Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2018

More
6 years 2 months ago #9745 by taavic
Replied by taavic on topic Jõeforelli hooaeg 2018
Mul ka siuke algajalik küsimus külmumise osas, aga nimelt veekogu. Kui nüüd lubab terve nädal sellist külma, nädala teises pooles juba-18, päeval ka miinuses ainult, kuda need järvamaa lisakaardi alusel forellijõed külma talvega jäätumise osas on? Järgmine nädal ikka plaan minna, ise külma ei karda, aga kui nüüd ikka nädal,poolteist sellist külma teeb ja lubab ju veelgi külmemaks, kas jäävad juba jäässe ja püügikohta raskem leida, või olenemata kümast ei külmugi mõni jõgi?
The following user(s) said Thank You: ROBIN, Pollumees
More
6 years 2 months ago #9746 by Svennu
Replied by Svennu on topic Jõeforelli hooaeg 2018
Osad jõed ei jäätugi terves ulatuses ja osad jõed ei jäätu lõiguti. Märksõna on allikate lähedus ja rohkus.
Järvamaal selliseid jõgesid või jõelõike jagub :)

Ridva murdumise vastumürgiks olen ise visanud ühe 2,4m teleskoobi autosse istmete alla nii, et ta mul ongi alati kaasas aga kunagi jalus pole. Muidugi, kui kaugele metsa matkata, siis kasu vähe, kui varuritv autos on aga samas kui kaugemalt kohale sõita, siis parem ikka, kui 0 viske järel 2h koju tagasi sõita. Saab kasvõi siis uue lõigu valida, mis silla või truubi juurest algab - vähemalt pool päeva saab ikka püüda. Muidugi need, kes lähemal elavad, neil väga vahet pole.

Ja kõikidele möödajooksjatele on soe ning puhtsüdamlik soovitus: ärge valgejõele kalale minge. Meil torgati seal eelmine aasta ainuüksi seetõttu rehvid läbi, et viitsisime lihtsalt essana kohale sõita. Ilmselt taolised tüübid enam rehvide torkamisega ei piirdu, kui peaksite juhtuma neist mööda jooksma.
The following user(s) said Thank You: Karlil, elmerike, Justas, raulj, ROBIN, taavic, Pollumees

More
6 years 2 months ago #9747 by Karlil
Replied by Karlil on topic Jõeforelli hooaeg 2018
Stanley's ICE OFFi kohta veel nii palju, et seda meie kaubanduses väga suures koguses pole. Õnnestus endale putukad.ee-st osta ja sealt sai päevaga otsa. tightline.ee/m2661/vi-idoc_edit+i14944315 seal hetkel näitab, et neil on laos olemas.
Kui kellelgi on seda toodet pakkuvate poodide kohta veel infot, siis võib teada anda. Hetkel tundub, et töötab hästi, aga purk suhteliselt väike ja saadavus halb.
The following user(s) said Thank You: raulj, ROBIN, Pollumees
More
6 years 2 months ago #9749 by KKKKKK
Replied by KKKKKK on topic Jõeforelli hooaeg 2018

Jeekim wrote: Need punased hästi pehme valge liimitud otsaga Akarad on tehtud peamiselt... Sellist mina forelli püügiks ei ostaks.


Tänud, sama asja mõtlesingi.
The following user(s) said Thank You: ROBIN, Pollumees
More
6 years 2 months ago #9750 by Mart1n
Replied by Mart1n on topic Jõeforelli hooaeg 2018
Jää vastu võib aidata ka lendõngitsemises kasutatav kuiva putuka float. Määrida kergelt rõngastele, teeb nad vett hülgavaks. Oht on, et liin hakkab ujuma, ei upu nii kergelt. Mul mingi Keeperi oma on, proovin ära. Igaljuhul auto uste tihenditele mõeldud silikon väga ei toimi.
The following user(s) said Thank You: ROBIN, Pollumees
More
6 years 2 months ago - 6 years 2 months ago #9756 by Svennu
Replied by Svennu on topic Jõeforelli hooaeg 2018
Mina olen silikoonõli proovinud kasutada aga ma ei saa öelda, et sellest mingit kasu on. Enda jaoks olen leidnud sellise lahenduse, et puhastan ridva rõngaid iga 4-5 viske järel aga teen seda nii, et pistan ridva (kuni ülemised 3-4 rõngast) veidiks vette. Mida soojem vesi, seda kiiremini sulatab. Allikates piisab 1-2 sekundist ja kõik rõngad jäävabad! Kui vesi 0i lähedal on ja vee peale kerge kirme juba tekkima hakkab, siis selline meetod ei aita...
Last edit: 6 years 2 months ago by Svennu.
The following user(s) said Thank You: ROBIN, Pollumees
Time to create page: 0.116 seconds
Powered by Kunena Forum