Foorum

heart Kottide ja vestide teema

Info
04. veebruar 2015 15.54 - 05. veebruar 2015 10.54 #6021 -antero-
Hei profid andke vähekene nõu seljakoti valikul. Võiks olla mõistliku hinnaga, veekindel või vähemalt sademetekindel. Piisavalt taskuid, sahtleid landikarpidele ja ka päevane toit võiks sisse mahtuda. Ridva koht võiks ka eraldi tegelikult olemas olla :D
Kes mida kasutab ja kuidas rahul olete? :)
Info
04. veebruar 2015 16.04 #6022 aapua
Kui vees käid, siis viska "päevase toidu" mõiste välja. Või siis hinda oma prioriteedid ümber... Olen oma võileibu pakkinud tuhandekordselt janiiedasi, ja seljakotist võtad ikkagi välja ühe ligase ja läbivettinud känkra. Muidugi enne seda liikus seljakott koos minuga mitmed tunnid niiviisi, et ainult vees ta oligi. Samas, ma ainult sellise arvestusega seljakoti endale hankisingi.
Info
04. veebruar 2015 18.41 #6024 ceemic
Toidu jaoks kasutage normaalseid karpe. Siis võib päev läbi leotada kotti, niiet toiduga midagi ei juhtu.
Info
04. veebruar 2015 19.15 - 04. veebruar 2015 19.15 #6026 sven862
Toit mul piirdub tavaliselt Twixi või Snickersiga, see ei vetti ära ka :D
Minu soovitus oleks muretseda mingi täiesti tavaline odav seljakott, peaasi, et selga istuks ilusti ja oleks sellisest materialist, mis ka õhku läbi laseb. Kuivab nii ilusti ära ja see vesi ei tee ju talle midagi. Kala on mul tavaliselt eraldi kilekotti pandud.
Kalastuskeskuses muidu sügisel jäi silma mingi pruun kahlamiskott, veekindel ja puha. Iseasi, kuidas sellist asja sul kodus puhastada on...kala lima sees vms. Ma olen üsna laisk ka.

Mul isal oli kunagi mingi nõukaaegne seljakott....parim mida ma tahta oskaks, tugev ja hingas hästi. Koju tulles viskasin rõdule kuivama ja oligi korras, ruumi oli ka tohutult. Kahjuks sai tema aeg otsa :p
Info
04. veebruar 2015 22.41 - 04. veebruar 2015 22.43 #6029 Zoom
Oeh, käidud. 5 tundi värsket õhku, 0 võttu :dry: Algaja asi. Vähemalt sai keskkonda täiel rinnal nautida, 2x sattusin seakarja sisse. Lähim distants oli 10 meetrit, õnneks oli oja vahel, emis tundus kaunis kuri.

Mis puutub seljakotti siis katsetasin mullu erinevaid ja lõpuks otsustasin nn "selgrooga" matkakoti kasuks millel veel paar horisontaal tugirihma kõhupeal. Raskust (toit, landid jms) pole küll palju aga kui pikem matk ette võtta siis kehvemad seljakotid andsid päeva lõpus tunda.

Nüüd hakkasin mõtlema vesti peale, et soema ilmaga tundub inimlikum, asju pole ju nii palju.
Vesti peaks ju varustuse ära mahutama küll? Lisaks tuleb eeliseks takistustest läbi pugemine, seljakott on mul alati igal pool kinni. Söögi olen pakkinud toidukilesse, läbi pole veel vettinud aga deformeerub tublisti :lol:

Oskab keegi vestidest rääkida või on selle kohta kuskil kirjutatud?
Info
04. veebruar 2015 22.52 #6030 Madis
Me ceemicuga tellisime need: www.airflofishing.com/buy.cfm/luggage/airflo-outlander-vest-and-back-pack/75/no/50318

Mina kiidan. Seljakotti läks hüdropakk (kuni 2L) mahub toit ja kui peaks juhtuma et on soov kala ära võtta mahub kala ka.
Info
04. veebruar 2015 22.54 - 04. veebruar 2015 22.58 #6031 sven862
Kalaga läheb ikkagi kitsaks kui ainult vesti võtad, muist vestidel on küll selja peal tasku kala jaoks, kuid see ei tundu praktiline, kuidas sa selle lima sealt välja saad? Ja kui kala eraldi kilekotti paned, siis ikkagi on sellest kalast seal paras puder õhtuks alles.
Ise ostsin endale suvel D.A.M'i vesti, oli küll kallis (80€, minu jaoks vähemalt), kuid väärt igat kopikat. Väga vastupidav ja ääretult praktiline.
Vesti taskutesse panin pühapäeval järgmised asjad:
GPS
Fotokas
Veekindel märkmik
Kirjutusvahend
Näpitsad
Prillid
Mõõdulint (mitte plekist)
4 landikarpi (reeglina on ainult 1 leechi karp, kuid hooaja alguses olen veidi segaduses :D )
Telefon
Varu pool (2500 suurus)
Konskuteritaja

Ja jääb veel mõne asja jaoks ruumi ülegi.

