Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2016

More
8 years 1 month ago - 8 years 1 month ago #7852 by Mazola
Replied by Mazola on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Sai siis 25.02 seatud sammud jõeäärde seatud lootuses tabada jõeforelli ja kui hästi läheb saab järsku kellegi koju kah tuua. Hommikul jõudsin jõe äärde kella kaheksaks, aga õnneks paljudel tööpäev, siis kedagi ees ei olnud ja ega päeva jooksul ka kedagi ei näinud. Päeva võis tegelt juba korda läinuks lugeda peale esimest viset, kuna õnnestus saada haug. Kahjuks oli tegelane alamõõduline ja sai kiiresti tagasi lastud. Esialgu proovisin lühikesel lõigul vastu voolu liikudes kedagi tabada vobleriga , aga see ei toonud tulemust, seega keerasin otsa ringi ja hakkasin alla voolu liikuma. Kuna keegi ei näitanud huvi vobleri vastu mõtlesin, et proovin siis täna sirpsabaga püüda, kuna eelmisel korral soovitati.
Esialgu ei õnnestunud kedagi saada kui siis käis võtta ja otsas ta oligi natuke sõitu ja kaldal. Aga oh õnnetust jällegi haug ja muidugi pisike. Peale seda kala oli natuke aega vaikust kuni jõudsin suurema auguni kus proovisin võimalikult põhja ligital sirpsabaga püüd ja oh imet tuligi õrn võtta, haakimine ja kala otsas. Aga kahjus jällegi haug ja neid tuli sellest august veel kaks tükki. Aga nagu eelmised haugid olid ka nemad kõik alamõõdulised. Kõik nagu ühest suust kukkunud 30 cm ringis. Augupealt sirge lõigu peal tuli otsa ka päeva üllataja. Muidugi ei olnud seegi kala jõeforell vaid ahven. Kiire klõps ja läks temagi oma toimetusi edasi tegema.




Peale Ahvena sai veel paar alamõõdulist haugi kuni mul said otsa nö jiggi konksud ja ühte tooni sirpsabad. Aga kuna päev hakkas juba vaikselt õhtusse jõudma, keerasin otsa ringi ja tegin vastuvoolu liikudes ka mõned visked vobleriga, aga ei saanud enam kedagi. Auto juurde jõudes vaatasin ka tamiili pooli peal,mida oli kulunud päeva jooksul päris korralikult. Hooaja teise püügipäeva lõpuks oli pool tamiili poolilt läinud..

26.02 Sai sammuti samm seatud jõeäärde kus haug sees ei ole, vähemalt mitte niipalju. Seal õnnestus vobleriga arvatavasti koba peale tabad 25 cm forell kes arvatavasti proovis lanti enda peidu urka juurest ära ajad. Kala viskas muidugi küünla küünla otsa, aga kui kaldale sain teada ka selle põhuse. Tol kalal nimelt õnnestus landi kolmiku kõik konksud omale kuidagi silma koopasse saada. Esialgu arvasin, et neid ma sealt küll ära ei saa, aga võta näpust. Ei olnud asi nii hull ühtki natukene aega pusimist ja sain ühe konksu kätte, seejärel teise ja siis juba kolmanda. Kala voblerist vabastatud sai ta kiiresti vette asetatud ja oh imet pani kohe ajama. Loodame, et jäi ilusti ellu ja et nägemine ei saanud kahjustada. Peale seda vahetasin vobeleri leechi vastu ja õnnestus püügi lõpuks korraks üks 10 cm tegelane otsa saada, aga õnneks too tegelane läks juba ise otsast ära.
Attachments:
Last edit: 8 years 1 month ago by Mazola. Reason: Pilt
The following user(s) said Thank You: hannes
More
8 years 4 weeks ago #7853 by kivikas
Replied by kivikas on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Noh, mina kah lõpuks siin...
Ei saanud eemale jääda (kuna palusin ühte nn.sõpra postitada mu idee siia keskkonda aga ta polnud nõus mulle suuvoodriks tulema.) sellest alammõõdu suurendamise ja forelli kaitsmise jutust. Ja nagu ikka kõige ebapopulaarsema ideega. Kui aga emotsioonid kõrvale jätta, siis oleks see idee minu vaateviklist üks väheseid, mis võiks forelli meie veekogudes päästa.
Niisiis:
Mitte alammõõtu pole tarvis tõsta, vaid panna ülemmõõduks miski, näiteks 48-50cm. Suurematele lihtsalt tsee-err. Aastaid tagasi olen juba sellest rääkinud, et me ei pea kilusid kasvatama, vaid kudekarju kaitsma. Küll tekib siis ka neid kilusid. Ja 50m+ kala on rimis küll-kui kellelgi pere näljas.
terv.
The following user(s) said Thank You: Jeekim

More
8 years 4 weeks ago - 8 years 4 weeks ago #7854 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2016
"Forelli meie veekogudes päästa" - pseudoprobleem

Võtan siis L40 ja L42 kala ära, sest seda L52 kala ei tohi võtta, kas marja on kokkuvõtteks rohkem koelmul või vähem? Kas 2 erinevat kala, kes koevad erinevasse kohta suurendavad või vähendavad potentsiaalsete järglaste hulka kui võrrelda seda ühe kalaga?
Õng põlve peal pooleks ja Rimisse 4.95€ eest kala ostma, sest muidu võib konksuga, käega, lumega, viskamisega, õhuga, kindaga, pilguga, solgutamisega, jne järelkasvu vigastada. Täielik jõeforelli püügikeeld ja iga 10a tagant võiks 1 hooaja püüda.
Last edit: 8 years 4 weeks ago by sven862.
The following user(s) said Thank You: ceemic
More
8 years 4 weeks ago - 8 years 4 weeks ago #7855 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Topelt kogemata
Last edit: 8 years 4 weeks ago by sven862.
More
8 years 4 weeks ago #7856 by kivikas
Replied by kivikas on topic Jõeforelli hooaeg 2016
hakkab tulema :)
aga kahjuks on koelmud nii kehvaks jäänud, et need 2 40cm kala suudavad kaevata pesa sinna, kus tugevamad(suuremad) isendid on juba kruusa läbi kündnud.
More
8 years 4 weeks ago #7857 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Ise seda meelt,et suurem kari kuni 40 cm.seid ja lisaks veel muud suuremad kes ellu jäänud annab vähemalt sama järglaskonna kui mõned suured.Vanadusse lõpuks ikka surevad.Samas trofeena suured rohem pakuvad.Olen seda palju rääkinud ei viitsi ennast korrata.Milleks neid pisikesi koju toiduks vedada kui kala saab rimist ja veel palju pirakamaid.Neile ,kes CRi ei harrasta,omab suure isendi koju viimine määratult suuremat emtsionaalset väärtust.Sama ka algajatele,kellele küll 32-ne rõõmu pakub,kuid kui algajale 2-se otsa viskab ja see muide ei sõltu püügistaazist vaid juhusest,siis on algaja lausa õnnest hullumas ja seda rõõmu ei tohi neilt võtta. niisiis laskem kalal enne välja võtmist veidi suuremaks kasvada ja küll siis osa neist ka trofeevääriliseks saavad. :huh:
The following user(s) said Thank You: sven862
Time to create page: 0.130 seconds
Powered by Kunena Forum