Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
8 years 9 months ago #6789 by Madis
Replied by Madis on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Täna oli huvitav päev. Sai kudeala ehitamas käidud, et natuke karmavõlga maksta. Peale seda lä'ksin lennukaga võssa. Kalad hakkasid järjest tulema, kõigepealt jõekad, siis vikrid ja siis tuurad :D






Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, Mart1n, Barbatula
More
8 years 9 months ago #6791 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Tuurad hakkavad jah täpikujõgedes juba püüki segama, ma vaatan. Igavene nuhtlus nendega kohe... :D Äkki minu eilne esimene kala oli kah tuur hoopis, krt seda teab... Panen näoraamatu kopipaste ka siia.

Tegin kaks pöörlevate päeva (peamine eesmärk oli küll kõik tehtud värvid läbi testida ja kontrollida mängu. Aga kui ma juba enivei hunniku pöörikutega jõel olen, siis saagu leechid korraks puhkust ja anname valu pöörlevatele). Huvitavat juhtus loomulikult kah: uputasin oma veekindla telefoni ära ja leotasin kõik autodokumendid ja prsetäie muid olulisi pabereid läbi, kuna veekindel lukk on veekindel ainult ühtepidi: seest vesi välja ei tule... Aga isegi kala sain. Ühesõnaga, hea ja vähekäidav jõgi. Pigem nire tegelt. Ühes laiemas ja mõnusalt sügavas kohas jäi lant kinni ja siis suure vaevaga sain ta liikuma. Haug. Aeglased ja laisad vonklemised, paar sööstu. Jne. Oleks tahtnud ta vähemalt pindagi saada, lihtsalt et ära näha või nii. Sest selles nires olen korduvalt läinud selle tundega alt: sipleb otsas nagu klassikaline haug, aga tegelikult on hoopis täpikuga tegemist. Siis keris tamiili mingi roika ümber ja ajal, mil ma seda harutasin, ujus taimedesse. Järgmisel hetkel oli tamiil puruks ja kala koos landiga (vikker oli selleks valikuks) läinud. Kinnitan endale, et see oli haug, täpik oleks pidanud ikka muljetavaldavate gabariitidega olema. Ja kui ma tahaks kindlasti uskuda just seda varianti, siis ilmselt ei saaks ma nüüd vähemalt nädal aega magada... Siis edasi üks tumeda veega ja sügav lõik, vast pool kilti või nii. Puud vees ja hästi kalda ääres, puude võrad jõe kohal nii et hästi sünge lõik ühesõnaga. Alati on mul seal ülikõrged lootused ja kunagi sealt pole ma midagi saanud. Eile siis ronisin ühe palgi otsa, eelnevalt ragistasin muidugi võsas ja kaldal nagu noor põder. Paar viset läksid totaalselt prse ja rebisin lanti põõsastest lahti ja üldse plärtsutasin seal kümne mehe eest. Ja ühe, ütleme et viienda viske järel nii 5 meetri kaugusel minust järsku iilge jumakas ja kala korraks otsas, ja kohe läinud. Haug. Lugesin viieni ja uus vise. Lant juba peaaegu minu juures, kui põhjast tuli üks nool ja rabas. Otsas. Kohe tirisin korralikult vastu, et ta jumala eest lanti liiga sügavale ei ahmaks ja tamiili puruks ei teeks (tross oli ca 15 min enne selle eelmise kala situatsiooni saba andnud. Ja selgus, et rohkem mul trosse kaasas polnudki). See tohutu keerutamine tekitas kohe tunde, et midagi justkui ei klapi. Tõin ta korraks pinda ja siis oli selge, et mul vaja kähku vette minna. Otsas istus ta ilusti ja sain kohe ka näpud külge. Aga pigistamine mingil imelikul põhjusel talle ei meeldinud, jõhker tants läks lahti. Teine katse oli edukas, näpud kukla taha ja asi tehtud. Natsa alla 50 cm papa, 1420 gr raske. Seekordne valik oli musta-valge äärega hõbepöörik. Juba see, et kala nii julge oli, näitab, et kokkupuude igasuguste tegelastega on olnud vägagi minimaalne. Pilt on muidugi kole. Pimedas pildistatud ja kaua eelnevalt kilekotis olnud kala. Siirad vabandused.
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, timo, elmerike, Metsniit, Justas, Mart1n, Barbatula

