Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2018

More
6 years 1 month ago #9800 by timo
Replied by timo on topic Jõeforelli hooaeg 2018
Täna varahommikul näitas auto termomeeter -19. Pikalt mõtlesin, et kas lähen jõele või mitte. Õnneks tõi päike ka soojuse ja jõeääres oli c -5 kraadi. Sai paljaste kätega püüda, pisut kevadine tunne oli. Kammisin alguses enda jaoks üht uut lõiku. Aga sain aru, et olen liiga roheline ja vahetasin jõge. Esimese kala sain Rando vobleriga täiesti madalast kohast kus varem pole kunagi kala näinud, L41. Siis tuli sügavate aukudega lõik. Panin musta leechi otsa. Ühe õõtsiku alt väga ilus kala ründas leechi aga otsa ei jäänud. Uus vise - jälle ujub õõtsiku alt välja ja ründab aga krt otsa ei jää. Lõpuks nägi minu ka ära ja rohkem ennast ei näidanud. Kui hakkasin leechi sodist puhastama, märkasin, et opaaa - konks murdunud!!! Pole ime et kala leechi ainult suus lutsutas ja ma selle siis tal suust ära tõmbasin. Ilmselt oli konks jäänud enne vastaskalda ronti kinni, kui seda kõvasti sikutatud sai. Panin siis uuesti Rando vobleri otsa ja kohe järgmise õõtsiku alt kala ründas ka otsas. Oli konksud väga sügavale kugustanud. Vabastamise ajal hakkas kõvasti verd jooksma ja tagasi teda polnud mõtet lasta. L40.

Saun küdema ja õlu külmas. Pühapäev!

Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, lazarus, STF, Rainer, Karlil, elmerike, Justas, Foreman, raulj, Svennu and 5 other people also said thanks.
More
6 years 1 month ago #9816 by priitp
Replied by priitp on topic Jõeforelli hooaeg 2018
Lühidalt tänasest käigust.
Pühapäeval lähen tihti teise tundega jõele kui näiteks laupäeval, minu kiiks, kes aru sai, see sai ;)
Ühesõnaga läksin täna jõele mõttega, et proovin uut lanti. Lant töötab, tänud Randole!
Kaldal käis 4 kala vahemikus 35-39cm, kõik ujuvad edasi. Mingil hetkel tulid vastu 2 mehe jäljed, kalamehi ei näinud. Teadsin et ees üks hea koht, teen mõned visked ja keeran tagasi. Ja siis see juhtus....
Kala L50cm ja 1392g.

Jõudu!
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, Rainer, Karlil, elmerike, Justas, raulj, Täpik, ROBIN, Pollumees

More
6 years 1 month ago #9821 by algajaforell
Päevast. Kas mõni targem oskab soovitada millist tamiili kasutada jõeforelli püügil ?
The following user(s) said Thank You: ROBIN, Pollumees
More
6 years 1 month ago #9822 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforelli hooaeg 2018
Selles teemas on rohkem liinidest juttu olnud: www.kalaportaal.ee/foorum/varustus/1219-...-kiida-laida-ja-kusi

Lühike vastus oleks, et võta 0,22 mm Quantum Exofil.
The following user(s) said Thank You: ROBIN, Pollumees
More
6 years 1 month ago - 6 years 1 month ago #9823 by algajaforell
Tere. Proovin kuskilt poest leida 0,22 Quantumi ja katsetan ära - olen neid teisi teemasi lugenud aga enamustes on see, et infot palju aga lõpuks midagi tarka välja ei loe - parem küsida otse mõne igapäevase kalastaja käest et mida kasutab ja seda katsetada.
Tänud ceemic!
Kas Te mõtlesite seda ? e-pood.kalaportaal.ee/tamiilid-monofiili...ofil-monofiil-tamiil
Last edit: 6 years 1 month ago by algajaforell.
The following user(s) said Thank You: ROBIN, Pollumees
More
6 years 1 month ago #9824 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforelli hooaeg 2018
Seesama jah.
The following user(s) said Thank You: ROBIN
Time to create page: 0.117 seconds
Powered by Kunena Forum