Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Polariseeritud prillid

More
3 years 1 month ago #11465 by Foogt
Replied by Foogt on topic Polariseeritud prillid

Hein wrote: Õige raha eest saab kõike - prillipoes tehakse sulle korrigeerivad polariseeritud prilid soovitud tooniga tõenäoliselt valmis - kindlasti oled ju näinud tänaval toonitud prillidega (tavaliselt vanemaid) inimesi. Aga mida see lõbu kõik maksab... Puusalt pakkudes ilmselt üle kahe korra sinu tavaläätsede hind pole.


Mure selles ongi, et ei tehta minu soovitud tooniga eestis. Lasin teha hallid, nagu kirjutasin, (saada vaid halli ja pruuni klaasiga aga mitte kollasega) ja need jäävad vähese valgusega püüdes liiga tumedaks.
More
3 years 1 month ago #11466 by Hein
Replied by Hein on topic Polariseeritud prillid
Ma kuidagi lugesin eelmisest postitusest enda jaoks välja, et ostsid niiöelda letikaubana need hallid, mitte ei tellinud. Aga seda poleks küll arvanud, et prillipoed kollase värviga hätta jäävad. Kuigi ma prille ei kanna ja pole kunagi prillipoes käinud, oleksin olnud valmis kihla vedama, et kliendi raha nimel toonitakse klaase ükskõik mis värvi...

More
3 years 1 month ago #11468 by Foogt
Replied by Foogt on topic Polariseeritud prillid

Hein wrote: Ma kuidagi lugesin eelmisest postitusest enda jaoks välja, et ostsid niiöelda letikaubana need hallid, mitte ei tellinud. Aga seda poleks küll arvanud, et prillipoed kollase värviga hätta jäävad. Kuigi ma prille ei kanna ja pole kunagi prillipoes käinud, oleksin olnud valmis kihla vedama, et kliendi raha nimel toonitakse klaase ükskõik mis värvi...

Ka mina lootsin, et kui juba aastaid tagasi sai mujalt maailmast tellida optilisi polaroide kollase klaasiga, siis peaks see juba ka Eestis olema nüüdseks aga ...
More
3 years 1 month ago #11469 by kilu
Replied by kilu on topic Polariseeritud prillid
Tunneks kah huvi kvaliteetsete optiliste kollaste polaroidide vastu. 2018/19 aastavahetusel tellisin omale Smithi optilised, Chromapop Ignitor "klaasidega". Osadele (vähestele) mudelitele oleks äkki saanud ka päris klaasi (äkki ka kollast) , kuid Smithi tolleaegse kodulehe valikutest neid tellida polnud võimalik - sellisele võimalusele viitas ainult miski väikses kirjas tekst, ilmselt oleks see eeldanud oluliselt personaalsemat lähenemist. Kuna nii kallist asja ei tahtnud ilma konkreetset mudelit (raami) ette proovimata tellida ja proovida sain poodides ehk 5-6 mudelit, siis valisingi ainult nende mudelite hulgast. Kirjelduse järgi pidi Ignitor olema sobilik "vähese valgusega" oludesse, suhtlesin nendega ka kodulehe "chat akna" kaudu, kinnitati sama, et Ignitor on neil just see kõikse heledam - kuid paraku osutusid hämarikus toimetamiseks siiski liiga tumedaks. Muus osas olen prillidega rahul. Kui veel ilma optilisteta hakkama sain, siis olen omanud mitmeid kollase klaasiga Visione ja kallimatest ühed Serengetid (need küll ei olnud kollased). Kollane ikka hämarikus kõige õigem tundub olevat. Kui kellegi on veel viimase aja kogemusi optiliste polaroide tellimisest, võiks sellest kirjutada.
More
3 years 1 month ago #11470 by Foogt
Replied by Foogt on topic Polariseeritud prillid
Sain nüüd natuke infot, et üks variant kollasele optilisele polaroidile on "Transitions Driveware", see küll fotokroomina ja kolmes tooniga, ehk hämaras kollased (olive), autos merevaik (copper) ja tugeva päikesega tumepruunid (dark brown).
Eestis nende ühe nende pakkujana leidsin Normanoptika ja sealt pärides ühevaatelised (mitmevaatelisi ei saa) optilised klaasid üle 300€ + raamide hind, nii et kokku ca 450€. Näidisklaase neil kahjuks pakkuda polnud ja ei soostunud ka minu jaoks ainult neid tellima. Ilma reaalselt tumedust testimata ei tihka sellise hinnaga prille tellida.

Kas keegi need tellinud, et saaks näha kui heledaks/tumedaks erineva valgusega lähevad. Või äkki keegi saab aidata näidise saamisega (hea prillipoe kontakt) ja/või parema hinna saamisega. Kui saaks näha sobivust, leiaks ka USA või Uus-Meremaa kontakti, kustkaudu arvatavasti soodsam tellida.

Infot nende klaaside kohta: www.youngeroptics.com/drivewear.aspx
ja natuke rohkem kirjutatud/esitletud: www.drivewear.com/default.aspx?langId=1
More
3 years 1 month ago #11471 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Polariseeritud prillid
Kas hädalahendusena polariseeritud kollased "clip on"-id ei sobi? Näiteks:
www.taimen.com/en/ee/product/aqua-spring...ngle_99931568/104119
The following user(s) said Thank You: Foogt
Time to create page: 0.205 seconds
Powered by Kunena Forum