Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2016

More
8 years 1 month ago #7856 by kivikas
Replied by kivikas on topic Jõeforelli hooaeg 2016
hakkab tulema :)
aga kahjuks on koelmud nii kehvaks jäänud, et need 2 40cm kala suudavad kaevata pesa sinna, kus tugevamad(suuremad) isendid on juba kruusa läbi kündnud.
More
8 years 1 month ago #7857 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Ise seda meelt,et suurem kari kuni 40 cm.seid ja lisaks veel muud suuremad kes ellu jäänud annab vähemalt sama järglaskonna kui mõned suured.Vanadusse lõpuks ikka surevad.Samas trofeena suured rohem pakuvad.Olen seda palju rääkinud ei viitsi ennast korrata.Milleks neid pisikesi koju toiduks vedada kui kala saab rimist ja veel palju pirakamaid.Neile ,kes CRi ei harrasta,omab suure isendi koju viimine määratult suuremat emtsionaalset väärtust.Sama ka algajatele,kellele küll 32-ne rõõmu pakub,kuid kui algajale 2-se otsa viskab ja see muide ei sõltu püügistaazist vaid juhusest,siis on algaja lausa õnnest hullumas ja seda rõõmu ei tohi neilt võtta. niisiis laskem kalal enne välja võtmist veidi suuremaks kasvada ja küll siis osa neist ka trofeevääriliseks saavad. :huh:
The following user(s) said Thank You: sven862

More
8 years 1 month ago #7858 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Suur oma lolli jõuga suudab ka paekivi üles künda suure kiimaga,aga kas seal marjale piisav õhutus ja elulemus saab,pole kindel ja ongi selle lihamäe tulemus null..Mõnel jõel näha,kus aastaid tagasi suured olid kuhilaid teinud väga imelikesse kohtadesse.Nüüd neid kohti pole ammu kaevatud,küll aga üles ja allavoolu jäävaid nn kultuurse kruusaga kohti.
The following user(s) said Thank You: sven862
More
8 years 1 month ago #7859 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Ja see on paratamatu,et hilisemad kudejad lähevad kergema vastupanu teed ja kaevavad uuesti eelmiste kohti.Ja pole välistatud,et hilisem suur kaevab just varasema väiksema koelmut.
Koelmute summarset pindala on vaja tõsta.
More
8 years 1 month ago #7860 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Pseudoprobleem? Ei ole, probleem on olemas. Kalastajate hulk on võrreldes 30 - 50 aasta taguse ajaga väga võimsalt kasvanud. Ja ka kala on vähem ja väiksem ning selle pressingu juures lihtsalt puudubki võimalus suureks kasvada. Selle probleemi nimi on ülepüük. Selge on ka see, et kala, kes on suutnud neis tingimustes suureks kasvada, omab liigi säilimiseks paremaid geene.
More
8 years 1 month ago - 8 years 1 month ago #7861 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Kindlasti puudub minul nii pikk kogemus kui lugupeetud Jeekimil, kuid kirjeldada jõeforelli populaatsiooni kui "ohustatud" või "päästmist vajav" on minu praeguse kogemuse järgi selge liialdus.

Mina olen kategooriliselt igasugu ülereguleerimise vastu, ei taha, et minu otsustamisvabadust piirataks. Tahan, võtan selle L50 kala ära, tahan, lasen tagasi.
Sai kahe sõbraga forellile käidud, nad kumbki ei käi eriti aktiivselt ja neil on lõbus ka lõigul, kus kala näeb ja miskit saab, olgugi, et võrdlemisi väikest. Naljaga pooleks ütlesin, et minu autosse alla L40 kalaga sisse ei saa. :D Nemad said kahepeale 4 mõõduskala, 3tki olid L39. Tagasi lasid nad need kõik, sest arvasid, et ma tõsiselt ütlesin :D Veidi paha tunne oli, sest neil oleks ka hea olnud kodus seda L39 kala saiale panna aga kokkuvõttes ju tore saavutus.
Mis ma öelda tahan, käituge ise nii, nagu te tahaks, et asjad oleks. Laske need kalad tagasi, mis arvate, et on populatsioonile hea ja äkki ka muutub midagi paremaks. Lihtsalt ettepanekud stiilis "keelame ja piirame" võib viia sinna, et leiad end olukorras, kus sinu otsustamisvabadus on piiratud ja see sitapea, kellele eeskirjast savi, sülitab nagunii sellele, kokkuvõtteks oled sina see kaotaja.
Ja palun, keegi ei keela ju teil otsida kontakti mõne sihtasutusega, kes tegeleb näiteks koelmute korrastamisega/loomisega, jõgede koristamisega. Keegi ei keela ka teil endil luua miski sihtasutus ja projekte kirjutada.
Või krt, kasvõi kodukoha kudenirele veidi kruusa tassida ja kive paigutada.

Suured inimesed oleme, saame äkki ilma kasvatajata hakkama.
Last edit: 8 years 1 month ago by sven862.
The following user(s) said Thank You: ceemic, Tom, Svennu
Time to create page: 0.147 seconds
Powered by Kunena Forum