Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
8 years 9 months ago #6726 by Barbatula
Replied by Barbatula on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Mart1n, ma üleeile ühe spinnamehega vestlesin küll samas situatsioonis, olin berlingoga.
The following user(s) said Thank You: Mart1n
More
8 years 9 months ago #6731 by Svennu
Replied by Svennu on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Paistab, et suveilmad on kõik mehed võsast randa meelitanud. On keegi käinud ka viimati suure palavaga?

More
8 years 9 months ago #6732 by Via101
Replied by Via101 on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Käisin üleeile jõel. Õhtul 9 paiku läksin ja 1 paiku lõpetasin. Ühe 25 cm se tõstsin konksu otsast ära. Boonuseks nägu okstest lõhki ja kummikud silmini vett täis :)
More
8 years 9 months ago #6735 by wingsuit
Replied by wingsuit on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Käisin ka laupäeval oma esimesel jõekaüritusel. Tänud Timole juhatuste ja seltskonna eest, btw.

Tulemuseks elu esimene jõetäpiline - kaaluma ja mõõtma ei hakanud, peos hoides suu ja saba paistsid napilt rusikast välja :)

Võttusid-äraminekuid oli veelgi, aga kõik väiksed. Timo sai mõned suuremad alakad ka, aga mõõdukalad jäid ainult vaatamiseks seekord..

Kokkuvõtvalt tapvalt väsitav, pisut hirmus (see õõtsikutel-kopraaukudes ja põhjatus midas sumpamine-vajumine) aga siiski vägev ja läheb kindlasti kordamisele. Tuleb ainult uuus ritv (eelmine liiga suure testige 1-2 pöörlevate viskamiseks - oskab keegi soovitada miskit hinnaklassis ca kuni 60€?) ja uus rull (odava jaxoni käki looga vedru andis alla poole püügi pealt) hankida..
The following user(s) said Thank You: timo
More
8 years 9 months ago - 8 years 9 months ago #6737 by Mart1n
Replied by Mart1n on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Mina käisin nädalavahetusel mõlemal õhtul, vee äärde jõudsin kuue paiku ja olin kuni südaööni. Oleks kauemgi olnud, aga läks nii pimedaks, et landi lendu enam ei näinud ja ei hakanud riskima. Tundus, et kala oli kadunud, vähemalt nendel lõikudel, mida mina külastasin. Kaldal käis kaks ahventa ja kõik :)
Eile külastasin Loobu jõge ja hetke emotsiooniga sinna tagasi ei lähe, ootan tuju paranemist. Käisin läbi suhteliselt pikad lõigud Joaveski paisust kuni Tallinn-Narva mnt-ni. Landiga pole seal hetkel midagi teha, vesi madal ja heina täis, kallas kõrge ning rinnuni malts. Andis läbi murda, mitu korda käisin käpuli kuna lihtsalt ei näinud kuhu astuda. Vastas kallas tundus palju mõnusam nagu alati :D Lõpus ei võtnud ritvagi kaasa, käisin ja vaatasin, kus-mis on ning kogusin infot järgmiseks korraks. Tõenäoliselt ei leidnud ma hetkel veel "õigeid" kohtasid üles. On kellegil sellelt jõelt mõni hiljutine tulemus? :)
Minu boonuseks oli laupäeval põlema unustatud auto tuled. Pimedaga tagasi liikudes, läbi metsa tulekuma nähes, ise veel mõtlesin: "oh, näe... keegi tuleb ööpüüki tegema" :D Tore oli autot seal metsavahel käima lükata.
Last edit: 8 years 9 months ago by Mart1n.
More
8 years 9 months ago #6738 by karlan
Replied by karlan on topic Jõeforelli hooaeg 2015
On keegi katsetanud (ca 0.3-0.4 mm) fluorocarbon lipsu panna landi ette? Viimase nelja käigu saldo on -15 leechi haugidele. Kuskil 10-15cm lips peaks olema piisav ehk. Praeguse 0.16 tamiili hammustavad haugid plaks ja plaks katki :(. Kui keegi on katsetanud, siis sooviks teada kas toimis :).
Täna käisin ühel suurel jõel. Ainukeseks kotikalaks oli 425g ahven. Kaks leechi haugidele ja kolmes ilusas augus tonksamised, kahjuks otsa ei jäänud ükski. Viimased käigud olen teinud suurtematele jõgedele, käest on läbi käinud ainult üks mõõdukala ja see ka ca 37cm. Kuid nii mõnigi 1.5kg+ kala on käinud leechi nuusutamas.
Time to create page: 0.207 seconds
Powered by Kunena Forum