Foorum

times Spinninguritvade teema

Info
24. aprill 2014 22.41 #4766 Karm
tere,
plaanin soetada Salmo Elite Attack XM 240 ridva algavaks haugipüügihooajaks. Meeldib pakutav test 8 kuni 38 gr. Plaaniks sellega ka koha ja miks mitte ka ahvenat püüda tundub et on selline universaalne asi. Kasutatav rull shimano stradic 2500 gtm rc
Oskab keegi nõu anda, võib ka enda soovitusi pakkuda
Info
25. aprill 2014 08.43 #4767 berku
Selle konkreetse ridva kohta ei tea rääkida, kuid 8-38 tundub mulle liiga suur vahemik. Mul on olnud kunagi forellikaigas suure testivahemikuga ja no ei olnud mõnus. Liiga universaalsed asjad ei kipu tavaliselt head olema. Kui tengelpung lubab võta selline 10-30 testiga ritv ja proovi seda poes käes. Mine poodi, kus on suurem valik ja katsu erinevaid ritvasid. Võid rulli ka poodi kaasa võtta ja proovida kuidas komplekt käes tundub. Ja ahvena jaoks ma võtaks eraldi väiksema testiga kaika, siis on sul püügimõnu rohkem.
Info
25. aprill 2014 09.34 #4768 sven862
Ma kunagi kiiruga ostsin ühe Salmo ridva vahemikus 10-40g, maksis vist 180 eeku. Lihtsalt kohe oli vaja ja mõtlesin, et püüan kasvõi paar nädalat ja siis jääb varusse. Tuli välja, et oli suurepärane ritv ja teenis mu põhi haugikana kuskil 5 aastat, alles see talv saagisin pooleks, et kombain ehitada, teenib edasi :)
Info
25. aprill 2014 10.02 #4769 Karm
ahvenapüügil mõtlesin põhiliselt rakendusega püüki Peipsilt, seal on ikka kaalu ja väikese L ridvaga ei tee midagi. Samas on tegu süsinikridvaga ja siiani kallimaga mida osta plaanin 60 euri, veel mõtteid palun
Info
25. aprill 2014 11.07 #4770 elmerike
Ostsin ise hiljuti merika püügiks Salmo Elite Attack XM 270 ja olen siiani väga rahul. Enne seda sain teha ühe püügipäeva Diamond Aggressoriga, mis oli vist 10-30g testiga, kuid juba 25g lanti sellega visata oli juba ebamugav, paindus läbi ja ritv nagises imelikult. Esimese püügipäeva lõpuks hakkas rullikinnitus ümber telje pöörlema. Viisin Salmosse tagasi ja võeti ilusti vastu. Kuna esimene püük oli sellega suht ebamugav, siis vahetasin selle veidi kallima vastu. Kui see XM 240 samamoodi töötab kui XM 270, siis julgeksin soovitada.
Info
03. mai 2014 06.50 #4797 pehkucho
Olex ikka võinud kas lapselapsele või lapsele kinkida.OLen isegi kuulnud ütlust ,et kiiruga ja halvasti läbimõeldud ost on vahest kõige parem ost:P
Info
05. mai 2014 22.51 - 06. mai 2014 09.06 #4809 Karm
sai ära ostetud. Olen üsna rahul ja esimesed haugid käes
test küll 8 38 vahemikus aga 25 gr rasket Abu plekki visates jäi nagu liiga pehmeks. Raskemaid lante hetkel ei kasutagi ja kergemaid selle eest oli seda parem välja visata. Ritv jääb kindlalt käiku aga ilmselt tuleb üks jäigem tokk ka veel kõrvale võtta
Täpsustav küsimus, märkasin alles pärast et käepideme ees olev landi kinnituse aas on pandud mitte alla vaid ridva küljele. Sellest küll aru ei saa.. kuidas Sinul on?
Info
08. mai 2014 13.47 #4823 elmerike
Landikinnitus on mul all, samal joonel rulliga. Aga 2,7m kannatab ilusti 28 g lante loopida. Olen viimasel ajal käinud merikajahil ja kasutan 28 g inlinereid. Visata mõnus ja kala toob ka välja :-)
Info
08. mai 2014 17.40 #4824 Karm
nii, seda ma arvasingi et hiinlaste koostepraak. Nagu ütlesin minul landi kinnitus külje peal!
mõtlen veel kas viitsin jännata, otseselt ei sega
Info
03. oktoober 2014 01.40 - 03. oktoober 2014 10.37 #5531 Jeekim
Ridvajutt tundub uinunud teemana. Otsa lahti tegemiseks võiks rääkida ka Eesti kaubanbuses vähemtuntud brändidest. Kuna mina ka ise kasutan juba teist aastat ühe maailma suurima ja meie kaubandusele täiesti tundmatu ja ka üldse EU turul vähelevinud Jaapani tootja "Major Craft"-i spetsiaalselt forellipüügiks toodetud ritva "Nextino 622L", siis julgen ka lühidalt teda kirjeldada. Ritv on 189 cm pikk, kaalub 90 g, test 2-10g, toime kiire, kõrgmooduliga süsinikkiu tõttu ka üpris jäik ja kuulub keskmisse hinnaklassi. Leechiga püügil mina hindan jäikust, kui positiivset omadust võimalusena leechile teravamat mängu edastada. Märgitud testi piires viskeomadused vastavad lubatule ja isegi 1,5 g leech laeb ritva küllaldaselt ja 20 m vise sellisega 0,16 tamiiliiga pole sugugi unelm. Ritv on varustatud Fuji sic K rõngastega, mis mingi uue ja raskeltarusaadava kontseptsiooni tõttu on üliväikesed ja esimese muljena oli kohe soov osta suuremad rõngad, kuid veerandtunnise katsetamise järel seegi soov hajus. Minule see ritv on seni unistuste tipuks ning kogenud ja nõudlikule leechikasutajatele võin küll seda ritva ühe valikuvariandina soovitada. Hoiatusena tuleb lisada, et taolised kõrge süsinikkiu mooduliga ridvad ei salli hooletust ja on löökide ning ka landi või leechi tabamuste suhtes väga haprad. Mina ise ostsin plat.co-st ja ei ole viitsinud väga pikalt uurida, kuid EU-s tundub soodsaim müüja Küprosel olevat:
tackle4all.com/majorcraft-nextino-rods-c-65_74_456_460/majorcraft-nextino-mid-stream-nts622l-length-189mt-lure-210g-p-5028.html
Loodan nüüd aapualt tutvustavat kirjeldust tema äsjamurtud Fenwickile, kuid samuti meil vähemtuntud tootele.

