Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Kottide ja vestide teema

More
8 years 6 months ago #7195 by Ridiculous
Replied by Ridiculous on topic Kottide ja vestide teema
Svennu, ma arvan, et see erinevus võib kinni olla lukus. Ehk siis see Simmsi vöökott, mis Sul ei pea, on lukuga ja minu mäletamist mööda oli ka Makrellil see versioon: www.simmsfishing.com/dry-creek-day-pack.html . Ehk siis samuti lukuga, mitte voltimissüsteemiga nagu Sul seljakott.

Otsin praegu endale ka 100% veekindlat kalalkäigu seljakotti (eelkõige kaamera tarvis) ja hetkel tundub parim variant see: www.patagonia.com/eu/enDE/product/stormf...-30-liters?p=49225-0 . Sellest on ka lukuga versioon www.patagonia.com/eu/enDE/product/stormf...-28-liters?p=49153-0 (lukul on küll teine tehnoloogia kui Simmsil), kuid ausalt öeldes ma päris veekindlatel kottidel lukke ikka ei usalda. Vähemalt pikema kasutamise puhul, esimestel kuudel kindlasti toimib hästi. Lisaks on see lukuga versioon ka oluliselt kallim. Samas on lukk kindlasti mugavam ja lukuga versioonil on parem vöö tugirihm.

Ehk kas kellelgi on selle Patagonia rolltopiga (või siis lukuga versiooniga) kogemust? Eelkõige mugavuse ja suuruse osas. 30 liitrise mahutavuse juures on see päris suur kott: kuidas ta seljas istub ja kas liiga kobakas pole?

Patagonia kasuks räägib tugevalt ka see, et sinna saaks osta juurde ka vesti, mis koti külge käib: www.patagonia.com/eu/enDE/product/conver...ly-fishing?p=81915-0 . On keegi ehk seda proovinud, et kas selline vestilahendus on ka mugav või tolkneb see vestiosa suhteliselt ebamugavalt koti sangade küljes?
More
8 years 6 months ago #7197 by juhanharm
Replied by juhanharm on topic Kottide ja vestide teema
Patagonia 30l tundub huvitav. Ise ostsin just Aquapacki oma:
store.aquapac.net/35l-wet-n-dry-backpack-789.html

Teised Aquapacki väiksemad kotid on siiani hästi töötanud. Surfamas käies on telefon kotiga kaelas. Kalal käimiseks tahtsin sellist natuke suuremat seljakotti. Aquapackil on sees veel eraldi veekindel tasku, kuhu võiks näiteks kaamera panna. Landid jms on karbiga siis niisama kotis. Pole jõudnud kotti veel tegelikult testida, aga sellisena võiks ok olla. Matkaspordis oli umbes 80 euri.

More
8 years 6 months ago #7201 by ceemic
More
8 years 6 months ago #7203 by Ridiculous
Replied by Ridiculous on topic Kottide ja vestide teema
Miks ma just Patagoniat vaatasin, on see, et minu teada on Patagonial ainuke 100% veekindel seljakott, millele saab ka esimese vestiosa kinnitada. Nimelt ma tahaks lisaks seljakotile kindlalt ka ette seda nö vestiosa. Praktika on näidanud, et seljakotti klassikalise vestiga on ebamugav koos kanda. Ehk kui ostaks koti, siis kindlasti koos selle vesti osaga.
More
8 years 6 months ago #7204 by Svennu
Replied by Svennu on topic Kottide ja vestide teema
Simmsil on G4 kahlamispüksid lukuga ja mina ei saaks väita, et lukusüsteem kehv oleks või hakkaks ajapikku vett läbi laskma. Enne hakkasid need mul igalt poolt mujalt läbi kuluma - lukk aga peab jätkuvalt ideaalselt vett kinni. Muidugi püksid ja seljakott on erinevad asjad aga ühe firma toodanguga siiski tegu ja mingi parralleeli võiks tuua. Samas on kurb, kui nii kalli firma toode on välja reklaamitud veekindlana, kuid ise seda reaalsuses ei ole... Tänu sellele lähiajal veekindlat Simmsi kola tellida ei julgegi ja proovi mõttes võiks miskit muud firmat vaadata. See Patagonia seljakott tundub selles suhtes hea, kuna saab puusadelt ka rihmaga kinni tõmmata ja sellega õlgade koormust vähendada. Võiks täitsa osta prooviks!
More
8 years 6 months ago #7206 by ceemic
Replied by ceemic on topic Kottide ja vestide teema
Patagonia on märksa kergem kah, kui Simms.
Time to create page: 0.246 seconds
Powered by Kunena Forum