Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2016

More
8 years 1 month ago #7832 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Huvitav tähelepanek ühest ülemöödunud nädala käigust, nimelt loopisin leechiga ilusti ülesvoolu, ikka töötasin jõe läbi, vesi tume ja võrdlemisi sügav. Jalutasin edasi ja otsustasin teha viske ka allavoolu, samasse kohta, mis oli juba läbi solgutatud. Ja juhtuski mitu korda kui kala tuli ainult allavoolu heites, võtud olid ülimalt uimased ja aeglased, seega eeldan, et suure veega tuli see leech lihtsalt veidi kiiresti koos vooluga alla. Ei paistnud kala ka segavat see, et ma tema kõrvalt mööda trampisin. Allavoolu aga sain kerida hästi aeglaselt ja leechi suuresti ühe koha peal hoides. Tasub proovida kõiki variante, päevad on erinevad ja forellipüük ongi kohati ajuvaba.
More
8 years 1 month ago #7838 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforelli hooaeg 2016
17. veebr. Svennu küsis: Aga Scuba? Mis Sinu visioon siis oleks? Visiooni avardamiseks oleks kasulik ka tutvuda lähemate naabrite lätlaste 2011. aastal alanud projektiga "nelja aastaga miljon jõeforelli maimu Läti jõgedesse". Seal samuti polnud enam riiklikku programmi jõeforelli maimude kasvatamiseks. Appi kutsuti sponsorina suur ehitusfirma Skonto Būve, kes ka nõustus maksma miljoni maimu kasvatamise eest. Ja nii saadigi Läti jõgedesse nelja aastaga miljon maimu.

More
8 years 1 month ago #7839 by Tom
Replied by Tom on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Tere

Pealkiri võiks olla kui asjad lähevad p###se. Eile siis ilus Vabariigi sünnipäeva hommik. Ärkasin hommikul kenasti 4:30 ülesse. Mõtlesin kas lähen lippu heiskamist vaatama või kalale. Üks parem mõte kui teine. Nagu aimate siis kalastus võitis( muid seda juttu siin ei oleks). Mis siis ikka masinale hääled sisse ja minek. Teepeal jõudsin veel mõnusasti isamaalisi laule laulda ja nii see 120km möödus. Kohale jõudes oli tuju supper. Värskeid jälgi ees ei olnud, nu mis sa hing veel tahad. Kiirelt kahmasin autost lennuka ja lendasin peale. Mõtlesin, et torman kohe kohapeale kus varem kolm korda ilusat kala näinud. Läbi võsa rühkides jäi teele kraav. Mõtlesine, et hüppan üle, mis see siis ikka. Maandudes kraavi kadus järsku pind jalge alt, prantsatasid näoli lumme. Kukkudes kuulsina kohe mõnusat praksatust. Mõtlesin, et nüüd on kindlalt ritv pooleks, ise veel rõõmus, et uut ritva ei jõudnud osta. Lõppuks vaatasin kurja rull oli hoopis see mis koledat häält tehes pooleks läks. Ok ega siis selle pärast saa veel ju püüki lõppetada. Meenus jaapanlaste tenkara mis seal ikka rühkisin edasi kohale jõudes nägin augul ühte alamõõdulist kala proovisin vähekese loopida aga kurja ilma rullita ei ole ridval tasakaalu. Tundsin juba kerget viha hinges tõusmas. Õnneks olin hommikul ka spinna autosse visanud. Niisiis põrutasin tagasi auto juurde. Peale tundi kiirustamist läbi võsa, jõudes auto juurde tuli järgmine tagasilöök. Ridva kolmest osast oli alles vaid kaks. Ühesõnaga kui keegi leiab jõelt mille nime siis mainida ei tohi lennuka ülemise osa siis võin kaks alumist juurde anda. S#tt juba korralikult kees. Mõtlesin mis seal ikka läksid keppid mingu suusad ka. Kahmasin autost spinna ja panin teisele katsele. Nägin küll, et jäljed ees aga aru ei saanud kas tänased või eilsed. Kuna autosid ei olnud vahepeal lisandunud siis pidasin jälgi pigem eilseteks. Peale 2h nägin lõppuks et jäljed tänased ja üks kalamees tõesti toimetab. Mõtlesin et ei lähe segama aga kuna mees jäi kohale seisma juba pikkemaks ajaks siis lähenesin talle vaikselt. Ühesõnaga selle peale, et mõni sõna viisakalt juttu puhuda lennati turja. Kuhu sa tormad? Sellel vastasin viisakalt et olgu mureta mööda jooksma tast ei hakka. Ega ma esimest päeva kalal ei ole. Siis mainiti veel et ega tegu pole särje püügiga. Kurat nagu ma ei teaks. Ja üleüldse kuidas ma julgen mööda jälgi järgi tulla. Lõppuks oligi tuju nii p###s, vantsisin auto juurde tagasi ja mõtlesin kurat oleks võinud ikka lippu heiskamista vaatama minna ja võtta pitsi viina vabariigi terviseks nagu normaalsed inimsed teevad. Vähem üleolevust, kalavetel oleme kõik võrtsed.

