Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
8 years 9 months ago #6715 by srs
Replied by srs on topic Jõeforelli hooaeg 2015
No aga hari siis mind, lolli. Sa kindlasti eluaeg püüdnud ja kolle paadi alt välja kakkunud, tahaks ka kogemustest osa saada ;)
Küsin siis korra veel, täitsa ilma igasuguse trollimise ja irooniata - miks on match püügil otstarbekas 1-2kg pealiini kasutada?
More
8 years 9 months ago #6716 by lazarus
Replied by lazarus on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Kirjutame siis põhiteemast ka siis natuke. Ehk siis suured kollid. Need, mis 1,8 kilost algavad :silly:
Eile sai plaani võetud üks öö jõe ääres veeta ja pimeduse katte all mõni priskem kala ära meelitada.
Kell 21.30 jõudsin pärast pooletunnist kiirkõnnis rännakut jõe äärde ja püük võis ülesvoolu alata.
Et esimene lõik oli natuke võsasem, siis üritasin selle tunni-pooleteisega läbida ja olla pimedamaks ajaks lagedama peal. Umbes nii ka läks, kuigi natuke kulus aega kauem tänu väikestele sekeldustele paaris kohas landi jõepõhjast rontide küljest lahti päästmisele ja mõne pisema forelli tagasilaskmisele ja natuke peale 11 olin jõudnud kollilõiku.
Esimeses paaris käänakus ei toimunud midagi. Ei mingit elumärk polnud ka veepinnas näha toitumisest. Siis aga tuli üks väga ilusa sügava kaldaservaga käänak ja sellele järgnev 15-20 meetrine sirge, kõrge heinaga selle servas. Ja selle sirge keskel tundus keegi vaikselt pinnas käivat. Vaiksed vaevumärgatavad mulksatused igatahes aeg ajalt kostsid.
Vahetasin vobleri Aapua meisterdatud pöörleva vastu ja vise läks teele. Käänakust läbi tõmmates ei toimunud midagi, samuti ka mitte sellele järgneval kaldaserva all. Uus vise. Kohe peale käänaku lõppu käis korralik pauk vastu lanti ära. Selge, keegi on kodus. Aga tunded olid muidugi kahetised - tore, et kala tundub aktiivne olevat. Aga samas- kas ta peale seda pauku rohkem enam üldse huvi tunneb landi vastu.
Kolmas vise. Jälle käis mingi sagin ümber pöörleva. 4 vise. Ei midagi. Viies vise igaks juhuks veel ja siis peaks vist lanti vahetama.
Ja siis oli kala otsas. Pimedas ei kippunud kuidagi nägema, kui suur ta siis seal täpselt on, aga ridavaotsa ja rullikärina järgi pidi ikka poolteist ja rohkem kala olema. Ei ühtegi küünalt, ei mingit rullimist. Kala tundus olevat oma jõus nii kindel olevat, et ainult ujus. Jõuga minema, jälle ja jälle. Kuidagi ei kippunud väsima. See oligi kõige pöörasem, et ta lihtsalt keeldus minu juurde tulemast. Kui just jõuga ise minema ei ujunud jälle, siis lihtsalt istus põhjas voolus ja no ei liikunud. Ei jäänud siis muud üle, kui sidur veel rohkem kinni ja jõuga vänta.
Päris pikalt läks isegi sellisel moel aega, aga no lõpuks oli forell minu haardeulatuses. Et kallas oli kõrge, siis viskasin kõhuli ja üritasin kalast kinni haarata. Järgmine jama - ei ulatu kalani. Alla vette vaadates pimedas põhja ka ei näinud. Mõtlesin, et kui nüüd hüppan ja all on ikka väga sügav või väga mudane, siis on üldse jama - ise läbimärg ja ka kala suure tõenäosusega läinud. Hakkasin siis kala mööda kaldaserva lihtsalt järgi vedama ja madalamat kohta otsima. Õnneks mingite meetrite pärast oli mingi järjekordne kobraste poolt õõnestatud auk kaldas ja sealt siis ronisin vette kalale järgi lõpuks.
Kaldal järgnes kohustuslik tuimestus kalale, fotosessioon (mis ka muidugi on pimedas kõrges heinas üks paras ettevõtmine) ja mõõtmised. Mõõtmed siis L 55 / l 50,5; 1,90 kg
Ehk siis ei midagi nii erilist aga ilus kala ikkagi. Selle aasta siiani suurim kah minu jaoks.
Edasi suutsin ennast veel tunnikeseks püüdma sundida. Siis jõudis pärale, et miks krdi pärast ma vaevan ennast pimedas, endal kuhjaga kala seljas kotis. Ja keerasin otsa ringi ja tulin tulema.
Selline öö siis :)

Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, aapua, sven862, STF, elmerike

More
8 years 9 months ago #6717 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Ma olen kogu aeg rääkinud,et kui jaanipäevakülm mehi ära ei võta,siis võib isegi kenamat forelli saada. :woohoo:
Samas jäävad kahtlused odavale kodusele fotoshopile.Aga kala,vähemalt kirjeldatud mõõtude järgi täitsa arvestatav.Samuti kiidan mõnusalt lühikese käepdemega ritva.Sellisega vist suht mugav toimetada.
