Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
8 years 8 months ago #6853 by karlan
Replied by karlan on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Viimasest jõeka koju toomisest on möödas 2 kuud. Täna sain lõpuks jälle kala, keda kannatas ka kotti panna. Tõsi, juuli kuus sai jõeka püügi käigus üks viker ja poole kilone ahven koju toodud. Selle ajal jooksul on olnud üle 10 käigu, nähtud väga suuri kalu, keda aga pole õnnestunud kaldale saada.

Eilne koduojal käik ei andnud rahu, sest kala hakkas sööma õhtul enne päikeseloojangut, siis kui magusamad kohad olid juba läbi püütud. Läksin täna ühele suuremale jõele, õhtul kella poole kaheksaks olin jõeääres. Temperatuur oli vaikselt langenud juba alla 20 kraadi, päike muidugi siras veel kõrgel taevas. Jõgi väga rohtus, kaldal üle pea rohi, ainuke positiivne asi oli, et veeseis oli üllatavalt kõrge. Enne kala oli olnud üsna igav püük, siin seal mõned sulpsatused aga leechi vastu huvi null. Jõudsin kohani, kus vana nott risti üle vee, mõned kännud ja väiksemat oksasodi kalda äärtes, vett vast vööni. Iga kord kui seal käinud, olen mõelnud, et seal peab keegi elama, kuid alati olnud vaikus. Esimene vise vastaskalda puude alla, vaikselt kerides mängitan leechi, midagi. Teine vise väheke kaugemale vastaskaldasse, leech juba peaaegu kalda ääres oleva kännu juures, kui järsku keegi vaikselt otsas. Vees ei tundunud kala just suur, siis aga tuli pinnale. Noh vast üle kilo, okei kiirelt vette minema, enne kui okstesse või rohtu ujub. Kuskil minuti trallitas, kui sain ta ilusti oma juurde ja näpud lõpuste taha. Ilus isane, kaldal hakkasin vaatama, vist tuleb isegi 50cm täis. Kiire mõõtmine näitas 51cm ja kaaluks 1.5kg. Edasi oli jällegi üsna vaikus, kõige hullema maastikuga lõiku ei viitsinud enam minna.
Üks pilt vikrist:

Tänane kala:
Attachments:
The following user(s) said Thank You: timo, STF, Justas, Foreman
More
8 years 8 months ago #6854 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Kuidas see nüüd ongi. Ookeanipüügis loetakse kala tabatuks, kui püüdja puudutab liiderit?
Aga kui jõekapüügil suudad kolle mitu korda katsuda ja edutult välja tõsta, läheb ka C&R kirja? :lol:

More
8 years 8 months ago #6856 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforelli hooaeg 2015
C&R-ks loetakse haakunud kala taotluslikku vabastamist.
More
8 years 8 months ago #6857 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforelli hooaeg 2015
No eks ma üritasingi eneseirooniaga endale tuhka pähe raputada. Läks vähe nihu jah eile...
More
8 years 8 months ago #6870 by JimBob
Replied by JimBob on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Paar küsimust.
Kas eelistada kaldalt loopimist või kahlamist kui mõlemad on võimalikud?

Kui olen näiteks augu läbi loopinud umbes nii ... 10 viset 3 erineva peibutisega kas siis on mõtet veel neljandat ja viiendat proovida või on minu eelnev loopimine kala ära peletanud?

Kas pikemas heinas sahistamine kah kala hirmutab? Ise olen siiani arvanud, et müdistamine maapinnal ja okste raksutamine on need mis hirmutavad.
More
8 years 8 months ago #6871 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Püüda tuleb nii nagu endale meeldib. Minule meeldib kahlata, kuid võõras kohas pigem olen kaldal, näeb rohkem.
Ma olen vist eriti laisk, ma reeglina teen igasse kohta 1-2 viset...aukudesse vb 3-4. Peibutist vahetan haruharva, vist ainus kord kui vahetamine on tulemust andnud, oli siis kui otsustasin esimest korda leechi otsa panna.
Hirmutamine oleneb päevast, on päevi kui kala pageb sinu eest 20m kauguselt, samas on olnud juhuseid kui olen kala heinast välja peletanud ja ikka on võtnud. Kuidas sa seda heinas sahistamist üldse väldiksid? Hein on olemas ja teha pole midagi ju. Kahlates ka mõnikord kivid teevad üsna kõvat häält.
Liigne muretsemine pole hea :) Käi kalal ja tunne end vabalt, küll tuleb ka kindlust kui üks kord aru saad kui absurdselt etteaimamatu see forellipüük on.
The following user(s) said Thank You: JimBob
Time to create page: 0.236 seconds
Powered by Kunena Forum