Foorum

file Jõeforelli hooaeg 2018

Info
28. jaanuar 2018 21.18 - 29. jaanuar 2018 08.43 #9717 raikoj
Maagiline kuupäev hakkab lähenema.

Aknast välja vaadates tundub, et see aasta jääga ei tohiks probleeme olla forellijõgedel. Oskab keegi kommenteerida kuidas veetaseme ja sogasusega lood on?
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Rops The Boss, Morfa, Pollumees
Info
29. jaanuar 2018 18.18 #9718 STF
STF vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2018
Järvamaa jõed ja kraavid on triiki vett täis, vool kiire, aga enamasti mahub vesi kallaste vahele ära.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: raikoj, Karlil, elmerike, Rops The Boss, Pollumees
Info
01. veebruar 2018 18.16 #9720 STF
STF vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2018
Jah, ega maagia vastu ei saa. Nihelesin lõunani, siis pakkisin seljakoti kokku ja sõitsin jõe äärde, sinna, kus sügisel lõpetasin. Tee oli sõidetav, suuri hangesid polnud kokku tuisanud, jälgi ees ei olnud. Nire, mis on suvel madal ja kitsas, nägi välja täitsa jõgi, vool kiire, vesi selge. Suvised kallasrajad ja viskekohad olid vee all, aga kahlakatega kannatas madalamas kaldavees liikuda, kandis küll. Ainult kalaga oli kehvasti. Proovisin kahe Rapalaga, siis plekiga, - ei midagi. Lõpuks panin otsa oma lemmiknublaka, ja kohe nägin kala ära. Kolme meetri kauguselt sööstis kalda alt välja, tonksas ninaga lanti ja kadus. Meelitasin seal veel mitme landiga, aga ei miskit. Nublakat loopisin püügipäeva lõpuni, kuid pelgalt võimlemiseks see jäigi, forellidel oli suu lukus. Loodetavasti panevad osavamad kalamehed siia varsti mõne toreda kalapildi...
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, Rainer, Karlil, elmerike, raulj, Täpik, Rops The Boss, Pollumees
Info
01. veebruar 2018 18.49 #9721 Karlil
Juba ammu sai plaan paika pandud, et 1. veebruar on vaja minna Järvamaale.
Hommikul saigi siis end sinna sätitud. Uskumatu laulupidu oli täna, ma pole veel nii suurt hulka kalamehi jõgede ääres näinud. Õnneks oli minu eelistatud kohas üks viisakas kalamees ees, kes läks püügile alla voolu :)
Püügist siis nii palju, et kala oli olemas(mitte palju, aga olemas). Kokku sai kaldale 4 alamõõdulist ja ühe L40cm isendi. Lisaks paaris sügavas augus näitasid end kaks väga ilusat kolli, kes kahjuks otsa ei jäänud. Ei ole hullu, homme on ka vaba päev ja ehk saab seda kripeldust veidi vähemaks.
Edu kaaskannatajatele!
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, Rainer, Tallakulutaja, elmerike, raulj, Täpik, Rops The Boss, Pollumees
Info
01. veebruar 2018 20.46 #9723 ceemic
Koeru juures küll mingit laulupidu polnud, kui kaks soodat välja arvata, kes Vahukal mööda otsustasid ronida...
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Rops The Boss, Pollumees
Info
01. veebruar 2018 21.06 #9724 Karlil
Sa jõudsid lihtsalt tiba vara kohale. Ma jäin veidi hiljaks ja siis olid juba suht paljud autod ees.
Ceemic, mis su tänase kala mõõt oli ?
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Rops The Boss, Pollumees
Info
01. veebruar 2018 21.28 - 01. veebruar 2018 21.30 #9725 ceemic
Veidi pikemalt kirjutada, siis esimene vise sai tehtud täpselt 00:01. Esimene alakas oli käes 00:04 :lol:
Pea tunnike üritasin püüda, kuna kuu tõttu oli üllatavalt valge. Peale kopra sabalöögi rohkem midagi ei saanud ja kobisin autosse tagasi magama.

