Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Spinninguritvade teema

More
8 years 10 months ago - 8 years 10 months ago #6610 by Svennu
Replied by Svennu on topic Spinninguritvade teema
Ma hakkasin ise ka nüüd süvitsi mõtlema, milles asi võib olla. Kuna see krusa tekib otsarõnga piirkonda landi transpordiasendi liinipikkusel, siis peab see tekkima sel ajal, kui ma lanti ei viska vaid kui püügikohta vahetan. Viske ajal lihtsalt ei saa see koht tamiilil pea üldse pinget.
Ju ma käitun liiga karmilt võsasse takerdunud ridvaga, sest liigun tihnikus ritv seljataga ja eks aeg-ajalt ta ikka takerdub kuhugi ja siis rapsin lahti selle asemel, et paar sammu tagasi astuda.

Eelneva aasta River Runneriga püüdsin nööriga, sellega vast taolist probleemi ei saagi tekkida. Samas varasemalt tamiiliga püüdes ei mäletaks ka, et nii oleks juhutnud. Võibolla on asi ikkagi tamiilis. Ridvale süüd ei oskaks ise ka kuidagi panna ja nagu eelnevalt ütlesin, meeldib väga mulle see ritv. Ainsaks miinuseks võiks välja tuua, et tal originaalis puudub landi transpordi aas aga selle paigaldusega saab küll igaüks hakkama.
Last edit: 8 years 10 months ago by hannes.
More
8 years 10 months ago #6611 by sven862
Replied by sven862 on topic Spinninguritvade teema
Miks ritva seljataga hoitakse :o ? Kalastaja ajakiri vist isegi andis sellise soovituse kunagi. Kui ma olin piisavalt suur poiss, et õnge jõudsin hoida, raidus isa mulle pähe, et ritva tuleb hoida enda ees, ots ülesse poole. Ma kohe mõtlen, et kas teen miskit valesti :D ? Siis ma ju näen kuhu ta läheb, mitte ei tule pool suvaliselt mulle seljatagant järgi.

More
8 years 10 months ago #6612 by Madis
Replied by Madis on topic Spinninguritvade teema
Ilmselt on mõeldud seda, et kui ridvaots ees lähed ja ots kusagile noti vastu läheb ja ise tähele ei pane murrab ridva ära. Seljataha kinni jääb siis sikutades ei lähe nii kergesti katki kui vastu puunotti lükates
... Kuigi jah endale meeldib ka seda teades siiski ridvaots ees liikuda, tuleb sellega lihtsalt arvestada.
More
8 years 10 months ago #6613 by Svennu
Replied by Svennu on topic Spinninguritvade teema
Liigun ka ridvaots ees, kui maastik seda lubab. Aga kui on vaja enda kehaga tee sisse teha läbi tihniku, siis ritv ees minnes takerdub see kohe kindlasti kuhugi okstesse, mille ise veel kehaga kõveraks väänad. Sellistel hetkedel ikka ritv taga endale tee rajan aga ega sedasigi takerdumata alati läbi pääse.

Lageda peal liigun sedasi, et ei pane lantigi landihoidja külge aga olgem ausad, palju sellist lagedat meie jõekavetel ikka on?
More
8 years 10 months ago - 8 years 10 months ago #6614 by sven862
Replied by sven862 on topic Spinninguritvade teema
Mul praegu kasutusel 2,4m ritv, kui end läbi pean kusagilt suruma, siis panen ta heaga kokku :D Niisama liikudes kerin leechi täitsa otsarõnga vastu :p Seni pole rõngast ära lõhkunud :)
Last edit: 8 years 10 months ago by sven862.
More
8 years 10 months ago #6615 by Vertu
Replied by Vertu on topic Spinninguritvade teema
Svennu ridvale saab panna sellise edeva liigutatava landi hoidja. jpangler.com/index.php/goods/tool/fuji-hook-keeper.html
Time to create page: 0.121 seconds
Powered by Kunena Forum