Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 6

More
10 years 1 week ago #4523 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforell vol. 6
Olen harjunud ka iga väikest prügi haakima ja kahtlen haakimata jätmise edukuses.
More
10 years 1 week ago #4524 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 6
Mina teen kalale "pai" :D, ehk siis enne kui tõsine välja tõstmine hakkab puudutan korra kala.....siis paneb ta enda viimased varud mängu ja mina ise ei satu ka liiga õhinasse.

More
10 years 1 week ago #4526 by Madis
Replied by Madis on topic Jõeforell vol. 6

Meelis365 wrote: Minu meelest ka landiga püüdes mingit lisahaakmist teha vaja ei ole. Kui kala rabab, siis haagib ta end ise ning haakimine toimub automaatselt, kui ridva otsa üles tõstad. Kas kala otsa jääb või ära läheb, sõltub ilmselt juba päris paljudest asjadest.


See kas kala vajab haakimist sõltub vägagi ridvast, liinist kui ka nurgast mille alt kala lanti haarab. Kui ikka väga pehme ritv ja veniv tamiil siis tuleks igal juhul haakelöök teha. Nööriga on lugu hoopis teine.
Aga sõltub ka kalast, näiteks jäiga ridvaga ja nööriga ahvenat jama püüda, ahvenal on õrn suu ja suuremad kalad rabelevad endal moka lõhki ja kala läinud.
More
10 years 1 week ago #4532 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 6
Sai eile üks tiir tehtud. Sai käidud Preedil....proovi pärast, jõudsime esimesena sinna ja polnud probleemi. Kui oma l6ik oli läbi oli meie autole lisaks 2 veel....hullumaja...mis need inimesed teevad seal :D ? Seda enam, et 3 lõiku samas kandis olid tühjad. Paar kontakti oli ja ühte korralik kala silmasin ka. Aga muidu ikka väga nutune, tuleb vist oma nimekirjast maha kanda. Edasi läksime ka poppi kohta aga seal polnud jälgigi, õnnestus ka L41 kotti meelitada...pöörlevaga küll.....kuna kõik head rullid katki ja leechi heitmine vaevarikas.

Kas mees, kellega Preedil 30 minti jutustasin ka siin ringi liigub ?
More
10 years 1 week ago #4533 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 6
Muidu ikka leechile nii truu kui saab olla, eriti hallile, kuid talvel on kaasas ka kõik muu kraam. Kas siis usaldus kadnud või äkki tõesti leechil pole talvel nii lööki :o ? Äkki aapua ja Jeekim oskavad arvamust avaldada? Kevadest sügesini pole isegi teisi lante kaasas vedanud ja tänu leechile tulid ka saagid :)
More
10 years 1 week ago #4534 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforell vol. 6
Talvel mina käin järelduste tegemiseks liiga harva forelli püüdmas.
Time to create page: 0.232 seconds
Powered by Kunena Forum