~7:35 paiku veeres sillale üks volkari multivan (777 OCE). Ma just sättisin ka end samal ajal uuesti püügile ja võtsin suuna ülesvoolu, kui kaks tüüpi rahumeeli mööda hakkasid jalutama. Pika vaidlusega tehti mulle selgeks, et jõgi pole minu oma ja kalu jagub kõigile. Ja et kuna nemad ei kavatse küll minu järgi püüda, lähevad hoopis ise kaugemale ette ja "jätavad" mulle täpselt sellise lõigu, nagu nende meelest mulle piisama peaks...
Kell oli juba täpselt nii palju kah, et ise kuskile mujale kiirustada enam ei viitsinud ja jäin sinna ikkagi püüdma. Tõmbasin tempo maha ja viitsin veidi aega, et rahulikult püüda saaks.
Pärast ebameeldivat vahejuhtumit tundus õnn siiski pöörduvat ja kohe alguses ka üsna palju actionit oli.
Päeva (ja miks mitte ka terve hooaja) pärl tuli klassikalisest kohast, kust just kaks viset varem alaka olin saanud.

l48 L52 1,62 kg

Kena alanud hooaega kaaskannatajatele!
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, rants, STF, Rainer, Karlil, Tallakulutaja, elmerike, Justas, Foreman, raulj ja veel 7 foorumi liige(t)
Info
01. veebruar 2018 21.40 #9726 scuba
Pole üldsegi paha.Aga kas need vennad,ütleks ülbikud, tatsasid siis otse jõe äärt mööda või läksid kaldast eemalt vähemalt?
Info
01. veebruar 2018 21.44 #9727 rants
See on nii uskumatu lugu, et kui ma Alarichi nii hästi ei tunneks siis arvaksin, et ta mõtles selle loo välja.
Info
01. veebruar 2018 21.44 #9728 ceemic
Jäljerada läks ikka tavapärast kaldaserva...
Info
01. veebruar 2018 21.49 #9729 scuba
Teinekord, kui oleks rohkem aega,võiks sellistega pullipärast võidu kõndima hakata.Mul oli kord juhtum,kus püüdsin ja vastaskaldal kaks venda tulid ja mööda litsusid,teregi ütlemata,olgugi,et olin lagedal nähtaval.Kuna tundsin jõge,siis püüdsin oma magusa koha ära ja lõikasin jõekurvi joonelt läbi metsa otseks ja kui nemad nähtavale uuesti ilmusid,siis olin mina jälle ees.Siis said vist vihjest aru ja keerasid ringi.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Karlil, raulj, Rops The Boss, Pollumees
Info
01. veebruar 2018 22.18 #9730 tonuv
Kihvt lugu Ceemicult.
Palju õnne väga ilusa kala tabamise puhul, päev ju igati korda läks lõpuks.

Lõikamine lõikamiseks aga see tekst oli küll "tase", mis neilt tuli. Loodame, et üks murdis ridva ja teine väänas jala. Karma on ju teadagi...
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: raulj, Rops The Boss, Pollumees
Info
01. veebruar 2018 22.53 - 01. veebruar 2018 22.56 #9731 Justas
Oli ka Järvamaal.
Kala oli megapasiivne. Paar haugid, kaks korda lant lõigatud ära ja üks forelli äraminek.
Aga boonus ikkagi tuli:
Lisatud fail:

L = 70cm, kaal ei tea - C&R.
Pildil on minu veri.

