Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2016

More
8 years 2 months ago #7730 by Reamees Ahven
Pardon, mehed. Sain aru, et tegin nahka pisut. Igatahes olen nüüd võtnud õppust ja liiga detailselt oma retkesid ei portreteeri. Lihtsalt peamiselt merikahuvilisena olin veidi ehk jõeka suhtes liiga kohaspetsiifiline. Hääd nädalavahetust. Ehk trehvab. :)
More
8 years 2 months ago #7731 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Selle asja nimetus on turundus ja reklaam.Kui ikka sulle lemmikfilmi ajal korduvalt mingit pesupulbrit näidatakse siis mingi osa inimesi seda ka ostab.Muidu ju selle nimel suurt raha ei kulutataks.OLgugi,et poes on erinevad pulbrid reas ja kõik teavad neid.Sama lugu on jõgedega mingil määral.Tahate ühte kohta rahvast kontsentreerida,siis rääkige sellest jõest,kiitke vee selgust ja kallaste puhtust,pajatage nähtud kollidest ja kätte saadud 600 grammistest.Lisage veel äratuntavat foto ja videomaterjali ja lKüll sinna mehi lähemalt ja kaugelt tuleb,kes muidu polnud viitsinud jõge külastada.See on inimloomuses,pane pilt 2 kilosest ja püügikohaks Neeva kanal Tallinna maantest ülesvoolu ja homme on trassi liiklus parkivate autode pärast häiritud.Aga eks osad inimesed ongi seltskondlikumad ja üksindust ei talu.

More
8 years 2 months ago #7732 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Ja ma ei näe küll vahet millises portaalis kas kalale ees või siin või kolmandas kohas pajatada.Eestis ju rahvaarv suht piiratud ja samad näod igal pool.Kas kuskil on mingi parem seltskond kui teises kohas?.Kahtlen.Sest kõlab rassistlikult. B)
More
8 years 2 months ago #7733 by Huligaan
Replied by Huligaan on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Tänane päev algas tavalise 6.20 äratusega, kohvi ja koera õue viimisega.
Asjatoimetused tehtud, kalavarustus üle kontrollitud nind pakitud võis sõit alata. Sõber Jaan, kellega eelmise aasta nullitasin, korjas peale ja sõit võis alata. Esimene peatus oli 60 km ühele poole Tallinnat ( jajah, kindlasti ütlen ju :D ). Kaardilt tundus lõik ideaalne, metsa sees ja käänuline. Kohale jõudes selgus et pisikesest jõest on saanud tänu päikese aktiivsusele Väike Pärnu jõgi.
Natuke kirutud ja vannutud sai uuesti kaart ette võetud. Otsustasime 120 km teisele poole Tallinnat sõita, kuna seal oli tuttav jõelõik. Mõeldud tehtud!
Kohale jõudes avanes ilus vaatepilt: jää läinud, ilm ilus, vesi natukene kõrgem kui tavaliselt aga ei heidutanud. Pool tunnikest loopimist ja hakkas tekkima kahtlus et kala ei ole kodus.
Uuesti kaart ette - ülesvoolu vaja saada. Uus koht valitud ja minekut.
Kohale jõudes just üks kalamees saabus ning ütles et jube kõrge ja kiire vool - tulemus null!
Kurat - kaua võib!
Uuesti kaart ette - uus koht valitud ning minekule.
Muidugi GPS arvas et liikuvaks sõidukiks on Unimog, ega muidu vist sellist teekonda ei oleks pakkunud, aga see selleks ...
Poole tee peal oli takistuseks relvastatud valve ning edasi ei lubatud!!! Fakit! kell oli juba 13 ja ikka ei ole kala näinud - isegi polnud üle 20-30 minuti lanti loopida saanud.

Sai siis uuesti, 4 kord vast, asukohta vahetatud.
GPS arvas sellel korral et tegu on amfiibautoga, õnneks Jeti ära ei uppunud :)

5. kohta jõudes valdas juba pettumus - väsinud ja tüdinenud ning koht ei olnud ka väga motiveerivam, AGA kui juba sain nii kaugele sõidetud, siis varustus selga ning minekule.

Enne kui korralikult sai käe soojaks visatud, pages pisikene forellikene minu nägemise peale minekule - jess kala!!

Edasi ja ikka kaugemale laveerides vee ja kopraaukude vahel.
Ilusa kurvi peal Jaanil kala, ritv paindes ja puha. Natukene rahmeldamist ning kaldal oli 43cm isend.
Ma ei ole loomult kade inimene, aga krt ajas sappi ülesse küll!
Õnnetud 20 minutit hiljem - ideaalne vise vastaskalda kahe mätta vahele, 3-4 tiiru kerimist ja võtt! Sidur rebenes ja kärises aga Jaani kahvatöö tulemusel sain ka mina, elu esimese 32 cm isendi!





Selline pisikene kala pakkus piiritut rõõmu ja adrenaliini! Arvestades seda et möödunud hooajal sai käidud vaid loodust nautimas ja landiloopimist harjutamas.

Kokku kogu tänane teekond oli 400km! Aga kõik on tasutud ka eelmise aasta nullitamised!

Kokkuvõtvalt, sigalahe üritus on jõeforellipüük!

Raudseid närve :)

Kui pea ei jaga, siis rahakott korrutab!
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, Rainer, Foreman
More
8 years 2 months ago - 8 years 2 months ago #7734 by TT
Replied by TT on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Õnnestus täna ka 1. käik ära teha. Esimese jõe vesi oli korralikult sogane, 1,5h püüdsin teda ilma ühegi kontaktita. Siis edasi järgmisele jõekesele, vee värvus oli võrreldes eelmisega tunduvalt parem kuid kala end siiski lähima tunni aja jooksul ei näidanud. Ühel hetkel ühe roika alt üks ca 30cm pöörlevale otsa hüppas, pakkus veidike vaatemängu ja lahkus siis. Landivahetus ja edasi. Otsa kinnitatud vobleriga tuli esimesel viskel ka ca 30 cm kala kaldale. Kala vabastatud läks järgmise kontaktini aega kusagil 2 tundi. Pärast mõningaid landikaotusi oli otsas tunda juba suuremat sorti isendit, L40 ja kaldale, aga kuradima peenike teine. See selleks, liikusin veel ca 1,5h edasi ja üks 20cm veel voblerit uudistamas käis aga see oli kõik.


Edu!
Last edit: 8 years 2 months ago by TT.
More
8 years 2 months ago - 8 years 2 months ago #7735 by Justas
Replied by Justas on topic Jõeforelli hooaeg 2016

Ilves wrote: Mis paneb ütlema jõe nime? On siin foorumis mõni inimene, kes ei tea Vahujõge? Või üldse järva jõgesid. Luba ostes näed ju kõikide jõgede nimesid, kus forell sees. Siin foorumis on tekkinud mõistev seltskond ja miks mitte öelda kust sa kala said? Nagunii on koormus jõgedel suur ja pmst iga päev keegi peal. Kindlasti ma ei lähe kalale.ee lehele mainima kust ma kala sain.

Seltskond on hea - jah. Aga siin on mitte ainult seltskond.



Ja ma ei usu, et nad ei pane väiksed kalad kotti, ei usu et nad ei tee sitta kaldal, jne.
Kui on vaja jõe nimi teada - saab küsida privatsõnumis. Siis saaja saab vaadata, kes sa oled ja otsustab - kas avada või ei, kas võtta endale vastutus selle eest või ei.
Attachments:
Last edit: 8 years 2 months ago by hannes.
Time to create page: 0.159 seconds
Powered by Kunena Forum