Foorum

lock Jõeforelli hooaeg 2015

Info
06. jaanuar 2015 11.13 - 17. jaanuar 2015 12.02 #5850 ceemic
Eelmise jõekateema saba: www.kalaportaal.ee/foorum/kalapuuk/3354-joeforell-vol-8?start=175#5717

Uus hooaeg pole enam mägede taga ja paras aeg uus teema teha :)

Kas peale Gismeteo keegi pikemaid ilmaprognoose ka teeb? Kui 1. veebruar välja jätta, lubatakse igatahes esimeseks nädalaks päris sooja ilma.
Ma eelistaks pigem -20c kanti ilma, siis on konkurente jõe ääres vähem :lol:
Ka lund võiks juurde tulla, sest muidu juhtub, nagu eelmisel aastal. Veed maas ja jällegi rahval liiga lihtne liikuda ;)

Mina oma algava hooaja landi-eelistust vist tutvustama ei pea. Suurematest muutustest vaid niipalju, et Rantsil tuli välja ka uppuv lant, ning ujuvat lanti timmis ta veidi raskemaks (Y)

Edu kõigile algavaks hooajaks! :fish:


PS. Moded/adminnid, palun ärgem enam neid tobedaid vol'e tekitame. Üks hooaeg võiks jääda ikka ühte teemasse.
Teema on lukustatud.
Info
06. jaanuar 2015 23.27 #5855 sven862
Ilma kohta ei oska öelda aga kuna tegu ju ikka aasta kõige tähtsama pühaga, siis ilm selle tähistamist ei takista :D Närv on juba ikka korralik sees.

Proovin ka ise Rando toodangut hooaja algul.

Pooldan ettepanekut nende vol'de osas.

Pidage vastu!
Teema on lukustatud.
Info
07. jaanuar 2015 11.10 #5857 Ridiculous
Ma olen (püügiolude) statistika pidamises väga laisk, aga siiski meenub, et mitmel aastal on jaanuari esimeses pooles olnud suhteliselt talutavad ilmad ja suur osa jõgesid lahti, nii et ikka ja jälle tundub, et nii järsku veebruari alguseks jõgesid kinni ei tõmba ju. Praktika on aga tavaliselt olnud teistsugune ja veebruari alguseks on ikka lahti ainult üksikud kohad. Aga noh, eks saab näha. Omamoodi võlu on ju ka nende kargete külmakraadidega kalal käimisel. Saakidelt need vähemalt minul pole hiilanud (ka kenam kala tihtilugu parves ja landi suhtes täiesti apaatne), aga ometi kipuvad need päevad looduses meelde jääma.
Teema on lukustatud.
Info
15. jaanuar 2015 16.22 - 15. jaanuar 2015 16.24 #5883 timo
timo vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2015
1 veebruarini pole enam palju jäänud. Täpikuhaigus ilmutab süvenemise märke, ning täna sidusin oma esimese leechi sarnase tuusti:Rohkem lugemist:
minugakalale.blogspot.com

Tänud asjaosalistele, kes targa sõnaga on kaasa aidanud. Igasugune tagasiside on kah teretulnud! Leechiga püük on muidugi veel omaette teema aga mingis suunas peab ju arenema :)
Timo
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: elmerike
Teema on lukustatud.
Info
15. jaanuar 2015 20.39 #5884 Madis
Timo teel lendõnge suunas :)
Mitu grammi see pea on ja kelle tehtud?
Ise olen tavalise 2g jigipea peale teinud, võimalikult väikse konksu jala ja teraviku vahega, muidu kipub leets kalale silma minema ja väiksemate kalade poolpimedaks tegemine ilmselt head ei tee....
Teema on lukustatud.
Info
15. jaanuar 2015 20.54 #5885 karlan
Käed juba sügelevad jubedalt spinningut haarama ja jõeäärde minema. Kaks nädalat veel jubedat kannatamist. Võrreldes Ceemicuga loodan just pehmemale ilmale veebruaris :lol: .
Hooaja eesmärgiks panen vast 1.5kg kala, või siis vähemalt uue isikliku rekordi tahaks püüda. Kindlasti panen palju aega uute pisikeste jõgede avastamiseks, kindlasti ka suurtematele jõgedele üritan rohkem jõuda võrreldes eelmise aastaga.

Terve talve vaikselt sidunud leeche ja tõsiselt loodan, et selle kogusega suudan nüüd suveni välja vedada :cheer: , võrreldes suve madalama vee tasemega ei kannata kevadel vist vette oksataha jäänud leechidele järgi minna.
Panen ka siia nalja viluks pildi, hall värv selgelt kuidagi ülekaalu jäänud.

