Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

C&R kalastamisest

More
10 years 10 months ago #3636 by m2nnja
Replied by m2nnja on topic C&R kalastamisest
Ise ka paljud kalad tagasi lasen, eriti kui palav ilm ja kala saamise järel ei soovi püüki lõpetada! Kalale haiget tegemist saab küll minimaalseks viia. Kahva kasutamine juba sellepärast hea, et kala ei pea nii ära väsitama ning samas ei pea veestki välja võtma. Kes soovib võib ju kidadeta konkse kasutada jne. Ise püüan sel hooajal lennukaga ning väikse putuka mokast eemaldamine käib küll kiirelt. Ega sea kasvatamine ka toidu eesmärgil pole eetiline...mõtleme kui ise peaks puuris olema jne. Ega lõvid ka ei mõtle,et siit karjast alles murdsime,et nüüd võtame teisest.. Põdra sarved seinal ja karunahk kamina ees... Looduses ikka nii, et tugevam jääb ellu! Kivi kotti!
More
10 years 10 months ago - 10 years 10 months ago #3637 by Mark0
Replied by Mark0 on topic C&R kalastamisest
Saan täiesti aru alamõõduliste tagasilaskmisest ja ka seda ainult siis, kui tõesti selgelt näha, et veel eluloom.
Kogu püänt keerleb selle teema juures siiski ümber napakate seaduste ? Kui sa elupõline kalamees ikka näed, et elulooma kalast ei saa, lase aga vette tagasi, las loodus naudib su kätetööd lihtsama saagi näol. See selleks, kui nii on, las olla.
See jutt, et alati saab imekonkse kasutada jne jne, tegelik reaalsus on ju selline, et 99% kalameestest seda ei tee.
Mis puutub aga paaditäie haugide püüdmisse ja 2/3 tagasi laskmisse, siis ma isiklikult ei saa aru, MILLEKS on vaja 18 haugi päevas välja püüda ... Kas 6 haugi siis ei kosuta juba vaimu ja ei anna päevase adrenaliinilaksu kätte ? Kui juba seda teed mindi, siis vii töö lõpuni ja toida lähedasi tuttavaid ja sõpru, selle eest oldakse kindlasti tänulikud, vaevalt et miskit hapuks läheb tänapäeva majanduskliimas ! ?

Jeekim wrote: Loodusele vägistades haiget teha ei taha, aga tapmine kõlbab küll. Mis siis, kui hobiks pole niivõrd kala söömine kui kala püüdmine? Iga tagasi lastud kala elab edasi ja rõõmustab meid või kaaskalastajaid edaspidigi.

Selles mõtlemises ma isiklikult enda jaoks viga näengi.
"Mitu korda peab ühte meest maha lööma ?" et ta lõpuks sellest "vägistamisest" puhata saab ja valhallasse ?:D
Kui juba, siis juba lauale, mitte solberdada ja nautida oma vägevust looduse vastu ja naeratades pakkuda seda veel teistelegi kamraadidele sama kala näol ...

Peamine arutelu idee oli siiski C&R kui sport .... Pühapäeva looduse nautijad on veidi teistsugused minu silmis,"Kalailma" punt on justkui ok minu silmis, kes massiliselt välja ei püüa. Samas on punt teistsuguseid inimesi, kes üsna robustselt asjaga tegelevad ja siis kiitlevad kui palju nad ikka kalu tagasi saatsid ja C&R on ikka "way to go" :D

Ei maksa minu postitust nüüd rundavas stiilis võtta ja omi eluvaateid mulle peale suruma, avaldasin omi isklikke mõtteid ja foorum kui selline koht, saab iga vastaja sama teha.
Last edit: 10 years 10 months ago by Mark0.

More
10 years 10 months ago #3638 by sven862
Replied by sven862 on topic C&R kalastamisest
Mina panen ka kotti nii palju kui ära jõuan süüa, vahest teen ka sõradele kalaga headmeelt. Ja tunnistan, et talvel olen ka raha teeninud sellega.
Kui mul on ikka vaba päev ja olen planeerinud selle kalal veeta, juhtub ka väga hea võtt olema siis ma koju küll ei lähe kuna tunniga õnnestus 6 haugi kotti saada. Püüan õhtuni, mis vahet sel on kas loobin tagasi või ei.
Usun, et valdav enamus kalu jääb pärast vabastamist elama, eriti landiga püüdes.
Ilmselgelt ei ole sa kursis "kalailma pundi" igapäevase tegevusega, kõvat CR'i tehakse sul kui kaamera filmib, reaalsus on vähe teine.

