Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 6

More
10 years 1 month ago #4498 by allu0
Replied by allu0 on topic Jõeforell vol. 6
Just aapua kõik need tuhat faktorit peavad olema õiged ja ka JÕGI :) ei tea kas lõunas ka selliseid jõgesid on kus sellist püügipäeva saab? Kui on siis olen ma koguaeg vales kohas käinud kalal :)
More
10 years 1 month ago #4512 by Rainer
Replied by Rainer on topic Jõeforell vol. 6
Eilsest kalapüügist saab esile tuua 2 positiivset elamust.

Esiteks alustasin siis püüki ühel teadatuntud Preedi lõigul ning loetud minutit hiljem kõndisid mulle järgi 2 inspektorit, kell oli heal juhul pool 8. Nägin neid juba kaugelt ja otsisin ID kaardi välja - püügiõigus tõendatud, läksid inspektorid esialgu allavoolu jõeäärseid kaldaid kontrollima (põhjaõngedest). Sealt olid nad üsna ruttu tagasi ja läksid minust mööda ülesvoolu. Tore muidugi, et nad põhjaõngesid otsivad, aga selle ala mis nemad olid läbi kamminud, olid ka kalad väga arad ega tahtnud lanti. :(
Inspektoritega rääkides sain ka veidi targemaks. Nimelt tuleb keskkonnaametile hooaja lõpus esitada mingi kohtustuslik aruanne. Aruandes peab olema kajastatud püügikordade arv, kus jõelõigul püük toimus ja kui palju mõõdukalu kotti läks. Võib-olla eksin, aga nii sain mina inspektorist aru.

Kui esimene jõelõik oli läbi käidud, siis sai ette võetud järmine (sedapuhku enda jaoks uus jõelõik), kus polnud veel varem käinud. Siit ka see teine positiivne elamus, sest nii heal lõigul pole ma veel forellijõgede võrdluses püüdnud (muidugi ma olen ka suhteliselt vähestel jõgedel käinud). Mõõdukala oli palju ja käis ka otsas, aga paraku kaldale sai tõstetud ainult pisilased. Siiani kripeldab ühe korraliku poisi "peaaegu landiotsa saamine". Kõndisin vaikselt kaldale ligi ja tegin viske (minu enda jalgade juures oli väiksemat sorti auk, mille põhja ma ei näinud, sest vesi oli tume küllaltki tume), nöör juba peaaegu sisse keritud ja hakkan lanti veest välja tõstma, kui järsku tuli põhjast üks elukas, kes üritas lanti haarata...F**k, see oli mingi sekundi küsimus :S Miks ma selle landi nii kiiresti veest välja võtsin... No enam pole midagi teha, kui siis ainult vigadest õppida.. Tegelikult ju loogiline, et augus võib kala olla, ise olin loll, et teda oodata ei osanud. :)

Ahjaa, üks asi veel.. Rando voobleritega olen üli rahul ja soovitan kõigile ;)

Ilusat lumist kevadet!
The following user(s) said Thank You: Mazola, Ilves

More
10 years 1 month ago #4513 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 6
Püügiandmete esitamise kohustus peaks olema üsna vana asi :)
More
10 years 1 month ago #4514 by Zoom
Replied by Zoom on topic Jõeforell vol. 6
Käisin samuti ilusa ilma puhul Preedi lõigul. Alguses siis leechid... 15 min püüki - põmm, täitsa ilus ca kilo kanti poiss otsas. Oli teine lõpuks suhteliselt väsinud ja tuli kenasti kalda äärde. Kui käe sirutasin tegi ühe pöörde ja läinud oligi. :dry: Veidi omaette kirumist ja edasi. Juba ca poole tunni pärast järgmine korralik võtt kuid samuti pärast paari "küünalt" läinud ta oligi. :angry: Kontrollisin "putuka" üle, konks terav ja puha. Sellest mulle piisas, et need ühekonksulised kõrvale jätta. Lõpuks tõi 2 mõõdukala kotti vana hea pikema kerega Nils Master. (kalad 700g ja 800g - mõõtmine pole veel veres)

Attachments:
More
10 years 1 month ago #4515 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforell vol. 6
Ei pruugi muidugi konks süüdi olla, kuid tunneks siiski huvi millise firma ja millist konksumudelit sa nende "ühekonksuliste" valmistamiseks kasutad?
More
10 years 1 month ago #4516 by Zoom
Replied by Zoom on topic Jõeforell vol. 6
Ise nii usinalt asja kallale pole jõudnud... Siit e-poest pärit kaup. Kardan, et forelliga peab lihtsalt pehmemalt mängima ja kannatlikum olema. Pealegi püüan haugipüügi ridvaga mille test ca 6 kanti. Vähe sellest, et viskega on probleeme siis kalaga mängimiseks pean ka veidi leebema lati soetama.
The following user(s) said Thank You: Jeekim
Time to create page: 0.152 seconds
Powered by Kunena Forum