Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2016

More
8 years 2 months ago - 8 years 2 months ago #7788 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforelli hooaeg 2016
sven862: Jõekat on meil ikka palju...
Aga kui paljudel neist lastakse kasvada maksimumsuuruseni?
scuba; ...aga praktilisi näiteid mina ei tea
Purtse ja Jägala olid täiesti surnud jõed. Samuti oli vene ajal väga palju ka forellijõgedel õli- ja ammoniaakvee katastroofe, millest siiski ajapikku loodus suutis taastuda.
Last edit: 8 years 2 months ago by Jeekim. Reason: näpukas
More
8 years 2 months ago - 8 years 2 months ago #7789 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Selle vastu ma ei vaidle, et nad suuremaks võiks kasvada. Ma lihtsalt olen kategooriliselt vastu igasugu ettepanekutele, mis hõlmavad mingeid jõgede kinni panemisi vms, just seetõttu, et neid piiranguid ei suudeta piisava järelvalvega ellu viia. Ma ei näe, et meie riik lähiajal leiaks ressurssi, tahet või kapitaalselt muudaks seadusandlust sellisel viisil, et röövpüüdjaid ja kaabakaid oleks võimalik ohjeldada.
Meil on ju forellil keeluaeg, 1. veebruari hommikul on miski pärast paljudes kohtades jäljed ees, ei taha mina mitte uskuda, et need kõik seal heade kavatsustega käinud on. Ehk ei suudeta ju praegugi asja kontrollida. Lisalehe jõgedel vedelevad võrgud ja kalda-ääred on tonkasi täis.
Soomes vist tullakse sinu vara kallale kui sellise asjaga tegeled, võivad vist isegi auto ära võtta kui vaja. Võikski sellest alustada, need tegelased, kes sellega vahele jäävad, ei tahaks enam sellele asjale mitte enam mõteldagi. Muidugi oleks tore kui nad üleüldse vahele jääksid.
Eelmine hooaeg nägin neljal lisalehe jõel võrku kaldal vedelemas, võiks need asjad korda saada ja siis vaadata, mis kuidas harrastajaid piirata.
Last edit: 8 years 2 months ago by sven862.

More
8 years 2 months ago #7790 by lazarus
Replied by lazarus on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Jeekim, aga kas nendes äramürgitatud jõgedes ikka see populatsioon päris iseenesest taastus? Mingitel aegadel ikka päris laialdaselt ette kasvatatud kala jõgedesse asustati. Kõik Järvamaa jõed said lisa, aga samuti üritati ju ka üle Eesti mujale uusi forellijõgesid tekitada. Näiteks see mainitud Jägala mu arust puhtalt sisse lastud kala peal kosus. Nüüd kui juurde enam ei lasta, on muutunud viletsama taastootlikusega jõgedes ja tiheda püügikoormuse toel need populatsioonid üsna olematuks jälle...
Purtse osas on seis natuke teine, mereühendus olemas ja see muudab asja.
More
8 years 2 months ago #7791 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Loodus suudab taastada populatsiooni siis,kui allakäigu põhjustanud mõjurid kõrvaldatakse.Kui selleks on ülepüük javõi kudemistakistused,siis loodus ise ei suuda.Kui alammõõtu kasvanud käblikud ära nopitakse,siis püügimõnu ei saa keegi ja väheneb püramiidi tippu ehk trofeekalaks kasvamise võimalus.Keegi eespool küsis,st kui palju on neid päevi kui mõõdus kalu mitu saab.Jah,kohtades kus ka suure kala lootus ,ei ole seda tihti,aga soovi korral lõiku ja jõge valides saab ikka 32-seid junne tahtlikult päris palju kätte kui vaja.Aga vähemalt minule see emotsioone ei tekita.
More
8 years 2 months ago #7792 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Ma tahtsin sellega öelda vaid, et ülepüük ei kuulu looduse pöördumatute muutumiste hulka nagu jõgede kanaliseerimine jne. Jägalat mainides pidasin silmas Anija-Jägala piirkonda, kus kalastik uuesti tekkis kõige tõenäolisemalt tänu Soodlale.
More
8 years 2 months ago #7793 by Svennu
Replied by Svennu on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Aga Scuba? Mis Sinu visioon siis oleks?

Tõsta alammõõtu veelgi? Kuhumaani? Jõeka alammõõt pole mitte kunagi varasemas minevikus olnud nii kõrge, kui seda hetkel on.

Või kuulud sa ka nende hulka, kes arvab, et püügiõiguse peaksid saama vaid valitud isikud? Valitud jõgedel?

Miskit muud?
Time to create page: 0.161 seconds
Powered by Kunena Forum