Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2016

More
8 years 2 months ago #7760 by Rainer
Replied by Rainer on topic Jõeforelli hooaeg 2016

Madis wrote: Väga tore video ju. Vaevalt vahukas nüüd selle tulemusena ära hävitatakse. Käib rahvamass üle 99% jäävad nulli ja huvi kaob.
Pigem peaks just rohkem jõgedest avalikult rääkima, siis on lootust, et rahvas hajub. Aga ühes asjas olen kindel, et jõeka püük on meil liiga odav. Lisaks lubatakse kala liiga palju kotti panna. 1 kalast on 1 mehele küll. See on see mis minuarust kahju teeb.


Olen ka seda meelt, et lubatud võiks olla 1 mõõdukala päevas - punase populatsioonile mõjuks see ainult positiivselt. Mitte küll tihti, aga teises foorumis on olnud pilte, kus mees laob 3-5 jõeforelli pildile ja no siis tekib küll küsimus, et kas ühest tõesti ei piisa? Enamus käivad ikkagi pigem püüki nautimas, mitte ei lähe söögi pärast. Muidugi enamus meist võtame ilusa kala koju ja laseme järgmisel päeval hea maitsta, aga ühest sellisest ju piisabki.
Kui ma ostan juba niigi aastase harrastuspüügi loa (21€) ja vahel harva käin lisalehega jõgedel ning maksan 3€ korra eest, siis ma usun, et olen piisavalt maksnud, et püüda ja kalagi kotti panna.
The following user(s) said Thank You: Hammi
More
8 years 2 months ago #7762 by Hein
Replied by Hein on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Ära unusta bensuraha - see tuleb ka tasa püüda...
Teisalt aga, kuna metsik jõekas on Eestis otseses mõttes hindamatu (legaalselt seda ju osta ei saa), pole ka võimalik objektiivselt kulusid tasa püüda.

More
8 years 2 months ago #7763 by srs
Replied by srs on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Kahe otsaga see hetkel olev odavus, kui läbi kõrgemate püügimaksude püüdjate populatsiooni vähendada, tekib kindlasti oluliselt rohkem tonkatajaid ja võrgutajaid jms ahve niredele. Spinniguga salakütte ma röövliteks ei nimetaks ja lennukamehed vist närivad enne omal käed otsast, kui et loata kuskil vehivad putikuid.
More
8 years 2 months ago - 8 years 2 months ago #7764 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Pähe mulle ei mahu, miks seda jõekat nii eriliseks vaja pidada on ? 1 päevas?? Mida kuradit...ma vb 10 korda käin ja loobin kõik tagasi, siis 1 kord tuleb suitsukala isu ja võtan 3 ära. Miks on vaja niimoodi piirata? "Jõekakütt" pole midagi erilisem mehest, kellele meeldib vimba püüda või Peipsil ahvenat kakkuda. Edevam on ta kohe kindlasti. Samas mine feederi võistlusele ja vaata, mis varandus neil meestel tooli ümber on, jõeka mees paistab ikka õige vaene vennike siis.
Mulle meeldib looduses jalutada ja kala püüda, meeldib just aktiivne kalapüük, pole mina sellepärast kellesti erilisem ja kohe kindlasti pole ka minu püütav kala sellest erilisem.
Paneme siis 100€/kuu, 2 kala võid iga kuu ära võtta ja las siis elektrivennad tõmbavad need nired, kus kedagi ei käi kuivale ja ongi kõigil rahu majas.
Lõhe ja meriforell on väga kaitsetud kui nad jõgedesse kudema tulevad ning omavad ka majanduslikku tähtsust, sellest tuleb ka neile püügipiirang. Meres ju neil arvu piirangut ei ole.
Võtke siis iga kord maximum 1 kala ära, kes tahavad ja saatke iga kuu 500€ KKM'i miski annetuse näol või ostke maime vms.

Käige kalal ja laske elada!
Last edit: 8 years 2 months ago by sven862.
The following user(s) said Thank You: JimBob
More
8 years 2 months ago #7765 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Pealegi see tükiarvu piirangu effektiivsus on väga küsitav. Inimene saab kala, paneb kotti, saab järgmise ja suurema, esimene läheb põõsa alla ja suurem kotti jne jne.
More
8 years 2 months ago #7766 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2016
8149 vaatamist tänaseks,ehk umbestäpselt 200 vaatamist ööpäevaga.Pakun et Svennu linkimine siia andis enamuse sellest vaatamiste arvust.
Time to create page: 0.231 seconds
Powered by Kunena Forum