Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
8 years 9 months ago #6776 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Palju "lahedam" on kala välja võtta kahlamispüksiga :lol:
Üks öö sai päris hea võtu peale satutud, ning 23:30-03:00 vahel tuli lausa 9 mõõdukala kaldale.
Enamus ajast toimus püük kahlates ja üks kala suutis ujuda vastu jalga, niiet vaba kolmikuharu püksi külge jäi. Oli tükk tegemist, et ta sealt lahti saada. Mingi ime läbi lekkima see auk ei jäänudki (Y)

Stiilinäide marja täis, kuid saledast L50 kalast kah:
The following user(s) said Thank You: Svennu
More
8 years 9 months ago #6777 by Svennu
Replied by Svennu on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Ceemic? Teed seda meelega muidu või? Ise käisin ka mõned päevad tagasi ühel metsanirel ja olin ilgelt õnnelik, et sattusin heale võtule. Kokku käis kaldal 7 kala ja kontakte oli lisaks samapalju veel. Ainuke vahe, et ülekilone kala jäi mul seekord saamata. Õnnelik olin aga eelkõige seetõttu, et tegu on sellise jõega, mis enamasti kala ei anna ja näitab end justkui surnud olevat.
A nu sa muidugi oskad kohe teise rõõmu rikkuda. Nüüd on tunne, et käisin väga vales kohas.
The following user(s) said Thank You: ceemic

More
8 years 9 months ago #6778 by Svennu
Replied by Svennu on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Ja mis puudutab kahva kasutamist/mitte kasutamist, siis jagan pigem lazaruse seisukohta.

Vahel just tahaks suuremat kala tagasi lasta aga nu võimatu on teda veest välja saada ilma, et teda ei pigistaks (enamasti just lõpustest, kuna mujalt ei ole hea haaruvus) ning eks ikka kahtlus jääb, kas peale seda kala ka eluvõimelisena vette naaseb. Kahvates ma küll ei suuda ette kujutada, et kalale kuidagi viga teha suudaks, nagu makrell seda väidab.

Muidugi ütlen kohe ära, et pole jõekavetel kahva kunagi kaasas kandnud. Või nu kui kunagi alustasin, siis kandsin aga otstarbeliselt seda kasutada ei õnnestunudki. Ühelt maalt sai villand mõttetu kola kaasaskandmisest ja eks mingist hetkest, kui hakkasin ka kalu saama harjusin ka kahvata toimetama.

Samas tunnen täna kohati puudust kahvast - just siis kui tahaks kala tagasi lasta, kuid ta jalge ees juba väsinuna ikka ja jälle väikese saputuse teeb just sel hetkel, kui teda õrnalt peo peal veest välja üritan tõsta - selline solgutamine vast kuidagi parem küll pole, kui ta lihtsalt kahvaga välja tõsta, lant eraldada ning tagasi lasta.

Kokkuvõtvalt vast niipalju, et ise ilmselt ma kahva siiski niipea (kui üldse) kaasas vedama ei hakka aga ei oska ka seda kuidagi maha laita, kui keegi seda teha soovib!
More
8 years 9 months ago #6780 by makrell
Replied by makrell on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Heia!
kle svennu miks sa minu jutu ringi pöörad? Kus mina väitsin et kahvates kalale kuidagi viga teeb? Loe uuesti läbi minu kirjutatu. Ma ei kirjutanud seda juttu üldse selleks et kedagi kritiseerida, vaid et Elmerile nõu anda omade kogemuste põhjal. Valiku ja otsuse teeb siiski tema ise kas kasutab edaspidi või mitte.
Jah paljud poevadki just selle väite taha, et nad ei taha kala vigastada veest välja võttes et ehk ei jää elama kui käega tõstan ja selle pärast kahva kasutavadki. See päris naljakas väide kohati peab mainima. Miks need samad kalamehed ei võta siis kõiki kalu kahvaga välja et mitte neid vigastada? Võetakse kahvaga pigem ikka ja jälle need kalad mis maha hoopis lüüakse mitte need millele C&R tehakse. Kasutatakse kahva hirmus et suur kala minema pääseb, et mida ma siis teistele ütlen või näitan.;) Väikse kala puhul mis selgelt tahetakse tagasi lasta ei vaevuta aga kahva haarama. Kas väikse kala käega haaramine on siis õigem tegu?
Paljud kollid on mul minema jalutanud ning ilmselt teevad seda ka edaspidi kuna kahva ei kasuta. Las läks! Kellegil on ehk rohkem õnne ja saab ta lõpuks kätte. Ma olen viimastel aastatel väga vähe saanud forellitada, kuigi hirmsasti tahaks. Neist vähestest käikudest olen aga enamuse kilo + kaladest tagasi lasnud. Rohkem C&R püüki on tulevik sellega tuleb arvestada, see on normaalne. See on kasuks meile kõigile. Püük pakub palju rohkem naudingut kui on mida püüda ja tagasi lasta. Meie rahvas vabanes hiljuti nõuka orjusest. Sellest on juba mõnda aega, kuid siiski on rahval veel suuresti ahnitsemine ja saamahimu hinges. See võtab veel aega aga sellest tuleb üle saada.
Forellipüük ei ole asi mida tehakse läbi ussi emmi, maksku mis maksab aga ma pean selle kolli kätte saama või siis vähemalt koti täie kilost kala.;) Forellipüük on asi mida tuleb võtta mõnuga... nigu saaremaa vodkat!
More
8 years 9 months ago #6781 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Ma kah sedameelt,et cr-i kaldele ei hakka normaalne inimene sõrmi lõpustesse lükkama vaid võtad kala nö peo peale,kui esimesel korral ei ünnestu,siis kala ikkagi laseb seda mõne aja pärast teha.Kui ikka korralik kala otsas,siis tead juba väsitamise ajal mille peale välja lähed kas võtad trofee või kingid elu.
Kahva kohapealt kah Makrellil õige jutt,ikka ärapudistamise hirmu pärast enamus seda kasutab.
More
8 years 9 months ago #6782 by Svennu
Replied by Svennu on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Ei vigasta see käega võtmine sugugi kala rohkem kui kahvaga

Sellest lausest sain justkui aru, et kahv vigastab samapalju, kui käega võtmine. Mina väidaks, et kahvaga võttes vigastaks vähem aga kuna pole kahvamees siis ei hakka vaidlusesse laskuma ja usun seda, mida teadjamad mehed ütlevad.

Samuti ei oska kaasa vaielda teemal, kes mis põhjusel pigem kahva kasutab - kas selleks, et trofee kindlasti kätte saada või on sel mingi muu põhjus. Fakt on see, et mina kasutaksin kahva sel eesmärgil, et kalale vähem viga teha, kui ta tagasi lasta. Seni olen ilma kahvata hakkama saanud, kuna nii olen harjunud.
Ma ei tea, mis põhjusel kahva enamus kalamehi kasutavad või kasutaksid - ei ole selgeltnägija, et teiste meeste mõttemaailmas sobrada. Aga kui Sina ja scuba seda kindlalt väidate, siis ju on sel ka tõepõhi all.
Time to create page: 0.116 seconds
Powered by Kunena Forum