Lisatud failid:
Teema on lukustatud.
Info
15. jaanuar 2015 23.10 #5886 timo
timo vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2015
Madis, leechipea on jeekimi looming ja sellel on kaalu 2,4g + suled. On ports päid ka 1,9g seega toimetamist jagub! See lendõnge teema on minust veel valgusaastate kaugusel . . . kuigi silmal ilus vaadata, kui püütakse!
Teema on lukustatud.
Info
16. jaanuar 2015 07.20 #5887 m2nnja
Põhimõtteliselt sama kraam, aga lennukale :)
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: timo
Teema on lukustatud.
Info
16. jaanuar 2015 11.00 - 16. jaanuar 2015 12.32 #5888 STF
STF vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2015
Lendõnge liitse jt sarnaseid "putukaid" olen edukalt kasutanud spinninguga loopimisel, tarvis on vaid väikest lisaraskust. Lisaraskus (milleks sobib hästi 2-3-grammine libisev tina) võimaldab liitse ja karvatuuste siduda ka otse striimerikonksule, ühtlasi saab vastavalt vajadusele hõlpsasti valida peibutise raskust. Põhimõtteliselt sama asi nagu Texas rig. Sellise rakenduse peale pole keeruline tulla.

Kibelen juba peibutiste valmistamiseks katsetama "võldasekiivreid" (välismaa keeles 'sculpin helmet'). Eile saabusid pakiga, tellisin ka Stepanow Fishingu valmis võldaseid - need tundusid sedavõrd ahvatlevad, nagu näha ka juuresolevalt videolt.

flymenfishingcompany.org/products/fish-skull-products/sculpin-helmet/
flymenfishingcompany.org/products/fish-skull-products/sculpin-helmet/mini-sculpin-helmet/
www.stepanow-fishing.com/offer/bullheads-new;en

Teema on lukustatud.
Info
16. jaanuar 2015 18.19 #5892 Jeekim
Olen neid "scupin helmet" päid poes uurinud. Tundusid olevat alumiiniumitaolisest materjalist ja liiga kerged.
www.tightline.ee/vi-idoc_edit+i14483089
Teema on lukustatud.
Info
16. jaanuar 2015 18.57 - 16. jaanuar 2015 19.03 #5893 STF
STF vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2015
Jeekim, hea teada, aga need pole osutatud võldasepead. Suur Sculpin helmet kaalub 3 g, väike 1,4 g ja minivariant 0,5 grammi, see viimane on paras lendõngemeestele. Jõeforellipeibutiste valmistamiseks tunduvad paremini sobivat väiksed, vähemalt nii mulle tundub, kui ma neid toorikuid ja valmis vidinaid näpu vahel keerutan. Eks varsti saab spinninguga katsetada.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Jeekim
Teema on lukustatud.
Info
18. jaanuar 2015 11.47 #5897 Jeekim
STF, tänan tähelepanu juhtimast. On tõesti nii - sama tootja, kuid vähe teine artikkel.
Teema on lukustatud.
Info
19. jaanuar 2015 22.09 - 19. jaanuar 2015 22.19 #5899 hannes
Uue hooaja ootuses sai kokku kogutud mõned talvise püügi nõuanded ja need artikliks vormistatud: www.kalaportaal.ee/opetused-ja-artiklid/453-joeforelli-talvisest-puugist
Head lugemist!

Kes paksu lumega jõekat püüdmas on käinud, mäletab ilmselt veel seda vere maitset, mis jõe äärde jõudes suus on :) Seepärast uuriks, kas kellelgi on kogemusi lumeräätsadega? Netist uurides on nende hinnad seinast seina. On keegi soodsama hinnaklassi omasid katsetanud (50-100 EUR) ja kas nendega ilma ära lagunemata ka jõeni jõuab?

Küsin nüüd ühe rumala küsimuse ka - kas räätsadega kõndimine on ka natuke hääletum kui niisama sumpamine või pole seal vahet?
Teema on lukustatud.
Info
20. jaanuar 2015 00.55 #5900 Foreman
Julgen selliseid vigureid soovitada: www.matkamaailm.ee/est/products/item/2037
Olen nüüd kasutanud kaks talve lumes ja kaks suve rabades seda mudelit(ca50 kilomeetri jagu või rohkem) ja minu 130 pluss kilo all on siiani kõik ühte tükki jäänud. Kui koorik peal, siis hääletu see sumpamine küll ei ole, aga pehme lumega on ähkimine kindlasti väiksem :D
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes
Teema on lukustatud.
Info
20. jaanuar 2015 10.23 #5901 OM
OM vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2015

hannes kirjutas: Seepärast uuriks, kas kellelgi on kogemusi lumeräätsadega?


Oli plaan selleks hooajaks endale räätsad soetada, uurisin siis natukene nende kohta ja sain ühtteist teada. Kõige pealt uisapäisa oleksin ära ostnud sellise eksemplaari www.jahipaun.ee/netipood/toode/talvekalastus/jaatalladraatsad/arctix/raatsad-arctix-8-x-25-3958/ kuid kui uurisin veel siis leidsin mingitelt välismaa saitidelt räätsade erinevad versioonid ja üldise põhimõttelise jaotuse, kui suur peab olema rääts sõltuvalt sinu kehakaalust. Üldjuhul olid need suurused erinevates kohtades suhteliselt samad, see erineb natukene räätsa ülesehituse ja kuju poolest. Osad tootjad kajastavad ainult pikkusega, osad lisavad ka räätsa laiuse.
Siin näide ainult pikkusest väikese ja suure kaalu puhul:
9-27 kg - 38cm
22-40 kg- 48cm
95-117 kg- 91 cm
113- 158 kg- 101cm
Siin siis kui on ka lisatud räätsa laius:
68kg- 20x63cm
80kg- 23x76cm
üle90kg- 25x92cm
See kaalu ja räätsa suuruse suhe ei pea nii täpne olema aga, mida suurem rääts seda paremini püsid sa lumel ja kergem on edasi liikuda, läbivajumine jääb väiksemaks, kindlasti mängib ka rolli lume konsistents.

