Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2018

More
6 years 2 months ago #9760 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2018
Ei tasu neid lõunamaadesse mõeldud spinnasid osta.Talvepakett peab peal olema:käepidemesoojendus ja rõngaste automaatsulatus.
The following user(s) said Thank You: Karlil, ROBIN, priitp, Pollumees
More
6 years 2 months ago - 6 years 2 months ago #9761 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforelli hooaeg 2018
Üks huvitav ja esmapilgul lausa uskumatu tähelepanek. Nimelt on mu Major Craft X-Ride XRS-T762 Ajing'ul ülipisikesed rõngad ja olin suvel seda ritva ostes kindel, et talvel miinustega saab püük üliraske olema.
Aga hoopis vastupidi!
Kui näiteks seni Fenwick HMXiga (millel on päris suured rõngad) ja RiverRunneriga oli talviti rõngaste, ning ka loogarulliku jääst puhastamine tavapärane vajadus, siis Major Crafti mikrorõngad ("Fuji KR concept") on tekitanud olukorra, kus jää koguneb vaid esimesele kolmele tipurõngale (ja mitte tingimata korraga kõigile). Neljandast rõngast rulli poole ning loogarullikul pole õnnestunud veel viie miinuspäevade püügiga jääd kordagi näha.
Ja huvitaval kombel see vähene jää, mis näiteks tipurõngasse või teise rõngasse koguneb, lendab sealt viskega minema, ega hakka jääpurikat "kasvatama". Olen küll nendel püükidel rõngaid jääst näppudega puhastanud, kuid vajadust selleks on olnud selgelt palju palju vähem, kui varasematel talvedel teiste ritvadega.

Ülemise 4 rõnga sisediameetrid on ~1,55 mm, järgmised kaks rõngast ~2,1 mm ja siis viimased 3 juba "jalgadel" suurenevalt rulli poole.
ceemic.pri.ee/kalastus/majorcraft_otsar6ngas.jpg
ceemic.pri.ee/kalastus/majorcraft_paine_27.07.17.jpg
Last edit: 6 years 2 months ago by ceemic.
The following user(s) said Thank You: Karlil, ROBIN, priitp, Pollumees

More
6 years 2 months ago #9762 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforelli hooaeg 2018
Aga teemasse kah. Üks lahe tume, roheka läikega kala:

The following user(s) said Thank You: Rainer, Karlil, Justas, raulj, Svennu, Täpik, ROBIN, Evil, priitp, Pollumees and 1 other people also said thanks.
More
6 years 2 months ago - 6 years 2 months ago #9766 by taavic
Replied by taavic on topic Jõeforelli hooaeg 2018
Ainuke kala, mis kaldale õnnestus saada kuulsatelt forellijõgedelt kokku 10 km matka käigurs :S :silly:
Attachments:
Last edit: 6 years 2 months ago by taavic.
The following user(s) said Thank You: Foreman, ROBIN, Pollumees
More
6 years 2 months ago #9767 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforelli hooaeg 2018
Selleks ma Järvas trossiga püüangi :D
The following user(s) said Thank You: ROBIN, priitp, taavic, Pollumees
More
6 years 2 months ago #9768 by taavic
Replied by taavic on topic Jõeforelli hooaeg 2018
Jah tõesti, ja kuidas sööstis veel langend puude risu alt, ja mina et oh, lõpuks ometi norm mõõdu forell landi otsas ja siis oeh, lähemale tulles vaatan, haug kurask, lant kurgus ja siiski sain kätte, 42 cm teine. Peab trossi ka sinna panema vist:)
The following user(s) said Thank You: ROBIN, Pollumees
Time to create page: 0.117 seconds
Powered by Kunena Forum