii ka läks, paati kogunes haugi ja ahvenat ehk siis sai forellijõel koristustalguid tehtud. Järgmine käik tuleb ikka jalgsi ja hiilivalt vastuvoolu ette võtta :)

Rainerile õnnitulused kena kala puhul!
The following user(s) said Thank You: Rainer
More
9 years 10 months ago - 9 years 10 months ago #4976 by STF
Replied by STF on topic Jõeforell vol. 7
See jutt ei ole varastele ärkajatele. Parim aeg forellipüügiks on keskpäev. Kui otsustada tänase järgi. Jõudsin jõe äärde enne seitset, ikkagi pühapäev. Hakatuseks võttis väike haug pisikest pöörlevat. Siis ei võtnud hulk aega keegi midagi, ainult togiti, kuid sedagi väga harva. Nelja tunni jooksul nägin paari mõõdus kala ja suurim sündmus oli üks forell, kes käis kaheks sekundiks liitsi otsas. Sabistas vihma ja kõik viitas heale püügipäevale, aga võta näpust! Tagasi auto juurde jõudes olin üsna tusane. Otsustasin siiski teha ühe tripi ülesvoolu, kuigi ma sealt mõõdus kala pole saanud. Vihm läks tihedamaks ja kaladel algas lõunasöök! Eriti hästi maitses neile väike tume kirsipunane sirpsaba nr 6 Maruto konksul, millele sidusin sama värvi sule kraeks (daamid ütleks vist boa). Esimese mõõdus kala võtsin välja kahva abil, et kalamehele ka võimalus jääks... Asjata, see sell oli endale tamiili niigi kenasti ümber pea keerutanud. Tuju läks eriti heaks, kui üks forell rabas ahnelt hiire moodi tuusti, millega ma seni pole kala kätte saanud. Kui koju jõudsin, oli naine veel öösärgis.

Attachments:
Last edit: 9 years 10 months ago by STF.
Time to create page: 0.224 seconds
Powered by Kunena Forum