Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
8 years 10 months ago #6644 by Rainer
Replied by Rainer on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Eelmisesse postitusse ei mahtunud kõik ära, jätkan..

Aprilli teine käik oli veidike sisukam - 3 erinevat jõge ühe päevaga. Kaks jõge, mis olid minu jaoks uued, mulle kala ei andnud kuigi forelli seal on. Usun, et põhjuseks oli ilm ja kellaaeg. Nimelt alustasin püüki päeval kella 12 ajal ja püük toimus päikesepaistelise ning küllaltki tuulise ilmaga. Egas muud, kui tuleb mõnikord parema ilmaga uuesti luurele minna. :)
Ilm oli muidu tol päeval selline



Kui need 2 jõge olid ära vaadatud, siis koduteel astusin vanalt tuttavalt jõelt läbi. Kell oli siis umbes õhtu kuus ja päike ei olnud enam nii kõrgel taevas - ühesõnaga ilm oli lubavam. Kala palju siiski ei tulnud ja tabada õnnestus ainult üks mõõdukas. Tookord unustasin üles ka märkida, et mis kala kaal ja mõõt olid, aga kuidagi on meeles, et tegu võis olla ~L40 kalaga, sest sellele hooajal polegi mul õnnestunud suuremat isendit tabada.
Paar pilti ka siis





Mai kuu jäi täitsa vahele, aga juunis olen jälle rohkem käia saanud. Forellil olen tegelikult ainult paar-kolm korda käinud. Ühel korra sai püüki hommikul vara alustatud ja lootused olid kõrged - ilm oli super ja esimese viskega oli alakas taga. Sain kohe aru, et kala oli aktiivne. Mööda jõge edasi liikudes jäi aga võtt aina kesisemaks - lõpuks kui parmad augud midagi ei andnud ja peaaegu, et olin juba auto poole liikumas, siis tuli üks L41 780g sealt, kus seda oodata ei osanud, sest polnud varem sealt mõõdukala saanud. Aga kala liigub ja sain aru, et kunagi ei tasu mingisse lõiku või kohta eelarvmusega suhtuda - pigem ikka loobi läbi.. Muidu L41 läks kotti ja ahjus tehtult maitses ikka kuradima hästi, aga vähe oli teist - ikka väike on see alla kilone kala tegelikult. Peab veel mainima, et tagasi auto juurde liikudes tegin kontrollviske ühte auku, kus mul kunagi pimedas valge leechi otsas elukas käis. Ja mingi elukas oli ka seekord seal, vähemalt lainetuse järgi mis pinda tuli, kui ta leechi togima tuli, aga kahjuks ühe togimisega ka asi piirdus.



Nüüd paar korda olen käinud enda jaoks jällegi uuel jõelõigul, milles ei pea teps mitte pettuma. Teiste kalameeste jälgi on väga vähe, maastik on raske ja kala tundub olevat. Mõlemal korral kui seal käinud olen, olen püüdnud leechiga ja togimist on olnud palju. Enamus korrad on tulnud pinda väga korralik lainetus ja togimisel on tavaliselt jõud taga olnud. Tundub, et suurt kala seal on. Ühel korral avanes võimas vaatepilt, kui vee kohal ~20-30cm kõrgusel lendas väike liblikas ja forell hüppas otse veest välja liblikat püüdma. Kala oli täies pikkuses veest väljas, kahju et mul goprod ei ole - oleks väga vinge kaadri saanud. Üks ~L36 tegelane õnnestus ka kaldale saada (C&R). Oi kus tegi möllu.. Üksi L40 kala mis mul sel hooajal on otsas käinud, pole sellist jõudu näidanud. Ilmselt oli asi selles, et kalal oli leech silma taga peas kinni.



Praeguseks kõik, loodetavasti õnnestub peatselt ka midagi korralikku tabada.
Edu kõigile!
The following user(s) said Thank You: hannes, elmerike, Foreman, kaseke
More
8 years 10 months ago - 8 years 10 months ago #6645 by timo
Replied by timo on topic Jõeforelli hooaeg 2015
to sookris: Tere tulemast, selle foorumi võlu on jah mõnusalt muhedad liikmed, kes oskavad nõu anda ning pajatavad oma käikudest. Ka (beer) kannu taga jäävad härradeks! Siin ei pea kirjutama, kui midagi suuremat saad. Sel juhul ma ei tohiks üldse postitada, pole kilokala klubiski täpikute teemas. Asja mõte on ikka väike lugu rääkida, emotsioone kirjeldada ja õnne korral ilusatest hetkedest pilte jagada. Nii et kui kott tühjaks jääb aga ikkagi vahva päev selja taga siis tasub oma mõtteid ja lugu jagada B)
Kolmik sõrme!
Last edit: 8 years 10 months ago by timo.