@Madis - sinu viidatud vest tundub küll asjalik. Kas kott käib eraldi ka või ongi ühes osas koos vestiga?

Mind kimbutavad ka viimasel ajal tohutud seljavalud, kui mingi 3-4h järjest püüan. Tõenäoliselt on see tingitud minu robustsetest kahlamispükstest, need paksust kummist püksid. Proovisin vööd peale panna, kuid ei mingit abi. Kahjuks on need ainsad püksid, mis minu käes vastu peavad.
Info
04. veebruar 2015 23.18 #6032 Madis
Seljakoti osa ära ei käi, kõik ühes tükis. Suurust saab reguleerida päris hästi ja seljas täislastiga ma pakun et 5kg. Ja ei ole 8h püükidega segama hakanud
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: sven862
Info
05. veebruar 2015 00.00 #6033 Ridiculous
Seljakotid... huvitav teema, mis tuletab mulle meelde, et olen enda muljetest põgusalt kunagi kirjutanud ka Kalastajas. Vaatasin järgi, et jah tõepoolest: Kalastaja nr 55. Oli mul ikka Tartus aega ja tahtmist :cheer:

Nüüd, aastaid hiljem olen vast enamuse sealtooduga endalegi üllatuseks ikka nõus. Ainuke asi vast see, et praegu tundub mulle, et enamasti piisab ka lihtsalt vestist. Kala jaoks vesti lihtsalt kilekott ja ajalehepaberi taoline tindita paber (sobib hästi nt lillede ümber pandav paber, nii et hoidke see järgmine kord alles ;) ). Päris kuumaga lisaks kokkukäiv termokott+külmaelement. Halvaks pole ükski kala läinud.
Info
05. veebruar 2015 09.26 #6034 STF
Seljakotiteema võiks eraldi tõsta, nii saaks seda ka edaspidi hõlpsasti leida ja täiendada.

Mina kasutan üht vana mugavat Salomoni seljakotti. Mul on olemas ka DAMi kalamehekott, aga sellega ma pole sõbraks saanud. Suvel olen kasutanud vesti ja seljakotti korraga. Vana kooli mehed käivad muidugi vitstest punutud korviga.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes
Info
05. veebruar 2015 10.42 #6035 Ilves

Madis kirjutas: Me ceemicuga tellisime need: www.airflofishing.com/buy.cfm/luggage/airflo-outlander-vest-and-back-pack/75/no/50318

Soetasin eelmine aasta selle vesti Soomest 90 euro eest ja kiidan igati. Taskuid on palju kuhu mahuvad kõik vajalikud tarvikud, mul on ruumi ülegi. Seljapeal olevatesse sahtlitesse mahub piisavalt asju. Selja peal on sahtel kuhu mahub sisse ideaalselt üks 0,5l pudel, veel on üks suur sahtel kus on omakorda suur tasku veel sees. Sinna mahub ilma probleemideta söök ja kala(d) sisse ära. Veel on võimalik luku abil kotti suuremaks teha. Veel on selle vesti juures + see, et peale pikka päeva ei hakka õlad valutama, peibutised saab hästi kätte vastavatest sahtlitest. Üks miinus on ka kotil, nimelt ei seisa kõhul olev lukk kinni. Sinna plaanin tulevikus panna ühe truki mis ülalt kinni hoiaks seda lukku ja peaks see viga olema ka parandatud.
Hind on küll vestil krõbe aga usun, et see ost tasub ennast igati ära. Mugavus maksab :lol:

Info
05. veebruar 2015 10.46 #6036 Ilves
Vabandan, tsiteerimisega tuli kala sisse.
Info
05. veebruar 2015 13.26 #6040 elmerike
Antero, ma profiks ei pea ennast aga loodetavasti sa ei pahanda, et kirjutan ;-)

