Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2016

More
8 years 1 month ago #7873 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Jeekim, mõistan oma silmakirjalikkust ja asja paradoksaalsust kui räägin, et mulle piirangud ei meeldi. Mina lihtsalt oma lühikeses elus pole muud olukorda näinud kui praegused piirangud ja seega olen läinud sellesse situatsiooni teadvustades, et kõik kehtiv on normaalsus, millega olen arvestanud ja edasine piirab seda :)
Üle-üldse mulle väga muutused ei meeldi, kuid olen siiski kohanemisvõimeline, saan ka L45 ülemmõõduga vast hakkama, kuid hambad ristis ja vandudes. Diskussioon on hea ja äärmiselt vajalik on mõista, miks mingid piirangud kehtestatakse, mis on eesmärgid, riskid ja miinused.
More
8 years 1 month ago #7876 by Svennu
Replied by Svennu on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Hakkasin siis seda tobedat aruannet esitama, mida nüüd iga kuu lõppedes tegema peab. Aga see selleks. Silma jäi hoopis teine asi, mis elektroonilisele kalastuskaardile kirja pandud on.
Piirarv ehk kalastuskaartide arv: Kehtestatud kokku neid 10000 ning välja antud vaid 99 tükki. Mulle tundub see number isegi väikene arvestades neid viimase aja jutte, et iga päev 10 autot sildadel jne. Või olen ma millestki valesti siin aru saanud. Kas varasemalt ka sedasi välja toodud olnud need arvud (ise pole kunagi hooaja sees pidanud seda elektroonilist kaarti vaatama minema)
Vabu pileteid hetkel 9901 tükki, huvitav kust see number võetud on. On ka reaalne, et see läbi müüdud saaks või ongi pandud selline utoopiline number, et kõik soovijad saaksid selle osta.
Huvitav täitsa jälgida, palju neid hooaja lõpuks kokku tuleb siis...

Jutt käib siis terve hooaja loast. Ühepäevaseid ilmselt ka võetakse ikka


Attachments:

More
8 years 1 month ago #7877 by Svennu
Replied by Svennu on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Pilt väga kehva resoga millegipärast siia jäi aga ega vahet polegi, jutt sai kirja.
More
8 years 1 month ago - 8 years 1 month ago #7879 by Madis
Replied by Madis on topic Jõeforelli hooaeg 2016

makrell wrote: Mehed me võime siin arutleda nende asjade üle pikalt-laialt, kuid meie ei saa seadusi kuidagi ise reaalselt muuta.


Sellesosas eksid rängalt. Saab küll ja mitte liiga keeruliselt, tuleb lihtsalt grupeeruda ja huvi üles näidata.

Svennu wrote: Nende seadusemuudatustega võib kaasneda ka "kõrvalnähte", sest kui juba muutma hakatakse, siis üldjuhul ei muudeta vaid üht pisiasja. Vabalt võib juhtuda, et tõstetakse alammõõt L40 peale ja kehtestatakse ka ülemmõõt L50. Siit ka küsimus, kui paljud meist oleksid suutelised näiteks 2kg+ kala vabastama? Kindlasti on selliseid mehi aga usun, et paljudes tekitaks see seadus pahameelt.


Ei teki niisama lambist mingeid kõrvalnähtusid. Idee iseenesest on hea, pooldaks seda 100% et kala tohib ärva võtta vahemikus L40-L50. Kui alamõõtu tõstetakse ei võeta algajalt ära mitte midagi. Saab lihtsalt esimese mõõdukala kes on 40cm pikk.

Svennu, miks sind praegu siis ei häiri, et tonkaga forelli püüda ei tohi? Või, et L30 kotti panna ei tohi, kui tahaks? Päris palju piiratakse ka praegu oled sellega lihtsalt harjunud. Harjuksid ka max L50 piiranguga. Olgem ausad, m****gi ei muutuks Sinu jaoks tegelikult. Kalade jaoks muutuks kindlasti. Kui keegi seadusemuudatuse tõttu nälga ei jää, aga on väike lootus, et kaladel läheb elu paremaks siis tundub väga rumal mitte muudatusi teha.
Last edit: 8 years 1 month ago by Madis.
More
8 years 1 month ago - 8 years 1 month ago #7880 by Madis
Replied by Madis on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Tamma - tänan sisuka postituse eest, väga hea lugemine. Ise käisin lennukaga slovakkias ja seal sama teema, Lõigus kus on ainult C&R on kala ikka ROPULT.
Tean, et plaanitakse harjusepüügi lubamist. Tegin ka ettepaneku, et harjusepüük võiks olla C&R. See annaks vb hoogu ka teiste kalade vabastamisel. Kahjuks sain päris teravalt negatiivset vastukaja sh ka Eesti Forelli liikmetelt :ohmy: . Ju meil ikka on nii jube vajadus oma hobi hävitada....
Last edit: 8 years 1 month ago by Madis.
More
8 years 1 month ago - 8 years 1 month ago #7881 by Madis
Replied by Madis on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Vabandan järjestiku postituste pärast, loen järjest 5 lehekülge ja lisan mõtteid jooksvalt.
See, et C&R jõgedes läheks püük liiga lihtsaks on täielik jama. Täpselt vastupidine effekt on. Kala kes on paar korda putuka või landi otsas olnud on edaspidi tohutult keeruline püüda. Pigem on need C&R lõigud just väljakutsuvamad, kuna kala võtma saada ei ole enam nii lihtne.
Eestis on forelli püüda ikka üli lihtne, võrreldes nende kohtadega kus C&R populaarsem on. Keegi olevat ameerikast eestimaal kalal käinud ja ka öeldnud, et pane või "ukselink" lennuka otsa.
See, et meil alati ilusat kala ei saa on pigem ilusa kala nappuse tõttu, püügi keerukusega pole sellel mitte midagi pistmist.

Räägiti midagi suurest pildist. Suur pilt on see, et praegu juba piiratakse forellipüüki päris korralikult, püügivahendid, keeluajad, alamõõdud. Aga praeguste "kannatajate" eest enamus forellimehi ei võitle kuna neile on oluline enda isiklik väike pilt. Olgem ausad, 8h püügipäevaga mingil suvalisel forkanirel suudab proffikütt teha ilmselt 10x rohkem kahju kui proffitonkataja. Spinna/lennukaga annab kurja teha ja populatsiooni nõrgestada ikka väga edukalt. Suht kindlalt edukamalt kui võrgu või tonkaga. Kui kudealade võrgutamine kudeajal välja jätta.
Niiet minuarust igasugu ulgumine piirangute liigutamise, muutmise vms vastu on suhteliselt kahenäoline tegevus. Kitsendused on ja jäävad küsimus on nende optimeerimises. Kitsendused ei ole kalamehe nussimiseks vaid kalade hüvanguks.
Last edit: 8 years 1 month ago by Madis.
Time to create page: 0.130 seconds
Powered by Kunena Forum