Peale seda kaalu ja räätsa suuruse suhtest arusaamist loobusin eelpool väljatoodud räätsadest sest need minu jaoks liiga väikesed. Varem pole näinud poodides/kalapoodides räätsasid aga nüüd üha rohkem ja rohkem olen neid leidnud ja tähele pannud. Need eelpool toodud ARCTIXi mudelit nägin Haapsalus mingis poes, neid katsudes jätsid need väga robustse ja nõrga mulje, kuid alati saab juba peale ostmist asju natukene tuunida. Just see kekmine osa mis toetub lumele on kuidagi nõrga muljega, kuid kui sul on olemas juba raam ja kinnitusklambrid siis saab sinna tuttava õmleja käest kasvõi 2-4mm pulli naha kinni neetida, mis on töödeldud ja peaks jälle hea olema, sest ega raam ja klambrid vast nii kiiresti väsi ja kui väsivadki saaks need asendada rihmadega. Vaatasin netist ebays oli müüa mootoratta kiivri kiiresti avatavat lõuaalust kinnitust, mis sobiks sinna ideaalselt, see on nagu lumelaual: krõks krõks pingutad ja fikseerid kinni. Nende klambrite vahele näiteks Galvi Linda poolt toodetud rihm, mida kasutatakse seljakottide n.ö molle kinnitustele asjade kinnitamiseks. Seda saaks mõnelt tuttavalt kaitseväelaselt.

Lähtudes eelnevast siis vaadates erinevaid räätsasid siis odavamad on justkui kaselauad jala all, ehk pead jala lõua alla tõstma, kui sul pikk rääts, et räätsa ots lumme kinni ei jääks ja kallimatel siis see jala alune osa on liikuv, et saad justkui räätsa lume peal lohistada, nagu suusk põhimõtteliselt. Kuid moodsemad on tunduvalt kallimad ka.
www.llbean.com/llb/shop/84102?page=mens-msr-revo-explore-snowshoes
Võtsin aluseks sellist tüüpi MSR räätsad, sest tundus, et need kõige uhkemad ja väga paljudes portaalides esindatud ja kiidetud ning hakkasin asja juurutama, et kui ise selline valmis teha, kui kalliks see läheks ja kas saaks mõistliku hinnaga ka siia teistele paisata. Kuid tegin enda jaoks plaani valmis, milline ülesehitus ja kuidas, sealt ka need Galvi Linda rihmad ja kiivrikinnituse idee, suurimaks probleemiks osutus raam. See peaks olema tugev ja kerge, kuid metallimehed ütlesid, et selle peab välja lõikama ühest n.ö vibuliistust ja seejärel painutama kuju õigeks ning siis töötlema, et see püsiks ja oleks piisavalt tugev. Laserlõikus ja töötlemine pidi minema ühe ainsa produkti jaoks nii kalliks, et räätsa hind ei pruugi üldse odavam tulla kui valmistoodangul ja ei tahaks prooviks 100 paari ka teha. Saab ise ka ehituspoe torust või pajuvõsast ehitada aga see pole minu arust päris see.
Ehk siis otsisin veel edasi ja leidsin ikka kodumaalt ka mõned paarid, mis oleks soetamist väärt lähtudes siis minu kaalust ja soovidest. Näiteks sellised:
www.jahivarustus.ee/jahindus/jalanoud/raatsad-xpd-34.html
Tean, et Tallinnasse Rocalmare Rademaris on ka müügil midagi sarnast hind 77 euri, hetkel pole pilti selles arvutis.
Plaanin endale mingid osta, kasvõi odavad, nagu ütlesin saab ära tuunida kui vaja aga praegu ootan sellega veidi, kui lund väga ei ole siis ostan alles kevadel, ehk siis hinnad alla, kui peaksin varem ostma siis kindlasti kirjutan ka siia kuidas on.
Kindlasti soovitan lugeda internetiavarusi ja kindlasti ka erinevaid lehekülgesid, seal osad asjad erinevalt ennem kui midagi soetate, oleks ise korralikult ämbrisse astunud...

Jõudu!
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes
Teema on lukustatud.
Info
20. jaanuar 2015 17.07 - 20. jaanuar 2015 17.23 #5902 ceemic
On keegi talvise püügi jaoks silikoonõlisid vms kasutanud? Eriti huvitaks, kas on olemas mingeid väikseid pihustiga tooteid. Mingi purgikesega toiduõli kaasastassimine ja vatitikuga määrimine on üsna tülikas.

Ideaalis võiks tegu olla ~50ml aerosooliga.
Teema on lukustatud.