Parimat
Toomas
The following user(s) said Thank You: hannes
More
8 years 1 month ago #7840 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Jutt äge,aga mulle jäi selgusetuks kas sa ei tundnud oma enda jälgi ära kui teisele katsele läksid või olid jäljed vahepeal tekkinud? B)
More
8 years 1 month ago #7841 by Tom
Replied by Tom on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Tere

Esimesel katsel lennukaga läksin allvoolu aga peale neid toredaid elamusi otsustasin spinnaga püüdma minna ülesvoolu. Seal need jäljed olid aga jälgedest ei saanud aru kas värsked või siis eilased. Oma jäljed tunneks vast ikka ära.

Parimat
Toomas
More
8 years 1 month ago - 8 years 1 month ago #7844 by Rainer
Replied by Rainer on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Sai siis ka Vabariigi aastapäeval kalal käidud. Teen lühidalt.
Ütleme nii, et päev algas ebaõnnega, kui sõber kell 6:14 helistas ja tahtis aru pärida, et kus ma olen, pidin ma ju ta kuuest peale võtma...Raisk, magasin sisse. Päris ausalt võin (vist) öelda, et ma ei olegi niimoodi varem sisse maganud, no millalgi pidi see juhtuma. Loodetavasti jääb viimaseks korraks.
Aga ega kalal olles see ebaõnn kuhugi ei kadunud - visked läksid üksteise järel pekki ja siis juba läksin selle peale omakorda närvi jne... Ühesõnaga tuli maha rahuneda ja siis hakkas ka asi paremuse poole minema. Mina püüdsin vobleriga ja sõber leechiga ning tal oli kohe alguses 3 kontakti lühikese aja jooksul. Noh, vahetasin ka mina siis vobleri leechi vastu ja püük jätkus. Ka leechi otsa mul miskit ei tulnud ja usk leechi kadus ära ka selle tõttu, et olin sunnitud kasutama 3-14g testiga kaigast. No lihtsalt ei olnud mingit tunnetust leechiga püüdes - läks vobler otsa tagasi. Vahepeal oli nii sõbral kui ka minul tükk aega täielik vaikus. Peagi jõudsime lõiku, kus teadsime kala kindlasti olevat. Mõned visked ja juba oligi esimene alamõõduline taga - kiire vabastus ja tagasi ujuma. Liikusime paar sammu edasi ja sõbral korralik kala taga. Jälle paar sammu edasi ja veel üks ~30cm isend käest kiirelt läbi käis. Püüdisme edasi ja peagi juhtus iga forelliküti õudusunenägu - teine kalamees tuli vastu! :S Okei, okei, nii hull nüüd ka asi ei ole. Ajasime paar sõna juttu ja siis läksime kõik oma teed.
Kuna edasi liikumisel vääga mõteti ei näinud, siis läksime tagasi autoni, tegime kiire lõuna ja panime uuele lõigule. Uuele lõigule olid ootused suured, sest teadsime, et seal väga kedagi ei käi. Päev oli juba teises pooles ja püügiaega enam palju järgi jäänud ei olnud. Igatahes püük läks edasi. Esialgu oli natuke aega vaikus, nii mul kui sõbral. Siis äkki tuli ühe sirge peal üsna madalast veest selline silma järgi L36-37. Selle kala puhul oli see väga lahe, et kuna vesi oli selge, siis ma nägin kuidas kala järgi ujus ning jätsin hästi korraks landi seisma ja lataki, otsas! Sellised silmale nähtavad kontaktid on alati väga vinged, isegi kui kala on väiksemapoolne. Vabastasin kala kiirelt ja püük jätkus. Kaua enam ei läinudki, kui tuli ka minu päeva päästja, sest sõbral oli ometi juba ilus kotikala olemas. Tegelikult ma olin juba sellesse konkreetsesse kohta paar viset teinud ja ütlesin sõrale, et teen ühe veel. Viskamine oli veidi raskendatud, sest puud olid jõe kohal ja pikka viset oli keerulisem teha. Õnneks tuli vise välja ja väga huvitaval kombel toimus võtt seal, kust olin juba landi 2 korda läbi tõmmanud. Võib-olla tuli pikema viske peale kaugelt järgi. Igatahes vägeva paugu pani ja kuna mul oli sidur küllaltki pehme, siis käristas seda ka päris mehiselt. Pikkuseks L46, aga kaalu kõigest 820g. Kui mõõtmised, kaalumised ja pildistamine tehtud, siis lasime kala oma toimetusi edasi tegema. Oli meil pidupäev, las siis neil ka olla vahel. :)



Telefoniga väike video ka.


Egas midagi, edu kalavetel!
Ise tahaks juba uuesti minna. B)
Attachments:
Last edit: 8 years 1 month ago by Rainer.
The following user(s) said Thank You: hannes, sven862, STF, Ilves, Svennu, Kylx, aivo koertega
Time to create page: 0.121 seconds
Powered by Kunena Forum