Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
8 years 8 months ago #6947 by Justas
Replied by Justas on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Selline asi

võib ka kasutada.
More
8 years 8 months ago #6948 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Ma nii nokkimise mõttes küsin, et kas te teate, kui kiiresti näiteks karu ründamise hetkel jookseb?
Kui kirjandust uskuda, siis üle 10m/s. Vaevalt 300m kaugusel põllul töllerdav karu endast ohtu kujutab. Aga paarikümne meetri kaugusel põõsas olev mesikäpp võiks paari sekundiga platsis olla, kui tal selleks vajadus peaks tekkima.
Ma pakun puusalt, et kui karul on kindel soov kallale tulla, siis noa/püssi/granaadi jms väljavõtmine taskust/vöölt/kotist on viimane asi, mida te teha jõuate...

More
8 years 8 months ago #6949 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Aastaid tagasi kalastades Oostriku jõel kuulsin tugevat kahinat kõrges rohus vastaskaldal. Hetke pärast ilmus midagi pruunikat ja suurt nagu väike saun. No küll on suur metssiga! Naljaviluks hüüatasin ja lõin käsi kokku. Korraks kerkis karu pea, kuid õnneks jatkas häirimatult liikumist endises suunas. Mõnekümne meetri pärast tuli läbi jõe minupoolsele kaldale. Olin valmis puu otsa ronima, kuid karu ei tundnud vähimatki huvi mingi narri käratekitaja vastu ja tatsas rahulikult oma teed üle tagapool asuva raiesmiku Põltsamaa jõe suunas.
The following user(s) said Thank You: kkingsepp
More
8 years 8 months ago #6950 by wingsuit
Replied by wingsuit on topic Jõeforelli hooaeg 2015
ma olen ikka meelde jätnud, et KUI karu peaks ründama, siis peab ennast võimalikult suureks tegema ja kõva häält tegema.

näitlikustatud (koos selge kinnitusega selle käitumise töötamisest) siin:
The following user(s) said Thank You: kkingsepp
More
8 years 8 months ago #6952 by srs
Replied by srs on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Ega metsloom kujutagi ohtu, loogiline, et tema kütab 99% juhtudel esimesena minema suure hirmuga. Aga üksinda kuskil soos ei teki minul küll soovi lähemalt uurima minna, kes see müttaja on ja kas tal on sõbralikud plaanid, või osutub selle 1% sees olevaks :blush:
More
8 years 8 months ago #6953 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Mu endine kolleeg, õppinud bioloog, rääkis mulle, et karude eest põgenemisel on puu otsa ronimine suurim lollus, mida teha. Tõenäosus, et ta sind maapinnal ründab, on väike. Mingil põhjusel pidavat aga puu otsas olev inimene mõjuma paraja magnetina. Mina seda väidet ei kommenteeri, loodan, et pole ka kunagi vaja katsetada, kumb võimalus on parem.
Time to create page: 0.226 seconds
Powered by Kunena Forum