Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
8 years 8 months ago - 8 years 8 months ago #6879 by hannes
Replied by hannes on topic Jõeforelli hooaeg 2015

JimBob wrote: Kui ma juba küsimas olen siis upitan igaksjuhuks eelmist ja küsiks ühe lisaks :D

1. Kas eelistada kaldalt loopimist või kahlamist kui mõlemad on võimalikud?
2. Kui olen näiteks augu läbi loopinud umbes nii ... 10 viset 3 erineva peibutisega kas siis on mõtet veel neljandat ja viiendat proovida või on minu eelnev loopimine kala ära peletanud?
3. Kas pikemas heinas sahistamine kah kala hirmutab? Ise olen siiani arvanud, et müdistamine maapinnal ja okste raksutamine on need mis hirmutavad.
4. Kuidas pealambi kasutamisse suhtuda pimedaspüügil? Kas kohe täiesti keelatud või siis kui valgusvihk on suunatud üles nii, et ainult kerge kuma valgustab kaldakohal oksasid on mõeldav?


Panen oma vastused kirja:

1. Ise eelistaksin kahlamist. Loopimise "aken" on suurem ja kala vees liikumist ei karda.

2. Mina olen selleks ajaks loobunud. Kuid tean kodanikke, kes jäävad kauemaks pommitama ja on niimoodi kolli lõpuks välja meelitanud.

3. Raske öelda. Mul on olnud juhuseid, kus kala annab tühise heli peale uimedele valu. On olnud ka juhtum, kus kukkusin ühe sirge peal 2x lollisti kopraauku ja sama sirge pealt tuli väga kena jõekas otsa. Ükskord komistasin jões rämedalt mingi suure oksa otsa, nii et oleks ninali käinud ja samast kohast vise tõi 40+ kala.

4. Sellele küsimusele oskab paremini vastata vist Ceemic? :)

Edu!
Last edit: 8 years 8 months ago by hannes.
The following user(s) said Thank You: JimBob
More
8 years 8 months ago #6880 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Ma ei oska sellele muudmoodi vastata, kui et proovige lambiga püüda. Kui kala saate, öelge mulle ka :)
Ise pole kunagi lampi püügi ajal kasutanud. Või õigemini need üksikud korrad, mis "katsetanud", pole kordagi vilja kandnud. Minu isiklik arvamus on, et kala kardab seda valgusvihku.
Teoorias võiks proovida miskit punast valgust, võimalikult infrapuna lähedase lainepikkusega. Punane peaks vist kõige kiiremini vees neelduma ja äkki ei häiri? Lisaks ei "riku" see ka vist nii palju enda "öönägemist", kui tavaline valgus.

Eile oli igatahes juba nii pime, et metsasel lõigul ~00:20-02:20ni sai põõsa all pikutades valgenemist oodatud.
The following user(s) said Thank You: JimBob

More
8 years 8 months ago #6881 by lazarus
Replied by lazarus on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Pole juba nädalaid leidnud jõudu ennast jõe äärde sundida... ja kui ka eileõhtuse müstiliselt ilusa kalailmaga seda teha ei suutnud, siis sain aru et vist on seekordne hooaeg läbi. Seened-marjad on mühinaga metsa ilmunud ja vajavad korjamist...
Edu teistele viimaseks kuuks ajaks :)
PS! Välja arvatud Svennu, sest ta saab niigi liiga palju ja suuri kalu :evil: :silly:
The following user(s) said Thank You: elmerike
More
8 years 8 months ago - 8 years 8 months ago #6883 by Madis
Replied by Madis on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Karlan, kas vikri tehnilised näitajad on saladus? :cheer:
Last edit: 8 years 8 months ago by Madis.
More
8 years 8 months ago #6884 by karlan
Replied by karlan on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Madis, polnud midagi suurt, kõigest 37cm. :)
More
8 years 8 months ago #6895 by makrell
Replied by makrell on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Eila kalendrisse vaadates pisut nagu jahmatasin, augusti keskpaik kohe kätte jõudmas. Pole väga forellitama saanudki. Väljas ilma vaadates kadus aga mõte kohe peast. Peale lõunat aga taevas tumedaks kiskus ning väike vihmasabin tervitas. Mõte muutus taas. Uhasin õhtaks siiski jõe äärde. Mõistagi kohale saabudes polnud vihma ollagi nagu enamasti kipub olema. Püügiisu aga suur ning kukkusin vehkima. Pean ausalt kohe tunnistama see augustikuu forellitamine on paras k..p ! Malts silmini, ei näe istuda ega astuda. Kopraaugud sügavas heinas on muidugi boonus omaette. Peab väga visa olema et sellisel ajal forellitamas käia, vaid tõsised fanattid suudavad seda. Üllatusin ka et nii vara läheb juba pimedaks ära, õhta kuidagi lühikeseks jäi.
Mõned kalad siiski suutsin ära meelitada enne pimedat. Suurem isend kelle koju kaasa vedasin arvasin et tuleb 2 kilo täis kuid pisut siiski puudu jäi. Väliselt üsna pläss, väheste tähnidega isane kala. Kätte saamisega läks omajagu aega, vedas rohtu ära mitmeid kordi. Hea et kahlad jalga tõmbasin sain talle järgi kõndida jões.
pilti ka temast



lisan veel ühe pildi mitte samast kalast


Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, karlan, timo, STF, Metsniit, Foreman, JimBob, Barbatula
Time to create page: 0.260 seconds
Powered by Kunena Forum