Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2016

More
8 years 2 months ago - 8 years 1 month ago #7818 by Svennu
Replied by Svennu on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Mu vanaisale meeldis ikka öelda: "Ära torgi, läheb haisema!"
Sama võiks ka siin kehtida. Usun, et pole neid mehi palju, kes aktiivselt spinna ja lennukaga püüavad ning L36 kalu massiliselt koju tassivad. Samas algajalt ma ei võtaks seda rõõmu ära. Mäletan, et minu esimene forellihooaeg kuluski mõõdukala tabamisele ja tabamata ta jäigi, kuigi otsas mõned siiski käisid. Alles teisel hooajal õnnestus L36 kätte saada ja see rõõm oli ikka üüratu!

Nende seadusemuudatustega võib kaasneda ka "kõrvalnähte", sest kui juba muutma hakatakse, siis üldjuhul ei muudeta vaid üht pisiasja. Vabalt võib juhtuda, et tõstetakse alammõõt L40 peale ja kehtestatakse ka ülemmõõt L50. Siit ka küsimus, kui paljud meist oleksid suutelised näiteks 2kg+ kala vabastama? Kindlasti on selliseid mehi aga usun, et paljudes tekitaks see seadus pahameelt.

Minu meelest las paberil olla need asjad nii nagu on, sest suures plaanis on meil kõik hästi. Ja las iga mees oma peas kehtestab selle alammõõdu ise vastavalt enda soovidele või siis vabastab üldse kõik saadud kalad - peaasi, et iga inimene ise tunneb, et on teinud õigesti. Oluline on minu meest siinkohal veel ka see, et enda seisukohti ei hakataks teistele peale suruma!
Last edit: 8 years 1 month ago by Svennu.
The following user(s) said Thank You: JimBob
More
8 years 2 months ago #7819 by Svennu
Replied by Svennu on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Guldgala!
Elan enam-vähem Tori ja Sindi vahel ning siinne ümbrus on mulle hästi tuttav. Usun, et jõeforelli Sa siit ei leia. Meriforelle ja lõhesid on saadud aga jõeka populatsioonid jäävad ikkagi teadupärast veidi kõrgemale. Pealegi traditsioonilisest jõekapüügist ei saaks siin üldse rääkidagi, sest siin on ikkagi paadi olemasolu üsna vajalik kuna jõgi on päris kinni kasvanud (kevadel, kui kõrkjaid kaldal ja rohtu jões pole, siis saab ka edukalt kaldalt lanti loopida).
Samas on siin tore kant muude kalade püüdmiseks - haug, ahven, turb + kõiksugu muud kalad.
Edu avastamisel!
The following user(s) said Thank You: guldgala

More
8 years 2 months ago #7820 by Lumetaat
Replied by Lumetaat on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Ok, lõhelised jagunevad alamliikideks. Ma rohkem nagu mõtlesin selle nimistuga jõeforellile, teemaks ju jõekas. Mereühendusega lõhe ja meriforelli kudejõgede regulatsioon on loomulikult midagi muud, kui näiteks Ahja või Elvajõgi. Natuke tuleb ikka kaasa ka mõtelda ja pilti laiemalt näha. Kui jätta see alammõõt rahule, siis suuremalt jaolt forellijõgedes peaks tähtajalise täispüügikeelu ikkagi kehtestama. No ei ole seda teist kala nendes niredes sellistes koguses, et püüdmas käija. Ahvenat, haugi ja turba saab palju lihtsamalt kätte, kui kilomeetreid võsas ragistamisega.
More
8 years 2 months ago #7822 by Vertu
Replied by Vertu on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Kehtiv Lõhe, jõeforelli, meriforelli ja harjuse kudemis- ja elupaikade nimistu, 112 veekogu, näeb välja selline www.riigiteataja.ee/akt/898474
Su eelnevast komnetaarist Lumetaat loeb just välja et 1/4 neist on täiskeelt peale ja sa tahaks veel ülejäänule 3/4 ka täispüügikeeldu peale panna. Mis kaasa mõtlemisest või pildi laiemast nägemisest sa räägid? Või on kuskil välja toodud eraldi jõeforelli jõgede nimistu? Vaevalt küll, jube see praegune nimistu on täielik nalja koht ju.
More
8 years 2 months ago - 8 years 2 months ago #7823 by Karlil
Replied by Karlil on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Täna oli hommikul ärgates juba selline tunne, et tuleb kalale minna.
Kahjuks oli hommikul vaja veidi muid tometusi teha, aga tiba enne lõunat sai jõele mindud.
Jõe äärde jõudes oli imestus suur kui ma enda eest ühtegi värsket jälge ei leidnud. Korra kõis peast läbi mõte, kas tasus ikka antud lõigule minna.
Peale mõningast püügiaega tuli lõpuks keegi minu poolt pakutavat leechi uudistama. Algul väga tagasihoidlikult ja sekund hiljem oli korralik võtt.
Sõit võis alata, kala tegi 3-4 korralikku sööstu ja ei tahtnud pinnale tulla. Vaikselt hakkasid tekkima mõtted, et see võib olla suur kala. Kui esimest korda kala külge nägin, sain mõttele kinnitust. Kala oli minu jaoks ikka väga korralik. Peale veidikest väsitamist sain ta kaldale. Isiklik rekord tekitas väga toreda tunde: L50 cm 1.25 kg.

Attachments:
Last edit: 8 years 2 months ago by Karlil. Reason: Pilt
The following user(s) said Thank You: hannes, Jeekim, sven862, STF, Rainer, elmerike, JimBob, Svennu, rara
More
8 years 2 months ago #7824 by Lumetaat
Replied by Lumetaat on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Kindlasti usun, et nimekirja koostanud loodusteadlased teavad täpselt milline veekogu nimistust kuulub harjuse-, meriforelli jne elupaigaks. Kui lugeda tähelepanelikult, siis kirjutasin mitte täispüügi keelust vaid aastaringsest ja tähtajalisest keelust. Kui alustuseks saaks see "nalja koht" korralikuma regulatsiooni, oleks asi seegi.
Laiema pilt, ah ei viitsi seletada. Lihtsalt ei saa kõike vaadelda musta või valgena.
Time to create page: 0.139 seconds
Powered by Kunena Forum