Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 7

More
9 years 10 months ago - 9 years 10 months ago #5025 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 7
Nõus ceemicu filosoofiaga. Peab püüdma nii, kuidas endal hea, mis sa muidu sinna kalale lähed. Peaasi, et kõik määrustesse mahub.

Oma esimesel forellilkägul sain 3 ülipisikest forkat....olin üliõnnelik....tegin ka pilte. Esimene mõõdukas oli napilt napilt l32.....süda pidi rõõmust seisma jääma - kõik on suhteline ja pole absoluutset tõde.
Last edit: 9 years 10 months ago by sven862.
More
9 years 10 months ago #5026 by Metsniit
Replied by Metsniit on topic Jõeforell vol. 7
Sellisele inimesele, kes nädalas korra või rohkemgi forellitamas ja oma suured elukad ammu kätte saanud, muutubki see nö 40cm kala emotsioonituks püügiks. Ja pildike paar kalamehe jutu juurde ei ole ju kurjast.

More
9 years 10 months ago #5027 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforell vol. 7
Ma ei olegi väitnud,et esimene,ka pisike forell,algajale rõõmu ei paku.Minul oli kõik täpselt samamoodi.Päris kõige esimene oli vist 25 cm Avijõest ja olin ülirõõmus,et nii ilusat kala,kuna sealsed forellid on väga ilusad,meil on ja ,et mina sellise kätte sain.Samuti panin üles väikeste pilte.Mul kõik galeriis üleval,midagi pole kustutanud ega varjanud.Aga ükskord ütles üks vana kala mu pildi all päris teravalt,mis küll alguses solvav tundus.See aga mõjus mulle kainestavalt ja olen tänulik.
Ma ei tea kas surun teistele oma arvamust peale,see ilmselt võimatu,sest asi ju seadusega regullitud,aga pigem avaldan oma nägemuse sellest kuidas forellipüük saaks olla pikemas perspektiivis emotsioone pakkuv.Minu arust ei peaks pisikesi ohtralt kaasa võtma,peale esimeste forelliemotsioonide rahunemist.
The following user(s) said Thank You: aapua, lazarus
More
9 years 10 months ago #5028 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforell vol. 7
Ka mul oli see samamoodi ja tuhandel teisel kalamehel. Ja miks me peaks üldse võtma uutelt alustajatelt selle sama rõõmu? Keegi pole ju palunud meid, et me "õpetama" hakkaksime.
Sa tunnistad, et sulle tundus see solvav. Aga kust tuleb üldse sulle, mulle või kellelegi kolmandale see õigus, et võõrast inimest solvama hakata, kui seaduse vastu eksitud pole?
Või, kui oled juba "vana kala", et siis on see lubatud?
Mina leian, et täiskasvanud inimesed avalikus foorumiruumis võõrastega, eriti noortega, nii käituma ei peaks.

Äärmiselt kurb on näha, et sellised "teravad" kommentaarid normaalsed tunduvad. Sama käitumist ise korrates oleme "surnud ringi" jõudnud ja see on ka kalale.ee galerii hukatusse viinud.

Mina ei kavatse sellist ebaviisakat suhtumist kunagi tolereerida.

Antud vaidlus on minu jaoks nüüd ammendunud. Loodan, et minu pika jutu seest see lühike konkreetne "point" teistele ka arusaadav oli.

PS! Isiklikku vimma kellegi vastu pole. Jõe ääres ütlen ikka tere :)
Konks näppu kõigile!
More
9 years 10 months ago #5031 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforell vol. 7
Aga kes võtab algajalt rõõmu oma esimeste kalade üle.Pildistage,pange üles,arenege järgmisele levelile.Ja kindlasti on kasulik jagada õpetusi isegi siis kui seda keegi ei palu.See viib arengut edasi.Kusjuures soovitused ei ole solvamised ega kohustus,pigem loomuliku õppeprotsessi osa ja see ei sõltu sellest kas soovitusi jagab noor või vala kala.
Me ei ole siin väiksed lapsed,kelle tundeid ja emotsioone tuleb hoida negatiivse eest.Täiskasvanud mehed ju elu parimais aastais ja seepärast ei usu et keegi peaks psühholoogilise trauma saama ja trotsiks röövpüüdjaks hakkama.
Pole välistatud ,et forelli alammõõt viiakse kunagi 20 cm peale või oli see 28 cm vene ajal.Ja kas siis peaksime uhkustama selliste saakidega.Ma ei usu.
Tuleb üle saada endas pesitsevast ürginimesest ja mitte mõelda forellist kui toiduobjektist ainult,sest odavam on seda igal juhul poest osta.Muidugi on olenevalt ajast ja kohast võimalik nö mõõdukaladest korralik laar kokku ajada.
More
9 years 10 months ago #5032 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 7
Natuke teemaarengut. Scuba tõstis mõni aeg tagasi üles teema jõeka "kollistumisest". Tekkis üks selline mõte. Ok, vett on muidugi vaja, väga nirest vast 2+ ei leia. Aga mõte tekkis: ülikäidavad kohad. Nimesid nimetamata, reportaažid nendelt jõgedelt on lihtsad: null, null, null, üks rabamine, null, üks järgiujumine, null, null, null, ..., jõhker elukas!!! Kala muudetakse seal ettevaatlikuks ja hooletud püütakse varajases nooruses välja. Need, kes pääsevad eksekutsioonist või keda ceeerritatakse, saavad oma kogemuse ja teadmised. Kuni lõpuks ühe, saatusliku veani. Krt, pisikeses nires õigel päeval 25 mõõdukala saada pole teab mis kunst, aga kollijõgedel üle paari kala tabada on tõeline teadus. Aga ometi on seal ju kalad olemas ja mitte vähe. Vaata et hoopiski see meeletute hordide teke on meie tuleviku võti... See viimane lause oli muidugi iroonia.
The following user(s) said Thank You: lazarus, Metsniit
Time to create page: 0.178 seconds
Powered by Kunena Forum