Foorum

file Jõeforelli hooaeg 2018

Info
08. veebruar 2018 08.45 #9760 scuba
scuba vastas teemale: Jõeforelli hooaeg 2018
Ei tasu neid lõunamaadesse mõeldud spinnasid osta.Talvepakett peab peal olema:käepidemesoojendus ja rõngaste automaatsulatus.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Karlil, priitp
Info
08. veebruar 2018 11.57 - 08. veebruar 2018 11.58 #9761 ceemic
ceemic vastas teemale: Jõeforelli hooaeg 2018
Üks huvitav ja esmapilgul lausa uskumatu tähelepanek. Nimelt on mu Major Craft X-Ride XRS-T762 Ajing'ul ülipisikesed rõngad ja olin suvel seda ritva ostes kindel, et talvel miinustega saab püük üliraske olema.
Aga hoopis vastupidi!
Kui näiteks seni Fenwick HMXiga (millel on päris suured rõngad) ja RiverRunneriga oli talviti rõngaste, ning ka loogarulliku jääst puhastamine tavapärane vajadus, siis Major Crafti mikrorõngad ("Fuji KR concept") on tekitanud olukorra, kus jää koguneb vaid esimesele kolmele tipurõngale (ja mitte tingimata korraga kõigile). Neljandast rõngast rulli poole ning loogarullikul pole õnnestunud veel viie miinuspäevade püügiga jääd kordagi näha.
Ja huvitaval kombel see vähene jää, mis näiteks tipurõngasse või teise rõngasse koguneb, lendab sealt viskega minema, ega hakka jääpurikat "kasvatama". Olen küll nendel püükidel rõngaid jääst näppudega puhastanud, kuid vajadust selleks on olnud selgelt palju palju vähem, kui varasematel talvedel teiste ritvadega.

Ülemise 4 rõnga sisediameetrid on ~1,55 mm, järgmised kaks rõngast ~2,1 mm ja siis viimased 3 juba "jalgadel" suurenevalt rulli poole.
ceemic.pri.ee/kalastus/majorcraft_otsar6ngas.jpg
ceemic.pri.ee/kalastus/majorcraft_paine_27.07.17.jpg
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Karlil, priitp
Info
08. veebruar 2018 12.05 #9762 ceemic
Aga teemasse kah. Üks lahe tume, roheka läikega kala:

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Rainer, Karlil, Justas, raulj, Svennu, Täpik, Evil, priitp, Janno89
Info
13. veebruar 2018 20.28 - 13. veebruar 2018 20.31 #9766 taavic
taavic vastas teemale: Jõeforelli hooaeg 2018
Ainuke kala, mis kaldale õnnestus saada kuulsatelt forellijõgedelt kokku 10 km matka käigurs :S :silly:
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Foreman
Info
13. veebruar 2018 21.10 #9767 ceemic
Selleks ma Järvas trossiga püüangi :D
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: priitp, taavic
Info
13. veebruar 2018 22.05 #9768 taavic
Jah tõesti, ja kuidas sööstis veel langend puude risu alt, ja mina et oh, lõpuks ometi norm mõõdu forell landi otsas ja siis oeh, lähemale tulles vaatan, haug kurask, lant kurgus ja siiski sain kätte, 42 cm teine. Peab trossi ka sinna panema vist:)
Info
14. veebruar 2018 00.38 #9769 STF
STF vastas teemale: Jõeforelli hooaeg 2018
Mind on ka haugid peenelt haneks võtnud. Heas forellikohas, kaks tükki järjest. Viskasid küünlaid ja lõpuks rullisid end tamiili sisse nagu forellid muiste. Ütle siis veel, et loll kala või haugi mälu.
Info
15. veebruar 2018 17.52 - 15. veebruar 2018 19.44 #9771 taavic
Täna hommikune matkake jägala jõe ülemjooksu karges ja ilusas looduses

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, Rainer, Karlil, raulj, Täpik, Evil, priitp
Info
15. veebruar 2018 19.08 - 15. veebruar 2018 19.09 #9772 timo
timo vastas teemale: Jõeforelli hooaeg 2018

Mõnus oli püüda c -2 kraadi juures kui rõngad ei jäätu. Selle hooaja kolmas mõõdukala L43, kaalu c 900g ja nati peale. Varasemad alla L40 jäänud ja tagasi oma keskkonda lastud. Võttis oliivikarva oma seotud leechi. Kündis mõnusalt jõepõhja ja sain aru, et seekord kena kala otsas. Kui lõpuks kala väsimuse märke näitas ja ta rahulikult kaldavette sain - ühtäkki suur pea vahib otse minu forelli suunas. Kahe kala vahe c 50 cm. Forelli sööstud haugi kohale meelitanud. See oli tõeline elukas, kes vahtis magusat suutäit. Minu 9kg lõhe mõõtu kindlasti. Tegin siis kiired liigutused, sain oma kala kaldajääle ja sealt edasi lume sisse. Havi vahtis veel veidi ja nägin teda täies pikkuses laisalt augu poole tagasi ujumas.