Kas oli see merikas või jõekas? Lõhe?
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, STF, Rainer, Karlil, Tallakulutaja, elmerike, Mart1n, raulj, Svennu, Täpik ja veel 4 foorumi liige(t)
Info
01. veebruar 2018 23.35 #9732 taavic
Tere, tegin ka tiiru koerust endla looduskaitse alale, suund kohta, mida juba avastatud, kaks autot ees (audid), mis seal ikka, ka siis sammum mööda jõge, värsked jäljed juba ees muidugi.Eks lootuse maha tõmbas veits, aga siiski teades juba auke ja rondi aluseid, kus kala ennast näidanud ja ühe korra duubli kotti saanud ja teisel korral ühe ilusa jõeka kaasa võtnud.Otsustasin siis magusad kohad ära proovida. Ilusad täpsed visked risu alla, langend puude vahele.Käänakutesse, kus sügavam, vaikne kerimine jne. Aga, mida pold oli kala. Vaid ühes augus käis kolm korda üks ja sama kala taga/ära ajamas lanti. Hea kui 30 cm oligi. Lootused olid muidugi suuremad, ühel päeval kui sealt jõest duubli võtsin, oli rabamisi ja kaldal alakaid kokki 20 ringis, ise veel, et ohhoo, osta vaid kalastuskaart, vali nimekirjast jõgi ja igav ei hakka. Alati kui seal käinud, kohe miskit toimub, üks kotikala kohe truubi juurestki. Ok, egas ju kala pärast käi ju, väga vinge ilm oli ja metsas mütata, aga jõgi jah, veel ei "ela" ja kala tõesti vbl sügavas oma urus ja põhjas passib. Enne ikka veebruari lõpp, märtsi algus käinud.Ehk aeg mängib rolli. Pole kogemusi, sest alustasin eelmine aasta veebruari lõpus. Suund jälle uude kohta, uuele ojale, kus eelmine aasta hooaja lõpetatud sai ja korralikud kollid simaga nähtud ja alakas kaldale.Noo ei auto jälgegi, vaid mul oli au värske lumi sisse sõita jõeni. Oja väga ilus lumiste kallastega, luues imelise kontrasti valge tuisu taustal. See ilu lõppes siis kui seal tatsasin, jalgjala ees sumbates risu ja kraavikeste vahel, mis jääga kaetud. Praks ja praks ise üritades meeleheitlikult vaikust hoida, alatasa jälle kõhuli, noo ei ole ligipääsu ja head viske kohta, ainult rägastik, ristirästi puud juba kaldas, magusad kohad ikka taamal, ridva ots alatasa okstes. Siiski leidsin üles ilusad kohad, kus kolle näinud,kus vett ja viskeruumi. Kuid vaikus, ei näidanud kala. Edasi siis avastama, kus eelmime kord pooleli jäi. Ja ikka pole ligipääsu kaldani, sumbates roigaste ja jääga kaetud sala kraavikeste vahel, lootes et ikka järgmises lõigus ja käänakus juba sügavust ja magusad kohad viske ulatuses. Ei midagi head, vaid mini visked ja isegi kui seal kala oli siis oma liikumisega vast peletatud ja ise liiga nähtaval juba. Asi hakkas juba naudingut kaotama, vägistada pole mõtet, enne pimedat vaja ikka autoni ja nii võtsingi kursi tagasi. Higist nõretuna seal riietudes mõtlesin,Milleks seda vaja ja nüüd küll niipea ei viitsi ja kas üldse tahangi kunagi:D aga kodus juba sügeleb, millal jälle saab ja kunagi ei tea kuidas järgmisel korral läheb, nüüd ju raudselt võtab jne. Njah, tänane nulliring ja muud kannatused ajavad veel rohkemgi tagasi. See vist ongi jõekapüük:) Edu uuel hooajal kõigile!
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, Rainer, Karlil, Tallakulutaja, raulj, Täpik, Rops The Boss, Pollumees
Info
02. veebruar 2018 10.04 #9733 priitp
Edukat 2018 hooaega kõigile! :lol:
Sai ka eile käidud, kokku 3 lõigul, millest viimane oli juba aja tõttu rabistamine. Hommikul vara minnes, riietumise ajal õnnestus ka näha 2 autot kes samale jõele tulid proovima. Päeva lõpetades oli autosid juba igal lõigul, mis minu jaoks oli isegi natuke üllatav aga noh samas arusaadav.... :)
Nägin ise ka seda, vist musta värvi bussi mainitud jõe ääres, umbes 13.30 ajal.
Püügist niipalju et kaldaäärne jää, mis alt tühi väga segas. Proovisin küll olla sulgkerge aga no ei õnnestunud. Kala nägin vähe, vb just sellepärast et ei suutnud vaikselt liikuda. Kõik kontaktid olid hommikul, oma kohtadest, 2 alamõõtu kala ja 2 sellist kes natukenegi tuju tõstsid. Suurim 46cm tuli seekord koju kaasa, teine oli 45cm, kiire pilt ja c&r. Ei kaalunud.
Hiljem ei toimunud midagi.
Täna, kohe uuele ringile, lund kõvasti rohkem, eks näis, aga vaba päev ja minema peab. :)
Ei tea isegi kuhu, mis eile puutumata jäi.
Kõigile edu ja kannatust!
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, STF, Rainer, Karlil, Tallakulutaja, elmerike, Justas, Foreman, raulj, Svennu ja veel 3 foorumi liige(t)