Aga kas nüüd kolli mõõtu 2 kilost alla langetada,vaatamata isegi suurele ülepüügile,tasub.? :)
Üks asi veel,tundub,et mehed kipuvad ööpüügi nime all lihtsalt tavalist pealelõunase püügi lõppfaasi tegelikult tegema viimasel ajal :cheer:
More
8 years 9 months ago #6718 by lazarus
Replied by lazarus on topic Jõeforelli hooaeg 2015
No ma ei tea Scuba... siin ju mõned leheküljed tagasi kirjutati, et kollid algavad 1,8 kilost :)
Vbla mõne aasta pärast räägime üksteisele innukalt juba oma pooleteisestest koll-jõekatest ja 2kg tundub juba täielik ulme B)
Aga ritv on aus Poola kraam. Jaxoni toode. Soovitan igati - pole mul ükski lant viskamata jäänud, ega kala välja võtmata tänu ridvale...
More
8 years 9 months ago #6719 by Metsniit
Replied by Metsniit on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Nonii, pole ammu siia kirjutada saanud, seega lisaks siis omalt poolt mõned päevad tagasi toimunu kohta.
Reede õhtul ei andud hing rahu ning otsustasin minna öisele forellipüügile. Vaatasin kaardilt sobiva jõelõigu, mida polnud veel külastanud. Kella poole üheksa paiku alustasin kodunt sõitu ja poole kümnest sain esimese jala jõkke sisse. Landiks valisin püügil mepps nr3 vask must kleeps oranžide täppidega. Veesügavus kõikus poolest säärest põlvekõrguseni ja oli rohukasvus, mis pani algul kõhklema kala olemasolust antud lõigul.
Egas midagi jäin endale kindlaks ja tegin viskeid rohuvabaste aukude peale liikudes samal ajal rahulikult ülesvoolu. Jõudsin siis kohale, kus veevool oli rahulikum ja kasvude vahel oli suurem kauss, kus vett oli veidike üle põlve. Vise kausi ette üles natuke kerimist ja korralik tõmme ridvast läbi ja siis hakkas pull pihta ekslikult alahinnates kala suurust oli sidur pehmemaks reguleerimata ja kui kala jõulise sööstu ülesvoolu tegi tahtis too elukas mu ridva käest ära viia, aga jõudsin reageerida ja sidurit järgi anda. Kala siis kündis mööda rohtu üles alla, keerutas pinnas ja sidur sirises iga sööstu peale, kuna vett mul all polnud ning kartes ilusa saagi äraminekut otsustasin kala kahvata, aga kahv ei olnud mul töövalmis pandud, vaid oli seljakotis. Samal ajal kui tahtsin esimese hooga kahva kotist sikutama hakata tegi kala veel ühe sööstu ja ujus kaldaääre alla, kus ohtlikud juured ja paela takerdumise korral oht et kala lahti rapsib, sööstis sealt veel 4 meetrit mööda äärt alla ja vajus sealt uuesti jõe keskele tagasi. Kahva ma muidugi muudmoodi kätte ei saanud kui liikusin kalda äärde samal ajal nööri järele andes kott seljast, lukk lahti ja võtan kahva välja ning kirun kurja, et kahva lohakalt kotti pannud olin, sest landikarp oli kahva sees. Raps, raps ja landikarp lendas rohu sisse, kahv puhas ja siis järeleantud nööri uuest peale kerima kohmakalt kahv+ritv ühes käes.
Lõpuks siis sain sätitud nii et kahv ilusti vasakusse kätte ja ritv paremasse ning lasin kalal veel ühe sööstu teha ja kahvasin kala kahva siis kui ta pea ees alla tagasi laskus. Kaldale jõudes oli ka kolmiku viimane haru kala küljest ära. Pildiklõpsud, kaalumised, mõõtmised ära asjad kotti tagasi ning liikusin edasi üles.( L 49cm;Kaal 1.4kg)
Pärast veel kontakte 2 forelliga ja 2 haugiga ning poole ühest lõpetasin püügi, sest jõgi muutus ühtlaseks igavaks kanaliks ja kala ennast ka rohkem ei näidanud. Kodus puhastades maos ainult mõned kivipurukad ja marjaalge sees.
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes
More
8 years 9 months ago #6720 by Mart1n
Replied by Mart1n on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Trehvasin eile õhtul üht toredat lennuka meest, panid just asju autosse, et püügikohta vahetada ja rääkisime paar sõna. Ma olin spinninguga ja soovitasid mul edasi minna. Figureerid siin foorumis ja kuidas läks?
Ma rühkisin seal edasi ja olin kuni õhtuni, kuna kala tundus olevat. Skooriks jäi üks haug, üks ahven ja üks ära kobistatud forell. Kahv jäi autosse ja jällegi, kallas kõrge ning käega võtta ei saanud. Veest välja tõstes raputas kala ennast lahti.
Tagasi liikudes sain ühe forelli käest ninanipsu ka. Kuna kala käis aktiivselt pinnast toitu võtmas, siis otsustasin Salmo Lil`Bugi proovida. Esimene vise ja kohe ilus pronksjas keha keeras ennast enne putukat tagasi. Kiiresti teine vise sinna samma ja uuesti keegi ründas, aga ikka ära ei võtnud. Kolmas vise ja siis oli juba kala huvi leige, saatis putuka praktiliselt minuni välja. Seisis seal hetke ja vaatasime tõtt, üritasin küll igat pidi putukat temast ülevedada, aga ei midagi.
Ei teagi, miks ta seda kaks korda ründas, aga ära ei võtnud. Sai aru, et asi pole õige või nägi mind vastaskaldas? Huvitav moment igal juhul :)
Time to create page: 0.121 seconds
Powered by Kunena Forum