Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Spinninguritvade teema

More
9 years 11 months ago - 9 years 11 months ago #4809 by Karm
Replied by Karm on topic Spinninguritvade teema
sai ära ostetud. Olen üsna rahul ja esimesed haugid käes
test küll 8 38 vahemikus aga 25 gr rasket Abu plekki visates jäi nagu liiga pehmeks. Raskemaid lante hetkel ei kasutagi ja kergemaid selle eest oli seda parem välja visata. Ritv jääb kindlalt käiku aga ilmselt tuleb üks jäigem tokk ka veel kõrvale võtta
Täpsustav küsimus, märkasin alles pärast et käepideme ees olev landi kinnituse aas on pandud mitte alla vaid ridva küljele. Sellest küll aru ei saa.. kuidas Sinul on?
Last edit: 9 years 11 months ago by hannes.
More
9 years 11 months ago #4823 by elmerike
Replied by elmerike on topic Spinninguritvade teema
Landikinnitus on mul all, samal joonel rulliga. Aga 2,7m kannatab ilusti 28 g lante loopida. Olen viimasel ajal käinud merikajahil ja kasutan 28 g inlinereid. Visata mõnus ja kala toob ka välja :-)

More
9 years 11 months ago #4824 by Karm
Replied by Karm on topic Spinninguritvade teema
nii, seda ma arvasingi et hiinlaste koostepraak. Nagu ütlesin minul landi kinnitus külje peal!
mõtlen veel kas viitsin jännata, otseselt ei sega
More
9 years 6 months ago - 9 years 6 months ago #5531 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Spinninguritvade teema
Ridvajutt tundub uinunud teemana. Otsa lahti tegemiseks võiks rääkida ka Eesti kaubanbuses vähemtuntud brändidest. Kuna mina ka ise kasutan juba teist aastat ühe maailma suurima ja meie kaubandusele täiesti tundmatu ja ka üldse EU turul vähelevinud Jaapani tootja "Major Craft"-i spetsiaalselt forellipüügiks toodetud ritva "Nextino 622L", siis julgen ka lühidalt teda kirjeldada. Ritv on 189 cm pikk, kaalub 90 g, test 2-10g, toime kiire, kõrgmooduliga süsinikkiu tõttu ka üpris jäik ja kuulub keskmisse hinnaklassi. Leechiga püügil mina hindan jäikust, kui positiivset omadust võimalusena leechile teravamat mängu edastada. Märgitud testi piires viskeomadused vastavad lubatule ja isegi 1,5 g leech laeb ritva küllaldaselt ja 20 m vise sellisega 0,16 tamiiliiga pole sugugi unelm. Ritv on varustatud Fuji sic K rõngastega, mis mingi uue ja raskeltarusaadava kontseptsiooni tõttu on üliväikesed ja esimese muljena oli kohe soov osta suuremad rõngad, kuid veerandtunnise katsetamise järel seegi soov hajus. Minule see ritv on seni unistuste tipuks ning kogenud ja nõudlikule leechikasutajatele võin küll seda ritva ühe valikuvariandina soovitada. Hoiatusena tuleb lisada, et taolised kõrge süsinikkiu mooduliga ridvad ei salli hooletust ja on löökide ning ka landi või leechi tabamuste suhtes väga haprad. Mina ise ostsin plat.co-st ja ei ole viitsinud väga pikalt uurida, kuid EU-s tundub soodsaim müüja Küprosel olevat:
tackle4all.com/majorcraft-nextino-rods-c...ure-210g-p-5028.html
Loodan nüüd aapualt tutvustavat kirjeldust tema äsjamurtud Fenwickile, kuid samuti meil vähemtuntud tootele.




xtinoxtino
Last edit: 9 years 6 months ago by Jeekim. Reason: kirjaviga
The following user(s) said Thank You: STF, donl
More
9 years 6 months ago #5534 by STF
Replied by STF on topic Spinninguritvade teema
Hea teada! Ootan ka muljeid ja mälestusi Fenwicki ridvast, ühte järelhüüet siin juba sai lugeda.

Kui ma kevadel oma Balzeri ridva võsas ära lõhkusin, otsisin kiiret ja odavat asendust ning tellisin 30 euro eest sellise: Abu Garcia Venerate EVA Spin 702L 2.13m / 95g / 2-15 g. Üllatavalt hästi toimis, kala püüdis ja katki ei läinud. Ainult käepideme alumise otsa tuunisin šampusepudelikorgi abil mugavamaks. Mingi eriline unistuste ritv see pole ja snoobi vajadusi ei rahulda, aga algajale ja võsas ragistajale sobib hästi. Lähemalt saab lugeda (ja tõlke juures muiata) siit: lant.ee/abu-garcia-venerate-eva-spin-702l-2-13m-95g-2-15g.html
More
9 years 6 months ago #5538 by Kivi
Replied by Kivi on topic Spinninguritvade teema

STF wrote: Abu Garcia Venerate EVA Spin 702L 2.13m / 95g / 2-15 g. Üllatavalt hästi toimis, kala püüdis ja katki ei läinud. Ainult käepideme alumise otsa tuunisin šampusepudelikorgi abil mugavamaks.


Mida see šampa kork otsas annab, kui saladus pole?
Time to create page: 0.118 seconds
Powered by Kunena Forum