Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 7

More
9 years 10 months ago #5031 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforell vol. 7
Aga kes võtab algajalt rõõmu oma esimeste kalade üle.Pildistage,pange üles,arenege järgmisele levelile.Ja kindlasti on kasulik jagada õpetusi isegi siis kui seda keegi ei palu.See viib arengut edasi.Kusjuures soovitused ei ole solvamised ega kohustus,pigem loomuliku õppeprotsessi osa ja see ei sõltu sellest kas soovitusi jagab noor või vala kala.
Me ei ole siin väiksed lapsed,kelle tundeid ja emotsioone tuleb hoida negatiivse eest.Täiskasvanud mehed ju elu parimais aastais ja seepärast ei usu et keegi peaks psühholoogilise trauma saama ja trotsiks röövpüüdjaks hakkama.
Pole välistatud ,et forelli alammõõt viiakse kunagi 20 cm peale või oli see 28 cm vene ajal.Ja kas siis peaksime uhkustama selliste saakidega.Ma ei usu.
Tuleb üle saada endas pesitsevast ürginimesest ja mitte mõelda forellist kui toiduobjektist ainult,sest odavam on seda igal juhul poest osta.Muidugi on olenevalt ajast ja kohast võimalik nö mõõdukaladest korralik laar kokku ajada.
More
9 years 10 months ago #5032 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 7
Natuke teemaarengut. Scuba tõstis mõni aeg tagasi üles teema jõeka "kollistumisest". Tekkis üks selline mõte. Ok, vett on muidugi vaja, väga nirest vast 2+ ei leia. Aga mõte tekkis: ülikäidavad kohad. Nimesid nimetamata, reportaažid nendelt jõgedelt on lihtsad: null, null, null, üks rabamine, null, üks järgiujumine, null, null, null, ..., jõhker elukas!!! Kala muudetakse seal ettevaatlikuks ja hooletud püütakse varajases nooruses välja. Need, kes pääsevad eksekutsioonist või keda ceeerritatakse, saavad oma kogemuse ja teadmised. Kuni lõpuks ühe, saatusliku veani. Krt, pisikeses nires õigel päeval 25 mõõdukala saada pole teab mis kunst, aga kollijõgedel üle paari kala tabada on tõeline teadus. Aga ometi on seal ju kalad olemas ja mitte vähe. Vaata et hoopiski see meeletute hordide teke on meie tuleviku võti... See viimane lause oli muidugi iroonia.
The following user(s) said Thank You: lazarus, Metsniit

More
9 years 10 months ago #5033 by Metsniit
Replied by Metsniit on topic Jõeforell vol. 7
OK Aapua, ole hea ja saada oma kontaktandmed mu meilile (kretiin13@hot.ee) siis ma saan anda pildi, kus mul on ringidega märgistatud landid, mida ma sult ära osta sooviksin. Ette tänades.
More
9 years 10 months ago #5034 by STF
Replied by STF on topic Jõeforell vol. 7

ceemic wrote: Mind häirib ikka ja jälle see, et omi äranägemisi kas siis tahtlikult või tahtmata äramainida üritatakse.


Mis see nüüd oli? Üleskutse vaikida? Kuidas saab diskuteerida, kui pole erinevaid arvamusi? Kui pole vaidlust, jääb ka tõde sündimata. Muidugi, viisakaks tuleb jääda, aga see pole ju siin foorumis probleemiks.

Mina olen alles algaja forellikütt, eile täitus aasta esimese jõeforelli tabamisest. Siinsetest aruteludest olen palju õppinud. Ikka tänu sellele, et on olnud "õpetajaid". Seepärast söandan ka oma väikest kogemust ja emotsioone jagada. Katsetan erinevaid peibutisi ja tunnen rõõmu ka väiksest forellist, kui see järjekordselt landilt "süütuse võtab", eriti hea meel on omatehtud vigurite puhul.

Aapua jutt suurtest forellidest tundub paika pidavat. Viimased kaks kolli, kes õnnestus oma peidupaigast välja meelitada (lanti nad vaid togisid), tulid käidavatest kohtadest. Üks lõik neist tundus lausa "mõttetu", suurt kala ma seal varem näinud pole, küll aga on kalda ääres "kõnnitee". Aga ennäe, koll on seal peidus. Minu "õpetaja" soovitab sellistes käidavates kohtades ööpüüki, siis olla suured forellid julgemad.
More
9 years 10 months ago #5035 by Rainer
Replied by Rainer on topic Jõeforell vol. 7
Üks asi on õpetamine, teine asi on targutamine. Kui seadus lubab PÜÜDA igas mõõdus forelli ning ÄRA VÕTTA alates L36, siis on selleks õigus nii algajal, kui ka kogenud forellikütil. Nõustun Ceemicuga, et keegi ei tohiks teisele kalamehele halvasti öelda või muul moel targutama hakata, kui eksponeeritakse pildil mõnda väiksemat kala, sest on ju ilmselge, et kalamees jagab virtuaalselt oma saaki vaid siis, kui ta ise tunneb selle üle uhkust (vähemal või rohkemal määral). Kui teised "õpetajad" tema saaki maha teevad, seejuures mitte ainsatki viisakat õpetussõna öeldes, siis selline suhtumine on pigem taunitav ja mul on kahju kui seda õigeks peetakse või juurutatakse ja omakorda uute kalameeste peal rakendatakse.
Minu meelest on igal kalamehel õigus teha oma saagist pilte ja seda teistega jagada, kui püüdja arust on see seda väärt, aga kui seda tehes sind täiega maha tehakse, umbes et "mis sa sellisest rihmast pilti teed" või "mis sa sellist üldse veest välja tõstad, see ju pole mõõduski", siis ma leian, et see pole päris õige käitumine ja sellist tegevust ei saa õpetamise alla kuidagi liigitada. Õpetamine on ikka pigem see, kui antakse teisele kalamehele viisakaid ja sõbralikke soovitusi, et kuidas vihmase või päikesepaistelise ilmaga püüda või mis iganes säärast. :)

Õnneks on kalaportaali kogunenudki pigem need, kellele meeldib viisakam ja lugupidavam suhtlemine ning seetõttu siin ka teist kalameest maha ei tehta.

Kolliteemaga nõus.
The following user(s) said Thank You: ceemic, timo
More
9 years 10 months ago #5036 by Uitaja
Replied by Uitaja on topic Jõeforell vol. 7
Öö püügist rääkides tundub mulle, et mitte kala ei muutu julgemaks vaid kalamees muutub raskemini märgatavaks, kui mitte öelda märkamatuks. Kollide osas tekkis küsimus, et kas kolli mõõtu jõekat sabavarrest haarata on sama lootusetu üritus, kui merika puhul (sisuliselt sama kalaga ju tegu)? On kogemusi kellegil?
Time to create page: 0.118 seconds
Powered by Kunena Forum