Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 6

More
10 years 1 month ago #4477 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 6
Meeldiv on lugeda kirjeldusi, mitte ainult tuima numbrilist statistikat. See on ilus rekord, ületamine võib natuke aeha võtta! Minupoolsed õnnitlused igal juhul!
More
10 years 1 month ago #4478 by lazarus
Replied by lazarus on topic Jõeforell vol. 6
Õnnitlused minugi poolt ja eriti veel selle aasta kohta vägagi kobe kala...
Okei, ma ei räägi Svennust ja tema saakidest ühes teises foorumis, aga üldisel foonil kindlasti.
Aga no see nuga seal pildil küll fileerimisnuga pole, ausõna :)

More
10 years 1 month ago - 10 years 1 month ago #4480 by STF
Replied by STF on topic Jõeforell vol. 6
Meelisel kena jutt ja ilus kala. Nagu näha, on landi kaotamisel ka plusse. Nii võib kalamees olla sunnitud katsetama peibutist, mis muidu poleks vette saanudki. Mul oli eile plaanis minna katsetama äsja seotud liitse. Jõe äärde jõudes avastasin, et liitsikarp oli koju jäänud. Ei jäänudki muud üle, kui siduda otsa väike sirpsaba, selline läbipaistev, helkiva säbruga. Toimis! Varsti lendas see lutt tuulega vastaskaldasse puuokstesse. Järgmisena proovisin sarnast mootoriõli värvi sipsaba ja ka see tõi kala. Mõlemad forellid olid u 33 cm (L), aga punnisid väga elavalt vastu ja keerutasid tamiili ümber pea, nii et andis harutada. Õnnestus siiski nad vigastamata jälle ujuma lasta. Kohtasin samas ka üht teist kalameest, kes püüdis liitsiga, kuid kala võtma ei saanud.
Last edit: 10 years 1 month ago by STF.
More
10 years 1 month ago #4481 by allu0
Replied by allu0 on topic Jõeforell vol. 6
Eks ta nii ole jh.... ega ise ka iga päev makarone süüa ei taha :) Erinevatel päevadel võivad kalad erinevat peibutist tahta.
More
10 years 1 month ago #4482 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 6
Plaanisin poolt püügipäeva, aga võtsin ühe lõigu veel prooviks ette ja nii need tunnid kulusid... Leechiga, loomulikult. Kuidas nüüd öeldagi, et algul ei saanud vedama, pärast ei saanud pidama... Valetada ei taha, siis ma parem ei ütle, palju kalu kaldal käis. Nagu suvine püük kohe. Ilmselt oli soojal ilmal ja kergel päikesel kah oma positiivne roll. Mõõdukaid tuli 10 tuuris koos nendega, mida ma ei üritanudki kätte saada. Selles mõttes, et kotis kalad juba olemas ja näha, et otsas selline kala, kes küll ilusti mõõdus aga läheks niikuinii vette tagasi. Mõni neist õnnestuski vees otsast ära keerutada. Aga, üks nüanss oli. Leechi kerisin väga aeglaselt ja põhja lähedalt või lausa mööda põhja. Kuni selle nõksuni oli paar kala, edasi läks jah lõbusaks. Selle aasta esimese pardinoka sain kah kätte, oma 30 cm pika. Täpikud koju L40, 41 ja 42 cm.
More
10 years 1 month ago #4483 by lazarus
Replied by lazarus on topic Jõeforell vol. 6
No ma ei tea, kus kandis sul aapua see päikeseline ja soe ilm oli! Mina sain Harjus külmale tuulele lisaks päikest ainult paariks tunniks vist. Tuul oli krt selline, et mütsi pidi ikka kogu aeg ühe käega kinni hoidma, et minema ei lendaks...
Forelliga vähemalt selles jões endiselt pahasti. Vesi maru külm endiselt, kala istub sügaval aukudes ja aktiivsus praktiliselt puudub. 6 tunnise käigu peale paar-kolm võttu - üks päris ilus kala ei jäänud otsa, üks harjusetatt läks tagasi ja miskit oli veel. Kotti sai L44/900g kala, aga see kahjuks sõbra kotti :)
Attachments:
Time to create page: 0.115 seconds
Powered by Kunena Forum