Kui sain oma kalaga sessiooni ühele poole, krt ei andnud see haug rahu. Leidsin Blue Fox nr.3 landikarbist ja pommitasin sinna auku. Siis tuli meelde, et ega selle 0,2 tamiiliga väga midagi ei tee, kui ka haug peakski landi otsa jääma. Hea teada, et sellise kolliga on veel võimalik kunagi kohtuda.

Paar kamraadi on küsinud, et miks ma lennukaga ei püüa. Ikka püüan, kuid lihtsalt tekkis spinna isu. Vahest ju tahaks magusate pannkookide vahele soolaseid ka. Kahju ka paarisaja eurosel spinnal niisama tühja seista. Nädalavahetusel ehk õnnetub lennutada.

Kivi kotti!
Timo
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, STF, Rainer, Karlil, elmerike, Foreman, raulj, Täpik, kalapea, priitp ja veel 1 foorumi liige(t)
Info
15. veebruar 2018 21.13 #9774 Rainer
Rainer vastas teemale: Jõeforelli hooaeg 2018

timo kirjutas: Kui lõpuks kala väsimuse märke näitas ja ta rahulikult kaldavette sain - ühtäkki suur pea vahib otse minu forelli suunas. Kahe kala vahe c 50 cm. Forelli sööstud haugi kohale meelitanud. See oli tõeline elukas, kes vahtis magusat suutäit. Minu 9kg lõhe mõõtu kindlasti. Tegin siis kiired liigutused, sain oma kala kaldajääle ja sealt edasi lume sisse. Havi vahtis veel veidi ja nägin teda täies pikkuses laisalt augu poole tagasi ujumas.

Vägev! Sellist vaatepilti tahaks isegi näha, ilmselt võtaks jala tudisema küll... Meil neid kollijõgesid põhjatute aukudega ju küll ja küll, kus selliseid monstrumeid võib vabalt sees istuda. Forellidest toitudes neil hea suureks kasvada ju. :)
Ja kurat, kui selline peaks kerge varustuse peale tulema, siis oleks lõbu mitme forelli eest ju. :D
Info
17. veebruar 2018 10.10 - 17. veebruar 2018 10.12 #9776 Pollumees
Pollumees vastas teemale: Jõeforelli hooaeg 2018
Tervist, kuna see aasta plaan hakata esimest korda elus jõekat püüdma, siis küsin asjatundjatelt, et kas siinsel e-poel müüdavad ridvad, et millist neist võiks esimeseks võtta? Hinnaklass tundub täitsa okei, kui hea selle raha eest ka need ridvad on? Ning siis küsiks ka rulli soovitusi. :)
Ette tänades
Info
17. veebruar 2018 22.26 #9779 ceemic
9 hooaja jooksul esimest korda õnnestus täna inspektoreid Järvas näha. Tundusid juba sama haruldased, kui looduses ilvese nägemine, aga nüüd on see "linnuke" kirjas! :D
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Karlil
Info
17. veebruar 2018 22.33 #9780 Karlil
Karlil vastas teemale: Jõeforelli hooaeg 2018
Ma pole kahjuks kordagi enda 9-10 kalastamise aasta jooksul inpektorit kohanud.
Info
19. veebruar 2018 11.39 #9782 Jeekim
Jeekim vastas teemale: Jõeforelli hooaeg 2018

Pollumees kirjutas: Tervist, kuna see aasta plaan hakata esimest korda elus jõekat püüdma, siis küsin asjatundjatelt, et kas siinsel e-poel müüdavad ridvad, et millist neist võiks esimeseks võtta? Hinnaklass tundub täitsa okei, kui hea selle raha eest ka need ridvad on? Ning siis küsiks ka rulli soovitusi. :)
Ette tänades

Siinses e-poes pakutavate ritvadega kokkupuudet pole olnud ja rullidest tunnen vaid Daiwa Ninjat ning jõeforellile kõlbab ta hästi suuruses 1500.
Info
Eile 16.11 #9783 raulj
raulj vastas teemale: Jõeforelli hooaeg 2018