Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2016

More
8 years 1 month ago #7825 by Lumetaat
Replied by Lumetaat on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Karlil - õnnitlused. Endal jäi täna kott küll tühjaks. Seevastu oli kaladel täna parem päev, said ise konksuotsast minema.
The following user(s) said Thank You: Karlil
More
8 years 1 month ago #7826 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Korralik kala :) !

More
8 years 1 month ago #7827 by Hammi
Replied by Hammi on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Näen et vahepeal läheb tuliseks andmiseks :) aga olen ise kesk-eestis elanud nüüd umbes neli aastat. Ja olen käinud proovinud siin erinevaid kohti aga kui ei tea siis ei tea. Samas mulle meeldib see kui keegi avaldab mingi koha. Ikka lähen vaatan üle aga igakord spinnat välja ei võta. Mul ainult kolm aastat staasi :) ja rõõmu on siiamaani ainult teinud ahvenad. Pole isegi mitte näinud jõekat veel :) Ja spinnat veel põõsa ei viska äkki on neljas hooaeg armuline mulle :) Siit mu loo moraal vanad kalad saavad noori suunata ja kõigil vanadel on salakoht olemas kust saab selle kala :)
Naudime ikka loodust edasi :)
More
8 years 1 month ago #7828 by wingsuit
Replied by wingsuit on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Kalapüügijuttu ka vahele - rääkige oma leechipyygist - visked vastu või allavoolu, lasete voolul kanda ilma tirimata (nagu lennukaputukad) või kerite (vastuvoolu), pinnast, keskveest v põhjast, mis kaaluga leechid, kas ainult aeglase voolu või kiire korral või mõlemad?

Üritasin ise eile kahe nire peal millel mõlemal suht kiire vool, nomaitea, ei tule seda usku :) lõpuks voblerit voolus suht kohapealseisvana rägatuttide all-kõrval õnnestus 2 alakat võtma meelitada aga leechiga null..
More
8 years 1 month ago #7829 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Viskeid tuleb sooritada nii alla- kui vastuvoolu. Uuele püügipositsioonile saabudes on mõistlikum teha esimesed visked ettevaatlikult allavoolu, et mitte kohe hirmutada seal asuvat kala, kelle vaateväljas sa võid olla. Tasase kerimise ajal ikka tihe lühike nõksutamine ridvaga. Kõige populaarsemad leechide kaalud jäävad tavaliselt 2 - 3g vahemikku. Kui on väga võimas vool ja on tarvis sooritada palju allavoolu heiteid, siis tuleks küll kasutada nimetatust raskemaid leeche, et vältida leechi hüplemist üksnes vee pinnal. Üldiselt ei ole forellijõed väga sügavad ja ei peagi pingsalt mõtlema püügisügavusele. Sügavamatel lõikudel võib ka natuke raskemat leechi kasutada või anda veidi aega vajuda.
The following user(s) said Thank You: wingsuit, JimBob
More
8 years 1 month ago #7830 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforelli hooaeg 2016
wingsuit - kui kedagi kuulata, siis võta jeekimi sõnu puhta kullana. Ehkki eks igaüks arendab oma nüansid välja ise, vastavalt sellele kuidas endale asjad tunduvad. Mina näiteks allavoolu ei püüa kunagi, ei leechiga ega muuga. Nõksutamise asemel kasutan mina "parkinsoni" stiili ehk siis tihedat väristamist jne. Mu esimene püük leechiga oli samuti selline, et no ei ole usku. Hoolimata sellest, et paar rabamist isegi oli. Siis aegu hiljem sai ühe haugi, ja usku ikkagi ei tekitanud. Alles siis, kui ühes liivase põhjaga selgeveelises ja aeglase vooluga lõigus hakkasin lihtsalt mängitamist katsetama ja liikumise põhimõttele pihta sain, tuli ka usk sellesse karvatuusti ja nii oligi käsi antud.
The following user(s) said Thank You: wingsuit
Time to create page: 0.285 seconds
Powered by Kunena Forum