Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2016

More
8 years 1 month ago - 8 years 1 month ago #7767 by Madis
Replied by Madis on topic Jõeforelli hooaeg 2016

sven862 wrote: Pealegi see tükiarvu piirangu effektiivsus on väga küsitav. Inimene saab kala, paneb kotti, saab järgmise ja suurema, esimene läheb põõsa alla ja suurem kotti jne jne.


Rahu see oli puhas teooria. Jääksid ellu kui ka ainult 1 kala võiksid võtta.
Kalal käimist ei keela keegi, see on eestis igameheõigus, millest peaks pigem teised riigid õppust võtma. Käiakse praegu ka võrgutamas, elektri ja tonkaga püüdmas. Mingi seadusemuudatus seda ei muuda, ainult inimareng...
Ma võrdleks seda paanikat sellega kui suitsetamine baarides, klubides jms keelama hakati :) Suitsumehed hakkasid kisama, et enam ei või peale tööd baari õlut ka jooma minna. Nüüd saavad aru, et nii on endal ka parem.

srs wrote: Kahe otsaga see hetkel olev odavus, kui läbi kõrgemate püügimaksude püüdjate populatsiooni vähendada, tekib kindlasti oluliselt rohkem tonkatajaid ja võrgutajaid jms ahve niredele. Spinniguga salakütte ma röövliteks ei nimetaks ja lennukamehed vist närivad enne omal käed otsast, kui et loata kuskil vehivad putikuid.


Kui harrastuskalastuse rahasid valesti kasutatakse siis küll. Ma oleks nõus kalastuspiletite eest palju rohkem maksma kui selle eest palgataks inspektoreid juurde. Kui raha läheb kontoritoolide ja nutitelefonide peale siis on muidugi teine teema...
Last edit: 8 years 1 month ago by Madis.
The following user(s) said Thank You: Kix
More
8 years 1 month ago #7768 by srs
Replied by srs on topic Jõeforelli hooaeg 2016
scuba, lingi siis ajaloolise tõe huvides sinna päris foorumisse ka, saab selgeks, kuidas see vaatajate arvu mõjutab :D
madis, elu on näidanud, et tooli on vaja exceli täitmiseks kontorisse ja nutitelefoni jõeääres päti pildistamiseks ja võsas orienteerumiseks :) Ilma nendeta ei saa ei ametnik ega sa ise hakkama. Uue töökoha loomine pole pelgalt inimese võssa saatmine. Ega see ametnik hakka nagunii sul 24/7 forkade päästmisega tegelema, vaja on ka muid elajaid kaitsta. Haugi, vimba ja ahvenat. Muudest kalastusvälistest valdkondadest rääkimata.
Aga jah muidugi, unistama peabki suurelt. Ei vaidle selles osas vastu.