Mina proovisin möödunud sügisest saati e-pood.kalaportaal.ee/kotid-kalamehele/kahlamiskott-behr-backpack-de-luxe seda. Kott ise on üsna heade omadustega: asub seljal kõrgel (ei saa nii lihtsalt märjaks ja annab julguse sügavamale minna, mingi psühholoogiline värk), kui peaks vett saama lühiajaliselt, siis kott seest kuiv, panipaiku piisavalt toidumoonale, veele, kaladele. Esimestesse kõhu pool olevatesse taskutesse saab panna landikarbid jm tarvikud, et ei pea kotti seljast võtma. Üldiselt on kott ka hästi tasakaalus (esi- tagasuunas) ja ei väsita selga ka pikaajalisel kandmisel. Head laiad õlarihmad. Ja on ka mõlemal pool kinnitusaasad ridva jaoks.

Üks aga on, nimelt koti külgedel olevad rihmad, üks tuli õmblusest lahti kohe kodus esimesel selgaproovimisel. Hannes vahetas koti kiirelt välja. Peale poolt hooaega tuli ka uuel kotil samast kohast pael lahti. Hannes lubas ka selle koti välja vahetada, kuid võib olla on see ikkagi nõrk koht kotil.

Kui see "aga" välja arvata, siis ise olen väga rahul kotiga.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: -antero-
Info
05. veebruar 2015 15.09 - 05. veebruar 2015 15.09 #6041 hannes
Ise kahtlustan ikkagi praakpartiid, sest koti maaletooja on väidetavalt müünud neid sadades ja probleemid puuduvad. Ka Saksa foorumites on neid väga kiidetud. Paari nädala pärast saabub uus partii ja elmerike on esimene testija :) Püüan ise sama kotiga nii jõekat kui merikat ja ka mulle meeldib väga, et saab sügavamale vette minna. Enne tuli ka mulle sügavas väike blokk ette ja muretsesin kotis olevate asjade vettimise pärast - enam seda probleemi pole olnud. Kõhupeal olevad panipaigad on asjalikud ja landivahetust saab teha veest välja tulemata. Mahtuvuse poolest on paras ja ka jõeka varuridva suudan kotti ära mahutada.
Info
05. veebruar 2015 21.11 #6046 OM

Madis kirjutas: Me ceemicuga tellisime need: www.airflofishing.com/buy.cfm/luggage/airflo-outlander-vest-and-back-pack/75/no/50318

Mul on midagi väga sarnast, ehk siis siitsamast kalaportaali e- poest soetatud vest vision Mega Bra e-pood.kalaportaal.ee/vestid-kalamehele/vision-mega-bra-vest-kalamehele , see, mis on esimestel piltidel, ehk siis uuem mudel, on teist värvi ja minu arust ka ülesehituselt pisut erinev, värv parem jne. Vestiga olen ülimalt rahul, taskuid ja mahutavust on rohkem kui rubla eest, vesti hind siiski natukene krõbe. Mahutavuse koha pealt on võimalik ära paigutada väga palju asju, sest vest väljastpoolt nagu ikka, kaetud erinevate kihiliste taskutega, kuid ka seespool on mitmekihiline vooder, kus siis erinevatel kihtidel, erinevatel kõrgustel on erinevate suurustega taskud (näiteks väljastpoolt üks suur tasku terve vesti ulatuses ülevalt alla ja sees sama tasku vastas kolme lukuga eraldatud taskut ja nende vahel kõrgem krõpsuga tasku välimise ja sisemise seina vahel), kuid samas on ka vest sellisest materjalist, et see kihilisus ei tapa kuumal suvepäeval. Lisaks ka 2 väga head selja peal olevat taskut, millest suurem on külgedelt lukkudega, et saaks vajadusel lisa ruumi juurde tekitada. Ei näe, et millegi äramahutamisega tekiks probleeme, olen tihtilugu kandnud kaasas ülearust stuffi, kuid praegu ei näe, et selle jaoks poleks ruumi, tihti söök, jook, lisa rull (mitte ainult pool). Esimesed korrad, kui vesti kandsin, ei arvestanud sellega, et kui kõik rinnal olevad taskud kraami täis laon ja seljale ei pane midagi siis päeva lõpuks oli kael kuidagi kange. Teiseks, reguleerimisrihmade pingutid tuleb topelt läbi põimida, muidu libisevad pika püügi ajal lahti, kuid, kui on topelt siis paar kolm püügipäeva sama riietuse puhul pole probleem. Kui kunagi keegi peaks huvi tundma siis kindlasti olen nõus vesti näitama!