More
8 years 10 months ago #6648 by srs
Replied by srs on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Eilne püügiõhtu kujunes päris huvitavaks. Päeval arvuti taga sügeledes vaatasin aknast õue kadedusega ilma, kuidas üks vihmasabin teist taga ajas ja keerutasin mõttes plaane, kuhu minna. Noh, nagu ikka, viiest alates kadusid pilveräbalad taevast ja mõnus tuumapäike siras. Kiirelt pere koju ja suund linnast välja, mõne kilomeetri järel otsustasin kaugete jõgede asemel "kodujõele" minna. Et hea lähedal nullitada, saab ruttu öösel koju tagasi ja bensuraha ka hulka väiksem.
Esimesed paar tundi harjutasin kätt väiksemate kalade lõigus, kus vahel ka mõõdupiiril +- tegelasi näinud. Seekord olid suuremad peidus ja väiksemad ka õnneks väga aplad ei olnud. Mõned 30 cm kanti pikad kalad sai kenasti tagasi ujuma ilma suuremate traumadeta.
Päike hakkas tasapisi metsa taha kukkuma ja sättisin sammud juba magusamasse lõiku. Omajagu oli enne vaja metsavahel jalutada, siinseal mõni kontrollvise, aga midagi erilist näha ei olnud. Kuigi varem olen seal mõõdus poisse näinud ja härra ceemic säält päris korralikke (lõuna-eesti kohta muidugi) ära petnud.
Tasapisi jõudsin lagedale ja seal kohe hakkas ka huvitavaid asju juhtuma. Kõigepealt paar väiksemat seltsimeest käisid togimas, siis juba kindlas kohas põmm, konkreetne võtt ja peale väikest jantimist sihuke L38-39 kala kaldal käis.
Veidike veel rohus kakerdamist, ja jõudsin kohta, kus alati ilus kala oodanud. 2 aastat tagasi sain sealt selle jõe suurima, 1,29 kilo. Viskasin vobleri üle risu ja paar vändapöörde peale korralik kala otsas. Maru õrnalt, rapsis veidi ja läks. Visuaalselt tundus selline 40-43cm kala. Peale otsastminekut tegi veel suurest rõõmust korraliku küünla, lehvitas tänutäheks sabagagi. Noh, selge, mõtlesin, see kala nüüd andis teistele ka alarmi ja täna siit miskit ei saa. Aga kui ei proovi, ei saa kindlasti - panin pisikese sirpsaba otsa ja risualust auku läbi ujutama. Esimene vise, keegi korra kraapis, aga ei jäänud. Teine vise, uuesti togiti. Ja siis kolmandal korral kõmmmm ja minek. Ujus kogu augu läbi, õnneks risu alla ei pugenud ja see talle saatuslikuks sai kah. Pidin ise täiesti augu serva mülkasse vastu minema, ja peagi tõstsin sõbrakese kaldale. Silma järgi arvasin et mis ta ikka on, vast 47 tuleb ära. Kodus mõõtes selgus, et hoopis L49 ja 1,34kg, see ka uus kaalurekord.
Pilt tehtud, ceemicule jagatud, mõtlesin et proovin korra veel. Nagu lutt vajuda sai, kohe krõps läbi käis. Aga otsa ei jäänud ja rohkem ei üritatud kah.
Peale seda kala muidugi mott langes, aga maad oli veel omajagu püüda. Tegin siinseal moepärast mõned kontrollvisked, ühe 43se sain veel kaldale, aga no see ei pakkunud enam miskit kõdi.
Ühes mõnusas heinavahelises kanalis käis keegi jube koll pinnas laksimas, vot see võttis küll korraks vibra sisse. Proovisin ma mis tahes peibutisega, ei too vennike lasknud end petta. Mõni kala pole ilmselt niisama sellisesse ikka kasvanud :)
Maru pikk jutt sai vist, panen ühe telefonipildi ka siia, peeglit järjekordselt ei viitsinud kaasa tarida. Aga tundub, et lõunast saab ka mõne kabedama kala vahel :)
Attachments:
The following user(s) said Thank You: sven862, Rainer, Foreman, kaseke
More
8 years 10 months ago #6649 by Madis
Replied by Madis on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Tallinnast vaadates on jah lõuna eesti jõgi :lol:
More
8 years 10 months ago #6650 by notnow
Replied by notnow on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Proovisin ka siis leechi püùki. Sain täitsa ujuma nagu videotes näidatud ja siis jōele testima. Vise 1 -haug.
Vise 2 forell tuli nuusutama ja lahkus, vise kolm haug.
Haugist nii siiber ees juba, tahaks mõne täpiku ikka ka saada. Teen ise äkki midagi valesti, vale leech? Värvid hall ja must. Siitsamast tellitud.
More
8 years 10 months ago #6651 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Ei tee sa midagi valesti, haugile meeldib leech sammuti nagu forellile, paar päeva tagasi õnnestus ka 5tki tabada, 6s läks koos leechiga, mõni päev on lihtsalt haug maru aktiivne.
Time to create page: 0.135 seconds
Powered by Kunena Forum