Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 7

More
9 years 10 months ago #5033 by Metsniit
Replied by Metsniit on topic Jõeforell vol. 7
OK Aapua, ole hea ja saada oma kontaktandmed mu meilile (kretiin13@hot.ee) siis ma saan anda pildi, kus mul on ringidega märgistatud landid, mida ma sult ära osta sooviksin. Ette tänades.
More
9 years 10 months ago #5034 by STF
Replied by STF on topic Jõeforell vol. 7

ceemic wrote: Mind häirib ikka ja jälle see, et omi äranägemisi kas siis tahtlikult või tahtmata äramainida üritatakse.


Mis see nüüd oli? Üleskutse vaikida? Kuidas saab diskuteerida, kui pole erinevaid arvamusi? Kui pole vaidlust, jääb ka tõde sündimata. Muidugi, viisakaks tuleb jääda, aga see pole ju siin foorumis probleemiks.

Mina olen alles algaja forellikütt, eile täitus aasta esimese jõeforelli tabamisest. Siinsetest aruteludest olen palju õppinud. Ikka tänu sellele, et on olnud "õpetajaid". Seepärast söandan ka oma väikest kogemust ja emotsioone jagada. Katsetan erinevaid peibutisi ja tunnen rõõmu ka väiksest forellist, kui see järjekordselt landilt "süütuse võtab", eriti hea meel on omatehtud vigurite puhul.

Aapua jutt suurtest forellidest tundub paika pidavat. Viimased kaks kolli, kes õnnestus oma peidupaigast välja meelitada (lanti nad vaid togisid), tulid käidavatest kohtadest. Üks lõik neist tundus lausa "mõttetu", suurt kala ma seal varem näinud pole, küll aga on kalda ääres "kõnnitee". Aga ennäe, koll on seal peidus. Minu "õpetaja" soovitab sellistes käidavates kohtades ööpüüki, siis olla suured forellid julgemad.

More
9 years 10 months ago #5035 by Rainer
Replied by Rainer on topic Jõeforell vol. 7
Üks asi on õpetamine, teine asi on targutamine. Kui seadus lubab PÜÜDA igas mõõdus forelli ning ÄRA VÕTTA alates L36, siis on selleks õigus nii algajal, kui ka kogenud forellikütil. Nõustun Ceemicuga, et keegi ei tohiks teisele kalamehele halvasti öelda või muul moel targutama hakata, kui eksponeeritakse pildil mõnda väiksemat kala, sest on ju ilmselge, et kalamees jagab virtuaalselt oma saaki vaid siis, kui ta ise tunneb selle üle uhkust (vähemal või rohkemal määral). Kui teised "õpetajad" tema saaki maha teevad, seejuures mitte ainsatki viisakat õpetussõna öeldes, siis selline suhtumine on pigem taunitav ja mul on kahju kui seda õigeks peetakse või juurutatakse ja omakorda uute kalameeste peal rakendatakse.
Minu meelest on igal kalamehel õigus teha oma saagist pilte ja seda teistega jagada, kui püüdja arust on see seda väärt, aga kui seda tehes sind täiega maha tehakse, umbes et "mis sa sellisest rihmast pilti teed" või "mis sa sellist üldse veest välja tõstad, see ju pole mõõduski", siis ma leian, et see pole päris õige käitumine ja sellist tegevust ei saa õpetamise alla kuidagi liigitada. Õpetamine on ikka pigem see, kui antakse teisele kalamehele viisakaid ja sõbralikke soovitusi, et kuidas vihmase või päikesepaistelise ilmaga püüda või mis iganes säärast. :)

Õnneks on kalaportaali kogunenudki pigem need, kellele meeldib viisakam ja lugupidavam suhtlemine ning seetõttu siin ka teist kalameest maha ei tehta.

Kolliteemaga nõus.
The following user(s) said Thank You: ceemic, timo
More
9 years 10 months ago #5036 by Uitaja
Replied by Uitaja on topic Jõeforell vol. 7
Öö püügist rääkides tundub mulle, et mitte kala ei muutu julgemaks vaid kalamees muutub raskemini märgatavaks, kui mitte öelda märkamatuks. Kollide osas tekkis küsimus, et kas kolli mõõtu jõekat sabavarrest haarata on sama lootusetu üritus, kui merika puhul (sisuliselt sama kalaga ju tegu)? On kogemusi kellegil?
More
9 years 10 months ago #5037 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforell vol. 7
Tuleks neid kolle nii palju,et harjutada :) Pigem ikka soovitan kala rahulikumaks ujutada ja siis külma pead säilitades näpud ,olenevalt kämbla suurusest ja näppude pikkusest, altpoolt või pealt, lõpuste taha ajada.Enamasti läheb kala peale puudutust uuele ringile,aga tuleb see mõnu ära kannatada.
More
9 years 10 months ago #5041 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 7
Forelle ei tasu ikka sabavarrest rabada. See rohkem lõhede teema.
Jõekal suru sõrmed kõvasti kukla taha ja tõsta välja....juhul kui ikka plaanis kala kotti panna.
Time to create page: 0.105 seconds
Powered by Kunena Forum