More
8 years 1 month ago #7770 by Kix
Replied by Kix on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Päevalimiidi kehtestamine ei too kindlasti mingit mõõdetavat tulemit. Kui inimene on tasunud püügiloa eest on põhjendatud ka soov võtta enam kui 1 mõõdukala kaasa. Ehk, rõhutan ehk-...aitaks harrastuskalapüügiloa tasu viimine aastas 50 + euroni ja eristada spinningupüük, mis omakorda tooks lisatasu. Läheb kalliks? Jah - läheb küll, kuid siis jääks alles vaid fanaatilised kalamehed, kellel loodetavasti on kupli all endal mõistust, mitu kala on mõistlik koju viia. Röövpüüdjad ei kao iial kuhugile, kuid nagu eelpool keegi mainis, jõhkraim tapmine käib peipsil võrreldes forellijõgedega. Püügitasude tõstmisega pätte ära ei kaota ja ma pole kindel, kas ma enda pakutu osas ka hääle annaksin kui otsutama hakataks- ma pole kindel, et jõekaldal vähema kontigendi kaaluks üles selle, et muidu jõekaldal tatsav "viisakas spinnunguga" nooruk hakkaks mu maja taga lällama ja BMW-ga driftima parklais. Forellist on saanud mingi fanatismi allikas ning seda ümbritseb põhjendamatu hiilguseloor. Kui sama energiaga sõditaks 20+kg ahvenapüügile Peipsil ja sissevajunud silmadega latikapoegade müügile Maximas pooldaks kasvõi teatud jõgede paariaastast täielikku püügikeeldu. Laskem kalavarudel taastuda. Senikaua kuni seda ei tehta ja keskendutakse vaid ühele liigile, pole ka mõtet auru raisata muule kui ärgatagi hommikul 4.30 ja loota olla esimene vahujõel või lisada aina rohkem videosid C&R-ist sinna lisanduva jutuga , et see meetod jõuaks massidesse. Olen selle etapi läbi teinud, kus iga mõõdus forell, angerjas ja haug kotti läks- vaja ju vanematele, sõpradele näidata kui kõva mees oled. Hakates vaatama pilte, videosid C&R-sit , mis ühel hetkel aga moodu läksid , toimus murrang... siiralt! Sellised videod aitavad! Debiilikud ei vaata youtuubist neid, pigem kuulavad Beebilõusta vms. Selliseid videosid vaatavad sihtgrupina ikka inimesed, kes asjaga juba seotud ja vähemasti tekkinud arusaam kalapüügist kui spordist... ja aja jooksul on suur lootus, et ei võeta igat 36 cm konna koju. Kokkuvõte- ainus lahendus on propageerida õigeid püügiviise ja avaldada avalikku kiitust neile noortele algajaile, kes seda teevad!
More
8 years 1 month ago - 8 years 1 month ago #7771 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Harrastuskalapüük ei saa olla mingi "eliidi" teema, loodus on meie kõigi oma ja "beebilõusta kuulaval debiilil" (mitte minu sõnad) on täpselt samasugune õigus minna mõistliku tasu eest kalale, panna kotti täpselt nii palju kalu kui seadus lubab ja seejärel jagada neid emale, isale sõpradele jne. Sama energiaga sõidetaksegi Peipsile, Pärnusse, Emajõele jne, forell pole mingi erand.
Meie kalavarud on heas seisus ja midagi ei hakka otsa saama. Kui tekivad probleemid, siis selleks on olemas spetsialistid ja institutsioonid, kes reageerivad vastavalt.
Ei tasu ka unustada, et kalapüügiga seonduvad maksud ei ole mitte ainsad, mis kogu selle asja kinni maksavad.
Last edit: 8 years 1 month ago by sven862.
The following user(s) said Thank You: ceemic, JimBob
More
8 years 1 month ago #7772 by Kix
Replied by Kix on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Julgen vastuväita! Teatud osa kalapüügist, teatud jõed ja püügivahendid võiks olla justnimelt "eliidi" teema ja lunastatavad suurema summa eest! Miks siis jahilkäimine pole igameheõigus? Lähen ja võtan põdra maha? Kui mul ka relvaluba on , ei tohi ma seda teha. Lihtne- ongi eliidi teema ja väga hea et on, asi toimib! Nagu ütlesin, kui lunastatud luba ei saagi keegi sind trahvida kui 6 mõõdukala kotis, täpselt samamoodi ei saa sind ka keegi trahvida selle eest, et peas tyhjus. Ainus tulem olekski jõgi lukku 2-3 aastaks! Nagu Endla järv oli....hea näide. Tehti järv lahti oli pool jõgevamaad päevapealt linaskipüügieksperdid, püügistatistika näitab, et järves on kaladele nüüd ruumi rohkem, pole nii palju enam! Panduks tasuliseks, ikka korraliku tasu alla, saanuks paljud fännid sealt veel mitu aastat korralikke saake!
More
8 years 1 month ago - 8 years 1 month ago #7773 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Selline loogika lähtub vast sellest, et sina oleks 1 neist väljavalitutest. Mis aga kostaksid sa siis kui sinu armastatud hobi harrastamine tehtaks sinu jaoks nii kalliks ja keeruliseks, et sina sinna "eliiti" enam ei kuuluks? Oleksid ka siis sama tulihingeline pooldaja asjal ja arvaksid, et küll on hea olla parem kui teised?
Relvaluba ja jahipidamine pole päris sama asi ja on totaalselt arusaadav, miks loomade küttimine (eriti suurulukite) on oluliselt rohkem reglementeeritud. Aga ikkagi pole seal midagi kontimurdvat ja võimatut. Eliidi teema ta kindlasti pole.
See, et keegi end miskiks fänniks peab ja seega arvab, et tal peaks olema rohkem õigusi lihtsalt selle pärast, et ta täiesti meelevaldselt peab end paremaks kui "beebilõusta kuulav deebilik" ei ole küll põhjus, miks piiranguid karmistada. Seni on elu lill kuni tuleb järgmine mees, kes osutub superfänniks ja arvab, et forelli oleks sobilik püüda hobusega jões kahlates ja miinimum varustuse kogumaksumus peaks olema 5000€.
Kala tahavad ja peavad saama püüda ka inimesed, kes pole "tõsised fännid", vaid täielikud võhikud. Nad ju ei tohiks superproffidele mingit konkurentsi nagunii pakkuda.
Last edit: 8 years 1 month ago by sven862.
The following user(s) said Thank You: ceemic, Foreman, JimBob, Via101
Time to create page: 0.114 seconds
Powered by Kunena Forum