Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
8 years 10 months ago #6700 by Vertu
Replied by Vertu on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Madis seletab nüüd ilusti ära mis eelis on sellisel vändast kala väsitamisel. Jään huviga ootama.
More
8 years 10 months ago #6701 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Minul on ka alati antirevers maas.Küll ei hoia ma vändaga pidevalt kontakti nagu siin videos.Nimetissõrmega toetan rulli põske tunde järgi ja kui kala liiga intensiivselt sööstab siis lasen sõrme kontrolli alla talle nööri järgi,kui aga kala ikka rontidesse läheb,siis ka kohe nimetissõrm jälle rulli lukustab.Sidur suht jäigaks pandud.Kui kala raugeb siis väntan jälle ligemale,kala sööstab -vänt lahti ja nimetissõrme kontroll.
See ongi minu arust eelis,et sidur võib kala kehva kohta lasta.

More
8 years 10 months ago #6702 by Svennu
Replied by Svennu on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Scubal minu meelest väga hea point! Kui risu jões pole, siis muidugi on ägedam lasta siduril töö ära teha ja lasta kalal sõita, kuhu kala tahab. Meie jõekajõgedes enamasti siiski risu on ja mulle meeldis ka vändaga ise järgi lasta, kui kala sööstis. Sarnaselt nagu Sven862 videotes (küll aga mitte nii intensiivselt - väiksemate sööstude puhul saab ju ridvaga töö ära teha) Aga põhimõte siiski sama ja just tänu sellele, et kala veidigi paremini juhtida võimalik oleks. Eks teda jõuga tõmmata on alati risk aga minu meelest mitte suurem risk, kui lasta tal roigastesse ujuda.

Nüüd aga ostsin rulli, millel vänt vaid ühtpidi käib ja tuleb vaid siduriga hakkama saada. Eks paistab, kui mõned kollid ära lasen, panen vana rulli tagasi.
More
8 years 10 months ago - 8 years 10 months ago #6703 by tamma
Replied by tamma on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Aga mis takistab samamoodi sõrmega survet juurde andmast ja pooli pidurdamast, kui sidurist (mis on suhteliselt lõdvaks timmitud) jääb väheks?
Last edit: 8 years 10 months ago by tamma.
More
8 years 10 months ago #6704 by tonuv
Replied by tonuv on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Huvitav teema jällegi. Ma olen paarkümmend aastat aktiivselt forelli püüdnud ja enamuse sellest antireversit peal hoidnud, alati! Alguses ei kasutanud, kuid kui paar korda tugeva võtuga vänt käest löödud ja kohe pole reageerida jõudnud, kala läinud, siis peale pannud.
Mulle meeldib ka kalaga mängida ja väsitada. Pisut arusaamatu, et siis justkui ei saa midagi teha. Vastupidi, olenevalt kalast esisiduriga rulli saab väsitamise käigus tihti pealt timmitud. Lõdvemaks, tugevamaks. Lisaks alati näpuga pooli pidurdatud, kui vaja. Minu arust on just lihtsam mängida ja vabam. Hiljuti ühe hullu viskega vastaskalda tohutu risu vahelt suunasin päris suure kala välja, rontide alt ja pealt, kui vaja tõmbad korraks üldse rulli kinni, siis lased siristada, juhid ridvaga jne. Ma arvan, et mängu ilu ja professionaalsus ei sõltu üldse rullist ega sidurist vaid oskustest või nutikusest. Ka jahimehel ja võistluslaskjal pole eriti seost, samamoodi poleks paslik mu meelest siia ka võistlusõngitsejaid või castingu või jumal teab mis mehi sisse tuua võrdlsuseks, et kuidas nemad "püüavad". Muideks vända lasevad käest järeleandmiseks tihtipeale need, kes vanakooli mehed ja/või parema käega kerivad:)
Mis ma öelda tahan, nagu ka Vertu, ei saa ma aru või näe eeliseid. Pigem vastupidi. Aga igaüks püüdku nii nagu paremaks peab või meeldib, ei ole õiget või valet, on see, mis meeldib ja kuidas paremini välja tuleb. Samamoodi on ka varustuse teema üleüldse
The following user(s) said Thank You: Vertu, rants, STF
More
8 years 10 months ago #6705 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Eks asi jah selles,kuidas elu jooksul kätetöö nn lihasmälusse talletunud.Ainuke mida ma teadlikult õppisin oli suht hiljuti ja looga vasakuga tagasi panemine,varem laksisin vända pööramisega looga tagasi.
Olen ka viimases hädas pooli kinni haaranud,aga seda vasaku käega.parema käe nimetissõrm minul rulli pooli efektiivset kinni suruma ei ulatu.
Väsitamise hilisemas faasis on ritv minul suurema osa ajast paremas käes,sest vaja ju kala katsuma hakata ja siis see nimetissõrme töö.Vasaku lisan kui kala vaja lähemale tuua.
Aga eks iga olukord on ju erinev ja täpselt oma tegevust näeks tõesti videost.
Time to create page: 0.234 seconds
Powered by Kunena Forum