Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 7

More
9 years 10 months ago #4995 by STF
Replied by STF on topic Jõeforell vol. 7
Ajad muutuvad ja mehed ning nende põhimõtted koos ajaga. Kes jõuab kogemuse läbi kahvani, kes loobub kahvast. Petteri Surakka soovitab järgmist: "Kahva valimisel on üks teistest üle: madala võrguga püüa ja vabasta-kahv, millest kalu on mugav tagasi vette lasta ja mis ei takerdu kunagi rägusse nagu sügava võrgulinaga kahvad." ( ajakiri.kalastaja.ee/?1,15,200 ) Mul on forellijõgede ääres kerge alumiiniumraamiga kahv magnetlukuga selja peal. Kui olukord nõuab, siis kasutan. Seda juhtub küll üsna harva. Kahv on pehme tiheda võrguga ja kala ei vigasta, võsas eriti kinni ka ei jää, aga teinekord on pusimist, et konksud võrgust kätte saada. Võib-olla ma kunagi loobun kahvast, kui kahlamispükse hakkan kasutama, praegu käin jõe ääres pikkade kummikutega ja nendega igas kohas vette ei lähe. Võimalik, et kunagi loobun ka kidaga konksudest. Mine tea. Kalale jääb veel suurem võimalus. Või ei lähe üldse kalale. Üks tuttav kõva kalamees äsja nentis, et forellid ei paku enam pinget, ju on elunorm täis püütud.
The following user(s) said Thank You: aapua
More
9 years 10 months ago #4996 by m2nnja
Replied by m2nnja on topic Jõeforell vol. 7
STF-iga nõus. Kunagi kui sai alustatud jõeka püüki, viisin ka 36cm kala uhkusega koju ning maitses hästi. Ajad muutuvad tõesti. Ma pole mingi põhimõtteline PÜÜA ja VABASTA mees, aga järjest vähem neid kenasid täpilisi oma otsa minu käes leiavad. Mulle meeldib ka soolafilee ja suitsu või ahjuküps forell, aga veel rohkem meeldib kui kena kala minema ujub ;) Mul üks hea sõber ütles, et juba kalale minnes on tal teada, kas kala võtab ära või mitte. Olen ka nii talitanud. Eks see ole igavene vaidlus. Paljud arvavad, et mis sa seal ikka kondad kui kala ära ei võta jne. Et see lihtsalt piinamine jne. Aga vaevalt ,et keegi meist nii nälgas on, et kala pärast kalal käivad , pealegi see kordades ju kallim kui poest osta :) Ja see jutt, et poe kalal kraanuli maitse jne...laske naerda...mehed on praetud viidikat ka räime pähe õginud :)
Arvan, et see igamehe enda teha ,millal ja kui palju kala ära võtab - peaasi, et seadustega pahuksisse ei lähe.
Tegelikult aga tahtsin kahvast rääkida :D Alguses kasutasin kahva, et kala iga hinna eest kätte saada, seejärel loobusin, sest olin neid ju saanud ka juba ning mis seda kahva ikka vedada, kala sai ka kahvata. Pealegi polnud vaja enam kellelegi tõestada, et kala saan :P Selline ullike siis. Nüüd kasutan kahva just sellepärast, et tihti ei tõstagi kala veest välja. Ning samuti ei pea teda nii ära kurnama kui tahad tagasi lasta.
Lisaks olen kasutanud teatud kohtades ka kidata konkse.
Tunnen paljusid forellikütte, nii lennuka kui spinna mehi ja mõlema püügistiili hulgas on nii "hingega" kalamehi kui ka "oinaid". Ja ma ei mõista hukka kedagi ,kes ka 36 cm jõeka sirge selja ja uhke tundega koju viib - mina tegin ka nii ;) EDU!

More
9 years 10 months ago #4997 by m2nnja
Replied by m2nnja on topic Jõeforell vol. 7
Aapua jutuga ka nõus, jäi lugemata alguses ;)
More
9 years 10 months ago - 9 years 10 months ago #4998 by Uitaja
Replied by Uitaja on topic Jõeforell vol. 7
Mina siiski väidan, et poest ostetud näiteks vikerforelli või lõhe liha, metsiku kala lihast erineb olulisel määral. Ja seda ikka metsiku kasuks. Mulle meeldib kala süüa ja kalal käin ikka kala pärast ka. Kord nädalas punase või valge kala liha menüüs on ja enamasti oma püütud ning värske. Öko värk noh ;) Meeldiv on ühendatud kasulikuga.
Last edit: 9 years 10 months ago by Uitaja.
More
9 years 10 months ago #4999 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforell vol. 7
Aapua, mis videole sa enne viitasid?
More
9 years 10 months ago #5000 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 7


See on 1. osa, kokku on vist 5 osa, mis külgribas kõik saadaval. Mina nii ei läheneks, aga äkki on hoopis minul vale käitumine.
Time to create page: 0.105 seconds
Powered by Kunena Forum