Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 6

More
10 years 1 month ago #4517 by Ilves
Replied by Ilves on topic Jõeforell vol. 6
Ma ise olen alles leechi püügil algaja ja minul on samamoodi, et enamus kalad lähevad otsast ära. Ma ei usu, et asi on nii väga konksu teravuses (kindlasti on see ka tähtis) vaid asi on ikka püüdjas endas. Nimelt on asi haakimises ja tundub, et võtu korral tuleb lihtsalt tugevamini haakida. Tavaliselt on nii, et kui ma isegi näen kala võttu siis millegipärast tardun ja lihtsalt jään vaatama ning enne kui info on silmadest ajju jõudnud on kala leechi juba välja sülitanud. Teine asi on see, et kui kala võttu ei näe ja käib tõnks ära siis ei julge haakida kuna arvan, et leech jäi lihtsalt kuskile kinni (ehk vahest teen kerge haake igaksjuhuks). Arvan, et tuleb see õige võtt ära tabada ja kiire reaktsiooniga korralik haakimine lihtsalt teha. Ehk mõni kogenenum vend oskab targemalt pajatada.
More
10 years 1 month ago #4518 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 6
Mina püüan peaaegu eranditult Jeekimi leechidega ja võin küll julgelt öelda, et see 1 konks erilist rolli ei mängi. Kala tuleb korralikult ära kurnata ja lasta tal tegutseda. Kui kala on ilusti otsas siis ei lähe ta kuskile. On päevi kui kala on lihtsalt väga õrna võtuga, või lausa rabab kinnise suuga. Pole siiani mitte ühestki korralikust kalast väsitamse ajal ilma jäänud. Kannan kaasas ka teritajat aga pole suvatsenud seda siiani kasutada. Pigem julgeks üheks suureks eeliseks pidada just seda, et leech on piisavalt pisike selle ühe konksuga, et mahub forkale kenasti sügavale suhu.
The following user(s) said Thank You: Ilves

More
10 years 1 month ago #4519 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforell vol. 6
Õige, kui kala on äravõtmist väärt, siis "tuleb korralikult ära kurnata". Tavaliselt, kui väsinud kala oled enda ligidale saanud, siis tuleb valmis olla, et sind märgates kala paneb mängu viimased energiajäägid uueks mölluks, misjärel on teda juba lihtne käega võtta. Seetõttu peale seda esimest võitlust teen üllatuste vältimiseks sihilikult end kalale hästi nähtavaks.
The following user(s) said Thank You: Ilves
More
10 years 1 month ago #4520 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 6
Sven vastas põhipointi ära. On päevi, kus kala võtab nii ettevaatlikult, et konks talle suhu ei satugi, hoiab ainult putuka sabakarvadest kinni ja kõik. Mu eelmise nädala käigul juhtus nii vägagi korduvalt. Ja vastupidi, teatud ajal hiliskevadel ja suve lõpus pole mitte ühtegi äraminekut, iga rabamine on ka korralikult otsas, sõltumata kala suurusest. Leech on mõnusa suurusega amps kalale, lisaks on tema jooks aeglane, mis võimaldab kalal (kui tal muidugi soovi selleks on) leech korralikult lõugade vahele või isegi kurku saada. Mina kusjuures mingit lisahaakimist ei tee. Kala rabab ja pöörab ümber ning üritab minema söösta. See ongi piisav juba. Konksud on teravad ja ekstra lisa pole haakimise näol vaja.
The following user(s) said Thank You: Ilves
More
10 years 1 month ago #4521 by Ilves
Replied by Ilves on topic Jõeforell vol. 6
Jahm, olen veendunud, et asi on siis enamasti põhipoindis. Järelikult on siis asi selles kas kala tahab süüa või leechi lihtsalt kuisata ja minema ajada. Ei ole vaja siis nii palju kiirele reaktsioonile ja haakimis tugevusele tähelepanu pöörata.
More
10 years 1 month ago #4522 by Meelis365
Replied by Meelis365 on topic Jõeforell vol. 6
Minu meelest ka landiga püüdes mingit lisahaakmist teha vaja ei ole. Kui kala rabab, siis haagib ta end ise ning haakimine toimub automaatselt, kui ridva otsa üles tõstad. Kas kala otsa jääb või ära läheb, sõltub ilmselt juba päris paljudest asjadest.
Time to create page: 0.108 seconds
Powered by Kunena Forum