More
8 years 9 months ago #6795 by hannes
Replied by hannes on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Kirjutasin hommikusest seiklusest väikese blogijutu, mida saab lugeda siit:

www.kalaportaal.ee/blogid/tapikupuuk-meeleolukas-meelelahutus
The following user(s) said Thank You: lazarus, elmerike
More
8 years 9 months ago - 8 years 9 months ago #6803 by Madis
Replied by Madis on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Käisin siis ka proffiorienteeruja SRS Lõuna-Eesti kodujõel. Ütlen kohe ära, et jäi ka ühele kilo+ kalale jig kurku, flurolips oli kannatada saanud ja otsasööstuga tõmbas hetkega furo katki. Erinevalt SRSist ma arvan, et kala eelistab vobler/plekk/jig vms kurgus ringi ujuda, kui teine variant on, et soolikad pooluimasena välja kistakse.
Kobras raisk oli jälle soole müüri ette teinud. Vesi käis üle põllu , tammi taga oleks kummikuga üle saanud minna. Lammutasin vähe paisu, kobras nii ülbeks läinud, et tuli lammutamise ajal juba kahjusid hindama ja lajatas sabaga.
Piltidel L40 ja 35-36cm kanti kalad.










Last edit: 8 years 9 months ago by Madis.
The following user(s) said Thank You: Justas
More
8 years 9 months ago #6804 by STF
Replied by STF on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Neljapäeva pärastlõunal hakkas sadama paljulubavat forellivihma. Läksin küla taha jõele, kavatsesin katsetada plekklante. Jõgi oli hirmsasti rohtu kasvanud ja vähesed vaba veega paigad risused. Püüdsin esialgu ujuva Rapala voobleri ja omatehtud kullese moodi tuustiga. Vaatamata vihmale forellid vaid togisid lanti. Asi muutus alles tagasiteel ühel pikemal vaba veega lõigul. Loopisin plekklante ja vahepeal tõi iga vise kala. Suuremad kalad olid endiselt väga ettevaatlikud ja pirtsakad. Siis ühel viskel rabas korralik kala kaugel lanti, nägin teda pinnal, aga hetk hiljem oli tugev vastupanu lõppenud. Edasi kerides tundsin landi otsas jälle siplemist, aga nüüd oli tegemist hoopis päkapikuga. Kaks võttu ühe viskega! Kotikala jäigi saamata. Üks huvitav vahejuhtum oli veel. Võsas ragistades sattusin väiksele sonnile, mille koprad olid kõrge tammiga jõest eraldunud. Või mis sonn, pigem suurem lomp, mida toitis rohtukasvanud kraav. Naljaviluks viskasin landi sisse – ja ennäe! ‒ täitsa kena forell oli sinna vangi jäänud. Asi piirdus taas vaid landi peletamisega, ja rohkem ta end ei näidanud. Kalaseks saanud landi on pildil (Rapala, Nils Master, Abu Salar ja Lill-Öringen, Savage Gear, kulles).
Attachments:
The following user(s) said Thank You: elmerike
More
8 years 9 months ago - 8 years 9 months ago #6807 by Madis
Replied by Madis on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Käisime täna preedil, lumetaadile sünnipäevaks kala otsimas. Alustasime veskist ja panime allapoole, jigitasime kella kolmeni aga ei miskit. Otsustasime veskist ülesvoolu lõiku minna. Kohe suht alguses sain L40 forellijunni, natuke maad edasi L38. Siis oli pikalt vaikust, lisaks sattusime teise kalastajaga kokku kes ülevaltpoolt vastu tatsas, L48 kotis. Lumetaat oli juba suht närvis, polnud terve päev tonksugi saanud :D Lõpuks tuli ilmataat lumetaadile appi ka kostitas meid korraliku paduvihmaga. 5min peale vihma algust sai lõpuks lumetaat L40 kala kätte, oli jube õnnelik. Läksin 10 sammu edasi ja viskasin ka jigi suht nina all olevasse auku, vänta veel keerata ei jõudnud kui keegi otsas sakutas. Tundus natuke suurem kala kui eelnevalt püütud mõõdus forellitatid. L52 ja 1.5Kg, lõpuks suutsin rekordit uuendada, aega läks 3 aastat :woohoo: . Väga palju sõitu ei teinud, võttis pinnast ja nööri oli vähe väljas, hoidsin pinnaligi niikaua kui kahva alla sain.
Lumetaat tuli tralli peale kohale, nägu läks vähe krimpsu aga elas üle. Otsustasin rekordkala tagasi lasta, natuke aega solberdasin teda sabapidi vees ja tundus, et tahab minna. Niikui lahti lasin vajus nagu kivi põhja rsk. Tükk aega oli põhjas kõht üleval, mina nuputasin kuidas talle sinna sügavale järgi minna. Mingi 5-6 mintsa pärast kui mul plaan valmis sai, ajas kala ennast sirgu ja vaikselt koperdas augu põhja palgi alla ära. Loodetavati jääb ellu.












Last edit: 8 years 9 months ago by Madis.
The following user(s) said Thank You: hannes, lazarus, Justas
Time to create page: 0.260 seconds
Powered by Kunena Forum