Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
8 years 8 months ago #6744 by karlan
Replied by karlan on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Eks siin ole ka tamiilide erinevus mängus. Vähemalt pooltel juhtudel olen näinud, et leech ilusti suunurgas ja tuleb nüüd kenasti kaldale, kuid kas mingi küünla või kalda poole toomisel suudavad ikka kuidagi läbi hammustada tamiili...
More
8 years 8 months ago #6746 by Tony
Replied by Tony on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Sai käidud kurikuulsal lõigul aga tulemus null. Kuigi paar ilusat kala tundis korra landi vastu huvi ja väikseid käis üle viie rabamas. Aga kala korralikult ei võta, ainult togivad. Kas halli wolksu bussi omanikul saaki oli? Vaatasin et tel. nr oli ilusti klaasi all aga ei hakanud helistama.

More
8 years 8 months ago #6747 by wingsuit
Replied by wingsuit on topic Jõeforelli hooaeg 2015
seletage nüüd mulle palun - oma ignorantsuses olen ma siiani alati arvanud, et forell ja haug eelistavad elutingimuste juures kardinaalselt erinevaid asju - ehk siis seal kus on haug ei tohiks forelli olla ja vastupidi.

olen ma eksinud, või millest see tuleb et haugid leeche närivad :) ?
More
8 years 8 months ago #6748 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Kardinaalselt erinevad on vaid kudemisalad, kuid toitumisalad sageli kattuvad ja röövkaladena võtavad mõlemad kõike liikuvat, millele jõud peale hakkab.
More
8 years 8 months ago #6749 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Haug on nii levinud liik,et satub elama ka talle just mitte kõige sobivamatesse veekogudesse.Näiteks allikalistesse jõgedesse.Kuskil vanades sonnides ja kraaviotstes saavad kudeda,aga süüa pole neis jõgedes suurt muud peale kirpvähi ja muu pisikese.Ja söövadki kõike liikuvat särgede ja ahvenate puudumisel.
More
8 years 8 months ago #6750 by Huligaan
Replied by Huligaan on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Tervist

Et kõik ausalt ära rääkida, pean alustama algusest.

Minu forellituhina algatajaks on minu hea sõber Jaan, kes väga elavalt on kirjeldanud forrelliküti elu ja püüdmisi ja neid emotsioone. Sellega seoses tekkis ka minul huvi.

Esimene forellitamine toimus veebruari lõpus selle aastanumbri sees. Ridvaks oli teleskoop testiga 10-30gr. Kala nägime, aga ei saanud. Sellest saigi alguse minu seiklushimu ja huvi.

Olen praeguseks hetkeks teinud kokku 6 kalaretke jõgedele, iga korraga õpin ja ka tulemused paranevad ( kuigi kala pole saanud, siis iga korraga on võtt + korra olen ka kalast ilma jäänud tänu kinnisele sidurile, aga, see ei heiduta):

Tegelikult ei tahtnud ma sellest kirjutada...

Kuna teleskoop on mul haugimurdja, siis muretsesin endale Shimano UL 3-14gr ridva, koos 2500 mõõdikus rulli ning sinna peale 0.11 nööri + spinnereid ja voblereid.
Ma nii lootsin, et hea varustusega saan ka hea kala ..... tutkit brat!

Jutt, millest tahtsin rääkida -

eile õhtul tekkis sõbral plaan minna forellile, ilm oli passlik, vaba aega ja tahtmist oli ka, samuti minu preilil, kes tuli 3 korda forellile kaasa.

Jõudsime ca 21 paikku jõe äärde ( middle of nowhere, next to nothing!). Vihma tibutas, jahedam kui päeval ja hunnikus koppraauke ( reaalselt vihkasin sellel hetkel neid tegelasi!). Rohi oli peaaegu ninani ( olen 183cm pikk!).

Hiilin puu tagant jõele, neljas vise ja kohe kontakt, jesss kala on ja kala sööb. Aga sellega kahjuks see piirduski. Jõudnud lõigu lõpuni ( kell oli selleks ajaks juba ca 22.30 ja vihma juba tibutas tihemini) otsustasime tagasi pöörduda ja uuesti kohad läbi loopida. Selleks siis landivahetus ja tuld.

Hetk keset loopimist kuulen oma preili hõiget/karjatust/häälitsust ca 20´+ meetrit eemal, edasi vaikkus - sai siis jalad selga võetud ja tema poole laveeritud koprakäikude vahel. Eemalt oli näha tema helehalli kapuutsi ja peakohale tõstetud kala ..... K**** oli mu esimene mõte ...nooo fking way!

Temakese juurde jõudes jäin sõnatuks ( ei kommenteeri)
Pilt annab põhjuse vaikuseks.....



L55cm ning 1,66KG

Kokkuvõtlikult: sigavinge õhtu ja öö ning värske kalasai, soola,pipra ning tilga laimiga oli kirss tordil, olgugi et ise kätte ei saanud.

:cheer:

Kui pea ei jaga, siis rahakott korrutab!
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, ceemic, elmerike, Foreman, wingsuit, Barbatula
Time to create page: 0.121 seconds
Powered by Kunena Forum