Ja kes sul hindab seda, kas kala oli eluloom, kui ta sul tunni kotis on olnud? Tõmban igal kalal silma ja lõpuse välja ja ütlen inspektorile - "Oi näe, nii hea võtt oli täna, kõik landid kurgus ja kalast elulooma pole" ?
Mine viska tagasi kui palju jõuad, või püüa siis liha jaoks (usun, et osta tuleb tihti odavam kui sind ainult söögipool huvitab) või võta kõik ära. Pole vaja propageerida...suurel osal on ammu oma iseloom ja eetika kujunenud ja julgeks öelda, et siin foorumis vähemalt suhtuvad kalasse austusega ja ei tee keegi loodusee liiga.
More
10 years 10 months ago #3639 by aapua
Replied by aapua on topic C&R kalastamisest
Iseenesest väga intrigeeriv teema. Ma panen siis lühidalt ka enda arvamuse.

Esmalt on CR-i keelamine juba olemuselt jabur, pole ju võimalik vältida alamõõduliste otsa tulekut.

Teiseks seaduse nõue väikesed vabastada mistahes olekus. Protesteerin. Ja justnimelt austusest looduse ja saagi vastu. Kalapüük on mäng - kes keda. Paljudel rahvastel on aegu tagasi olnud komme, kus peale edukat jahti tänati jumalaid ja saaki. See näitas nende austust. Aga mis austust näitab see, et ma viskan konksu otsas juba ilmselgelt surnud kala vette tagasi või kaldale? minu silmis on see lihtsalt tapmine. Kala vähem ja kott endiselt tühi. Sellistes olukordades ma lihtsalt saadan seaduse kukele ja panen kala kotti. Kuna mul on kehtestatud enda jaoks päevalimiit, siis sellevõrra on võimalik, et mõni, kasvõi kobedam kala, jääb minust selleks korraks puutumata. Minu jaoks on kalapüük hobi ja kirg, mis ühtlasi omab ka praktilist väljundit. (poest osta on kala muidugi kordades odavam).

Kolmandaks. Valdav enamik vabastatud kalu elab rõõmsalt edasi. Ja näiteks forelli puhul on minu arvates asjal veel sellinegi positiivne nüanss: forell on ju suht ablas ja tegelikult on teda ikka suht lihtne püüda. Mitte aga seda kala, kes on paar korda konksu otsas juba käinud. On see mälu või mingi instinkt, krt seda teab, aga selline kala muutub sööda suhtes oluliselt valivamaks. Mis teeb suurema võimaluse, et see kala saab elada väärika vanuseni.

IMHO, austan iga indiviidi isiklikke seisukohti, seni kuni nad ei lähe seadustega vastuollu.

PS - ma ise lähen seadusega vastuollu nende konksu otsas surnud alamõõdulistega... Hooajal tuleb selliseid kordi ette vaid mõni. Ja ei ole otsitud põhjused vaid teen seda siis, kui asi on tõesti hapu.
More
10 years 10 months ago #3640 by sven862
Replied by sven862 on topic C&R kalastamisest
Ise olen mõned korrad see hooaeg selliseid kaheldavaid kalu tagasi küll visanud, enda hinnangul elulooma pole aga mis teha. Tahaks rohkem kursis olla sellega, millest kala taastub jne. Eks seda vigastatud alamõõdulise asja on lihtsam keelata kui reguleerida. Kuskil käis ka läbi vist teema, et poolvigase kala tagasi laskmine võib paras karuteene olla, kuna ta jääb haigeks ja hakkab seda ka teistele levitama.
Minu mõttes käibki C&R nagu mõõdu kala kohta....teistpidi võttes olen ma ikka päris võimas C&R'i mees :D

aapua - oled kunagi ühe silmaga forellile trehvanud :o? Kui jama võtt on ja suu kinni togivad siis üsna tihti konks silmas. Ise sain ühe forelli millel oleks nagu õmblusjäljed kõhul olnud...vist suurema haugi töö. Mustad armkoe moodi haavandid olid.

hannes - oskad mõne lingi anda selle Saksamaa C&R'i kohta :o ? Tundub huvitav
More
10 years 10 months ago #3641 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic C&R kalastamisest
CR-i probleemiks pidada tähendaks ju - kes kala ei söö, sel pole ka kalale asja. On palju tõelisi probleeme - röövpüük, veekogude reostamine, traalpüügil tapetavad kalad jne.
Time to create page: 0.101 seconds
Powered by Kunena Forum