Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
8 years 9 months ago #6809 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Ma oleks pea-aegu teile seltsiks tulnud ,aga ikka mõtlesin ümber.Oleks ma teadnud,et korralik vihm tuleb,siis oleks küll tulnud.Igal juhul kena kala ja tubli tegu ,et tagasi lasid.Lumetaadi käte pikkus on kah muljetavaldav :woohoo:
Ise ronisin täielikku sohu,kus ainult taimed veest välja kasvasidki ja sain 10 meetrise vahega kaks kala otsa.Esimene lahkus,kuna sidur oli liiga lahti ja kala jõudis ümber taimede aasa teha ja sikutades läks nöör puruks.Teine tuli kohe ja selle vintsisin julmalt enda juurde,muidu oleks kah läinud ilmselt.Täitsa kobe issi oli L47,5 ja 1440.Väga jäme kala.Kala oli ikka lollilt julge,sest solberdasin suht tugevalt,aga kuna jälgede järgi vähe käidud siis võttis julgelt.Paar suurt lainet ujus veel järgi,aga ei võtnud kala rohkem.
The following user(s) said Thank You: lazarus, Madis
More
8 years 9 months ago #6810 by Lumetaat
Replied by Lumetaat on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Olete te ikka kadedad. Üks võttis pea kaks sentimeetrit - KUJUTATE ETTE 2 CM - minu püütud kala pikkust vähemaks ja teine vihjab käte pikkusele. Loomulikult kisub nina krimpsu, kui peale 6 km rännakut pole tonksu saanud ja kahlakates mehest kes seepi maast ülestõstab pole kasu.

More
8 years 9 months ago - 8 years 9 months ago #6811 by Madis
Replied by Madis on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Oih tegin lumetaadile väheke liiga, vist oli jah L42 kanti, peaaegu. Eriti vahet pole jube väike igatahes :D
Last edit: 8 years 9 months ago by Madis.
More
8 years 9 months ago #6812 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Reportaazh on muidugi äge.Ilmselt on täna shlagbaumi all tunglemine.Jõgi tundub ju lahke ja lihtne olema.
Ma jätkuvalt seisukohal,et nimesid pole vaja eriti rõhutada. :evil:
The following user(s) said Thank You: Madis
More
8 years 9 months ago #6814 by elmerike
Replied by elmerike on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Mnjah, kenad kalad, mis nii muuseas välja võetakse :) Nüüd mu enda rõõm uuest rekordist muidugi vähenes veidi aga pole hullu, tark ei torma. Igastahes käisime ka eile Timoga uut jõelõiku avastamas ning mul õnnestus lõpuks ülekilokalade klubisse pääseda, napilt aga kindlalt. L46 cm, l43 cm, 1085 g.

Kulus selleks kaks aastat :ohmy: Teagi, kas tegijaks kujunes Rantsi vobler või siis kerge õllevine, mis veel varahommikust kala meelitas. Ta küll võitles ja sipsis aga seekord hakkas mu jõud talle peale.
Toimus veel, lisaks pisemad kalad. Timol läks otsast vähemalt 3 kala, kes tundusid 40+ olevat. Viimane vahva rabamine oli vahetult enne lõppu, kala sööstis torpeedona põhjast ja ründas alt üles poole kere jagu veest välja. Imelik lugu oli vihmasabina ja suurema saju ajal. Loogiliselt peaks siis kalamees nähtamatu olema ja kala aktiivsem. Aga enamus neist ründas lanti ning pöördus kiiresti tagasi. Ühe kerimise ajal suisa mitu korda ning ka erinevate kalade poolt.
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, lazarus, timo, STF
More
8 years 9 months ago - 8 years 9 months ago #6817 by timo
Replied by timo on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Eespoolt lugedes on nädalavahetus väga produktiivne olnud ja ilusad pildid siin foorumis. Elemriga käigust panin ka pisikese jutu kokku oma blogis:

www.minugakalale.blogspot.com

Tuleb kohe märkida, et kergest õllevinest oli asi Elmeri puhul väga kauge. Värske õhu saatel minu taga kahlates kandis tuul korduvalt pikka õllemõõka ka minuni, mille tõttu ei suutnud ma piisavalt keskenduda ja sellepärast ka kotikala saamata jäi ;)
Last edit: 8 years 9 months ago by timo.
Time to create page: 0.137 seconds
Powered by Kunena Forum