Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 6

More
10 years 1 month ago #4535 by Zoom
Replied by Zoom on topic Jõeforell vol. 6
Laupäeval oli Preedil "suhteliselt" hea võtmine ja siis jagunesid 2 ilusamat kala vooblerile
ja 2 leechile aga viimased kaldale ei jõudnud. Kergemaid võtmisi ja "alaealisi" oli minul ja paarilisel veel ca 3-4.

Kui vaadata ainult leechi atraktiivsust kalale siis paistab asi toimivat.

(Pühapäeval käisin uuesti ja tegin veidi põhjalikumalt tööd samadel lõikudel, proovitud sai kõik landitüübid.
Kuid mitte ühtegi võtmist ja kala ei näinud ka mitte. Ilm oli sama. Arvatavasti sõi ennast reede-laup täis)
More
10 years 1 month ago #4536 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 6
Talvine püük vb raske enda peas, siis tuleb ka kahtlus. Leech peaks tglt just hea olema talvisele kalale, võrreldes pöörlevaga tuleb ju leech märksa aeglasemalt,

More
10 years 1 month ago #4537 by Taavi
Replied by Taavi on topic Jõeforell vol. 6
Tere!
Teen siis ka oma esimese postituse.

Ma olen umbes 4 hooaega forelli püüdnud ja koguaeg oma kodu jõel ja selle ligidal oleval jõel.
Mul see aasta kõik suured kalad pöörlevaga tulnud olen saanud veel plekiga ja kummilutidega väiksemaid kalu,aga ikkagi mõõdus kalu, leechi ja vobleriga olen iga kord olnud nullis(isegi mitte alamõõdulisi pole saanud).
Eelmine talv oli sama lugu ainult pöörleva ja plekiga ,aga suvel tuleb ainult leechi ja vobleriga, niiet ma kiidaks pöörlevat ja pleki talvisel püügil ja veel eriti valget mepps nr2.
More
10 years 1 month ago #4538 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 6
Selleks, et teha tõesti objektiivset statistikat, peaks liikuma kolmekesi, ja vaikselt nagu vari muidugi. Kõik viskavad korraga ja täpselt ühte kohta. Ühel on voobler, teisel pöörlev, kolmandal leech (nohh, võib lisada tegelikult ka neljanda plekiga ja viienda nt pinnaputukaga ja kuuenda lutiga jne). Siis on näha, mida kala eelistab. Selge, et sellist asja reaalselt läbi viia ei ole võimalik.

Palju on kinni usus. Kui sa TEAD, et su peibutis toimib, siis ta ka toimib. Sarnaselt jeekimiga ütlen, et talvel käin liiga vähe, et mingit "tõde" kuulutada. Eelmise n-vah käik andis kõik kalad leechiga ja neid polnud mitte vähe. Aga ma ei oska öelda, kui oleks püüdnud voobleriga, oleks äkki veel rohkem kalu olnud??? Eelmise talve esimene käik oli selline, et loopisin pool päeva tühjalt leechi, kala tuli lõpuks valge pöörlevaga. Samas see on ülikapriisne jõgi, võibolla veetsin selle esimese pool päeva lõigul, kus kala polnudki?

Kokkuvõte - ilmselt on kõigil õigus... Kala on kala, ja mida ta mingil hetkel eelistab, ei suuda inimene iialgi ära arvata.
More
10 years 1 month ago - 10 years 1 month ago #4539 by Rainer
Replied by Rainer on topic Jõeforell vol. 6
Viimati, kui kalal käisime, siis sõber pommitas ühte auku leetsiga mitu korda ja kala sealt ei saanud. Tegin ka sinna ühe viske voobleriga ja kala oli kohe taga.
Kui sõber oleks veel ühe viske teinud, oleks võib-olla see kala leetsilegi otsa karanud - kurat seda teab :)

Minul endal on kõige rohkem vooblerisse usku ja tavaliselt püüan päev otsa selle landiga, mis püügipäeva algul otsa läks. Olen ka seda meelt, et peibutisse peab usku olema. Vahepeal on küll nii, et saad päeva algul ühe võtu ja siis on mõneks ajaks vaikus majas ning mõtled, et peaks lanti vahetama. Reeglina ma ei vaheta, sest kui see lant juba ühele kalale meeltmööda oli, siis miks ei peaks teistele olema? :)
Last edit: 10 years 1 month ago by Rainer.
More
10 years 1 month ago #4541 by allu0
Replied by allu0 on topic Jõeforell vol. 6
Kõike seda kokku võttes võib öelda, et kui ühte ei võta siis proovi teist :D
Time to create page: 0.218 seconds
Powered by Kunena Forum