Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
8 years 10 months ago #6706 by sookris
Replied by sookris on topic Jõeforelli hooaeg 2015
24ndal, kui enamus pohmelli ravis läksin mina kalale. Sadas kõvasti vihma, lausa nii hoogsalt, et varjus puude varju. Kui taevamöll vaiksemaks jäi siis hakkas pihta etendus jões. Otsa oli tulnud kena kalake. Püügiruumi oli minimaalselt, 2m laiust. Ennetasin kala sööste ning tirsin jalgeette rohtu. Õnnestus kätevahele saada ning rõõmu kui palju. Selle jõe suurim kala mis mina olen saanud. 42L, ei kaalunud. Minu lemmikjõgi mis ennemgi mõõdus kalasid andnud.
Attachments:
More
8 years 10 months ago - 8 years 10 months ago #6710 by Madis
Replied by Madis on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Nojah kui rääkida eesti väikeste jõeforellide püük kordades tugevamate liinidega kui kala kaal on siis pole muidugi erilist vahet. Ma rääkisin rullikasutusest üldisemalt.
Eelis ongi see, et kui tuleb ootamatult suur kala otsa, on võimalik kala vaikselt tagasi lasta nt sügavamasse vette. Eriti kehtib see paadist püüdes, kui korralikum koll paadi all näiteks otsa tuleb ja paadi all mootorisse, ankrusse või triivpurjesse kinni joosta võib.
Matchõngedega püütakse 1kg-2kg pealiinidega 5x raskemaid kalu ja seal on rulliga tagasilaskmise oskus väga vajalik...
Aga vist pole eriti mõtet rääkida kui kalapüük = forellpüük niredes ja ongi kogu muusika...
Last edit: 8 years 10 months ago by Madis.

More
8 years 10 months ago - 8 years 10 months ago #6711 by srs
Replied by srs on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Madise näol vist jurakale tugev konkurent tekkimas - mees kõike püügiviise viljeleb ja erinevatest tehnikatest palju teab.
Mõned küsimused su targa jutu kohta - mitu kolli sul on paadi alla kiskuma hakanud ja miks on matchpüügil vaja 1-2kg pealiine kasutada?
Last edit: 8 years 10 months ago by srs. Reason: typo
More
8 years 10 months ago #6712 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Mina ei tea võistluspüügist midagi ja samuti olen ma ka 27a vana, loodan, et ei kvalifitseeru vanemaks meheks. Ei keri ka parema käega ja minu mäletatava elu on olemas olnud siduriga rullid, pole Nevskajaga loopimist kunagi selgeks saanud, hädapärast elussöödaga saaks hakkama.

Kusjuures pole kunagi muudmoodi proovinudki, olen muidugi kuni viimase aastani kasutanud tagasiduriga rulle(põhjus kindlasti selles, et pole sidurist kunagi midagi arvanud ja tagasidur muuks majandamiseks mugavam, vahetus sai tehtud rulli pikema eluea eeldusel), mis jäävad siduritöös kaugele maha teisest variandist. Kindel, et ei kavatse ringi õppida. Tähtis on igaühe püügirõõm ja minusse küll see eriti ei puutu, kuidas kellelegi rohkem meeldib püüda.

Küll aga küsimus - olukord, kus tõesti on vaja näiteks takistada kalala risu alla minekut või siis just üle risu tõmmata, kas siis pole mitte nö "käsitsi" askeldamisel eeliseid? Annan aru, et sidurit on ülimalt lihtne sättida, kuid siiski, lisa liigutus ju...sidur on ju suuresti fikseeritud, küll aga pole seda kala liigutused. Rõõmu tundub ka kuidagi rohkem olevat kui ma ise järele lasen, mitte ei see seda keegi "sidur". Ritva ja liini võiks ma ju ka rohkem usaldada, et pole vaja nii intensiivselt sekkuda, kuid ilusama kala korral lähtun automaatselt teadmisest, et ritv võib defektiga olla ja liin võib kannatada olla saanud või siis konks on õrnalt kinni.
Haugipüügil talitan täpselt samamoodi.
The following user(s) said Thank You: aapua, STF
More
8 years 10 months ago - 8 years 10 months ago #6713 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2015
tonuv - seda rulli näpuvahelt löömist tuleb aeg-ajalt tõesti ette, eriti kui juba väsimus peal ka tükk aega kala näinud pole, jään unistama :) Siiani pole õnneks sellist olukorda olnud, kus hirmsasti end pärast kirunud olen.

scuba - kas see looga "klõps" ei pidanud mitte hirmasti forkasi hirmutama :D ? Pärast jõekapüükide algust ei käi enam ühelgi rullil see kerides tagasi, pigem hea uus harjumus mul :)
Last edit: 8 years 10 months ago by sven862.
More
8 years 10 months ago #6714 by Madis
Replied by Madis on topic Jõeforelli hooaeg 2015
SRS/Condorootoril polnud muud sittagi öelda, kui kalale.ee teemat ajama hakata.
Time to create page: 0.163 seconds
Powered by Kunena Forum