Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Kottide ja vestide teema

More
8 years 5 months ago - 8 years 5 months ago #7207 by Svennu
Replied by Svennu on topic Kottide ja vestide teema
Mina kannan seljakotti vaid selleks tarbeks, et sinna kala panna. Veekindel seetõttu, et muu materjal läheb märjaks saades kole raskeks. Kui kala pole, siis on seljakott phm tühi ja ei saa arugi, et see seljas on (seljakotis hoian vaid kaalu ja vee termomeetrit). Oma kalakola hoian vöökotis. Ega seal palju miskit ju hoida vaja polegi, landikarp 5-6 landiga, näpitsad, pooleks lõigatud õmblejate mõõdulint ja suviti ka sääsetõrje). Veefilter ripub seljakoti küljes. Vöökott on minu meelest selles suhtes hea, et saab kanda iga ilmaga olenevalt aastaajast ja riitusest. Vesti naljalt ikka paksude vattide peale talvel ei sikuta - vähemalt mitte nii, et päev otsa mugav liikuda oleks. Suurim miinus vöökoti kandmisel on see, et kahlata sellega kehva, kuna ei pea ju vett. Oleks kuskil 100% veekindel vöökott, ostaks pikalt mõtlemata. Kui keegi omab sellist, võiks häält teha :)
Last edit: 8 years 5 months ago by Svennu.
More
8 years 5 months ago - 8 years 5 months ago #7208 by Svennu
Replied by Svennu on topic Kottide ja vestide teema


Selline vöökott siis on mul hetkel
Last edit: 8 years 5 months ago by Svennu.

More
8 years 5 months ago #7209 by Ridiculous
Replied by Ridiculous on topic Kottide ja vestide teema
Ma loen selle toote netipoodide tutvustusest (saan aru, et see on nüüdseks tootmisest maas mudel), et sellel on water resistant lukk. G4 kahlakatel on aga waterproof lukk. Ehk tunduvadki erinevad asjad olevat. Lisaks Sinu pandud pildiltki on ju näha, et see luku kummikate isegi reklaamfotol ei ole tihke (lukk paistab vahelt).

Ehk siis nii absurdne kui see ka ei tundu (eriti Simmsi puhul), siis näib, et kummist veekindlale kotile on pandud kõigest water resistant lukk. Ja sealtkaudu ta Sul ilmselt veega täitubki, sest kust mujalt see vesi läbi tulla saab. Kuskil review-dest lugesin, et pikemalt kasutamisel on Simmsi veekindlatel seljakottidel ka põhi ära kulunud, aga see pole vöökoti puhul ilmselt niivõrd teemaks.
More
8 years 5 months ago - 8 years 5 months ago #7210 by juhanharm
Last edit: 8 years 5 months ago by juhanharm.
The following user(s) said Thank You: Svennu
More
8 years 5 months ago #7216 by Svennu
Replied by Svennu on topic Kottide ja vestide teema
Igatahes sai nüüd viimati viidatud vöökott ära tellitud ja eks siis töö käigus selgub, kas see peab paremini vett, kui Simmsi oma.
More
8 years 1 month ago #7932 by Svennu
Replied by Svennu on topic Kottide ja vestide teema
Olen nüüd uut vöökotti katsetanud omajagu. Alustuseks võiks öelda, et vett peab see tõepoolest. Kuna aga see veekindlus on saavutatud kasutusmugavuse arvelt, siis võtsin hetkel Simmsi oma tagasi kasutusse. Nimelt on see veekindel lukk ikka väga raske. Kui tahta teda veekindlalt sulgeda, siis tuleb see korralikult ja täitsa lõpuni sulgeda, mis on aga ühe käega võimatu (ka koti avamine veidi lahtijäetud lukuga on ühe käega võimatu), kuna lihtsalt lukk liigub nii raskelt, et on vaja teise käega koti äärest kinni hoida. Ja nu lõpuni sulgemine on ikka eriti vaevaline tegevus...
Kott ise Simmsi omaga võrreldes suurem ka, idee poolest mahuks sinna ka normaalmõõdus kala sisse aga mina kasutasin seda siiski kola tassimiseks ja kala jaoks on jätkuvalt seljas tühi seljakott kuni kala saamiseni.
Kokkuvõtvalt kuna veekindlus on sel Patagonia kotil hea, siis kasutaks seda ilmselt pigem suvisel ajal, kui plaanis kahlatavasse lõiku minna või vihmaga püüdes. Praegusel aastaajal, kus vette väga ei kipu ja taevast vihma ka liialt ei saja, siis pole sel suurel (ja raskemal) ja ebamugava lukuga kotil mitte mingist eelis mu vana Simmsi ees.
Time to create page: 0.184 seconds
Powered by Kunena Forum