Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
8 years 8 months ago - 8 years 8 months ago #6899 by STF
Replied by STF on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Pärast Makrelli pilte peaks suu kinni panema ja puu taha arenema minema. Lobisen siiski, kuigi vaikimiseks oleks veel teinegi põhjus. Tunnistan pattu, et käisin forelli püüdma kindla plaaniga saak koju tuua. Nagu ürginimene. Mu Brüsseli õde oli külla tulemas, ‒ kõige forellimaiam inimene, keda ma tean. Läksin ühele madalale jõelõigule, kus suviti ikka keegi mõnes veidi sügavamas lohus istub. Vesi oli kahtlaselt madal, kala polnud. Hiljem selgus, et ülesvoolu olid koprad uue tammi ehitanud. Loopisin tunnikese tulutult, vahetasin lante, vaid pisike kolmegrammine Blue Foxi plekk tõi ühe päkapiku. Teine togis ka Yo-Zuri propelleriga pinnalanti. Kopratammi taga sügavamas panin katsetamiseks otsa Salmo Butcheri (ujuv, 5 cm, 5g). Teise viskega võtt. Veidi alla mõõdu forell, aga visa võitleja. Mõni meeter kaugemal, mõni vise hiljem tuli kala, kes kõlbas kotti panna (L41, 750 g). Butcheri mäng meeldis nii forellidele kui ka mulle, see saab edaspidigi vette. Õde sai oma õrnsoolaforelli, värske kodus küpsetatud leivaga. Jahiretk läks korda.

Attachments:
Last edit: 8 years 8 months ago by STF.
The following user(s) said Thank You: hannes, elmerike, Foreman, JimBob
More
8 years 8 months ago #6912 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Ööpüügid on juba päris karmid. Lisaks sellele, et ka selge taeva korral on tegelikult väga pime, on jõed jubedalt rohtus. Täna lisandus kõigele muule ka esimene öökülm. Varahommikul oli rohi jääs ja ega rinna kõrgusel ka eriti üle nulli polnud. Riided, nagu ikka, suvised :S

Tänutäheks anti üks kena paks marjakala kah:

L47, kuid lausa 1310g.
The following user(s) said Thank You: Svennu

More
8 years 8 months ago #6922 by raulj
Replied by raulj on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Läksin täna lõuna eestisse jõeforelli püüdma aga otsa sattus hoopis vikerforell.
L46 ja täpselt 1kg.


Rohkem mõõduskaladega kontakte polnud, üldse oli väga vaikne.
Attachments:
More
8 years 8 months ago #6929 by Ridiculous
Replied by Ridiculous on topic Jõeforelli hooaeg 2015
hilisõhtune hetk...
Attachments:
The following user(s) said Thank You: kkingsepp
More
8 years 8 months ago #6938 by JimBob
Replied by JimBob on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Kas väheke hirmus pole?

Ma siin pühapäeval alles harjumaa küljeall ühel lõigus hommikul sattusin olukorda kus keegi ragistas põõsastes oja poole (häälte ja ragina järgi otsustades 2 tegelast). Tegin siis häält ja hüüatasin ning vilistasin korraks kuid vastupidi ootustele liikusid ragistajad ojale lähemale. Lisaks lähemale jõudes kuulsin ka juba mingit sorti lõrina ja korina vahepealset heli ... või oli see rohkem norsklemine?
Igathes ma ei jäänud ootama kes kurat sealt põõsast välja hüppab. Astusin ikka selg ees kaldast üles ja kiirel sammul autoni. Jätsin selle lõigu vahele (hea koht krt). Samas kohas oli see muuseas teine kord juba, kuid esimesel korral hääle peale kablutas tegelane minema. Ise kahtlustan metssigasid või põtru. Üllatas aga nende soov siiski minu asukohale läheneda pärast oma kohalolu teatamist.
Mis moodi teie sellistes olukordades käitute???
More
8 years 8 months ago #6939 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Ega ikka kala ei saa püüdmata jätta, olgu kasvõi marutaudis karu 5 pojaga. Ega need loomad miskit sulle tee, selliseid jälgi vahetevahel ikka trehvab. Ise olen see hooaeg 3 korda metssea karja peale sattunud kui mööda metsa lõikasin. Veidi kõhe vast on korraks aga karta pole küll miskit.
Puuki pead kartma :p
Time to create page: 0.254 seconds
Powered by Kunena Forum