xtinoxtino
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: STF, donl
Info
03. oktoober 2014 19.17 #5534 STF
Hea teada! Ootan ka muljeid ja mälestusi Fenwicki ridvast, ühte järelhüüet siin juba sai lugeda.

Kui ma kevadel oma Balzeri ridva võsas ära lõhkusin, otsisin kiiret ja odavat asendust ning tellisin 30 euro eest sellise: Abu Garcia Venerate EVA Spin 702L 2.13m / 95g / 2-15 g. Üllatavalt hästi toimis, kala püüdis ja katki ei läinud. Ainult käepideme alumise otsa tuunisin šampusepudelikorgi abil mugavamaks. Mingi eriline unistuste ritv see pole ja snoobi vajadusi ei rahulda, aga algajale ja võsas ragistajale sobib hästi. Lähemalt saab lugeda (ja tõlke juures muiata) siit: lant.ee/abu-garcia-venerate-eva-spin-702l-2-13m-95g-2-15g.html
Info
04. oktoober 2014 21.22 #5538 Kivi

STF kirjutas: Abu Garcia Venerate EVA Spin 702L 2.13m / 95g / 2-15 g. Üllatavalt hästi toimis, kala püüdis ja katki ei läinud. Ainult käepideme alumise otsa tuunisin šampusepudelikorgi abil mugavamaks.

Mida see šampa kork otsas annab, kui saladus pole?
Info
05. oktoober 2014 20.29 #5541 STF
Ei ole saladus. Nüüd istub ritv paremini pihku ja kork on käele mõnus.
Info
06. jaanuar 2015 11.05 #5849 Tallakulutaja
Jätkaks ridvade arutelu.
Väikse testiga ritv 2-12g, super sernsitiv otsaga, pikkuseks 2,40. Kui ridvaga nipsu lasta (tõmbad ridva paindesse ja päästad näpuvahelt landi) siis peale päästmist lööb tamiili ümber otsa krussi. Varem jäigema testiga ridvaga sellist asja ei olnud. Kas on kellekil veel nii juhtund ? Kas asi võib olla super sensitiv otsas (liiga pehme) või tuleb seda ette ka teistel väiksema testiga ritvadel ?
Suvel sai päris palju nipsutatud ja päris tihti lõi otsa krussi.
Info
27. jaanuar 2015 21.30 - 31. jaanuar 2015 22.55 #5959 makrell
Väike probleem jõeka ridvaga. Tegemist üsna tuntud fenwicki river runneriga. Nimelt oleks vaja ridva väikseid rõngaid asendada. Eks ta mu oma viga ka. Ma võsa vahel spinnaga liikudes pole just väga ettevaatlik, Väänan neid tihtilugu kuhugile oksa taha ära. Hiljem väänan jälle tagasi ja nii ta lõpuks väntsutades ära murdubki. Eelmisest aastast juba ülevalt teine ära murdus jala pealt. Nüüd kui putusin neljandat pudenes ka see näppude vahel küljest. Spinna muidu ise väga hea, ei taha kuidagi seisma teda jätta. Olen selle mugava käepidemega nii ära harjunud. Sisemine diameeter rõngastel 5mm, jala pikkus üsna olematu. Teab keegi ehk mõnda kauplust kus võiks midagi sarnast asenduseks leida?